Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Chcela by som si overiť, či som správne zaradila lyžiarsky vlek, podľa
kódu : 3308 2922182000 do odpisovej skupiny 3, nie som si úplne istá, preto "poisťujem".

Vopred ďakujem za uistenie.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Aj podľa mňa je to zaradenie správne - KP 29.22.18, položka 3-14 prílohy ZDP, OS 3.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
2922182000-Lanovky, sedačkové výťahy, lyžiarské vleky a trakčné mechanizmy pre lanovky
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ďakujem za uistenie a pridávam maľované.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Dnes mám opäť prosbu o uistenie, že som zaradila dobre:
2
952303000 Snežné pásové vozidlo - môj názor odp.sk.2 neviem, či ho nezaradiť na :
2952500000 Pásové traktory, alebo 2952303000 Snehové pluhy a snehové frézy, je to vozidlo tzv. RATRAK na čistenie lyžiarskych svahov.

Idem ešte skúsiť hľadať, ale z toho čo som našla v Prodslove sa neviem vymotať.
Vopred ďakujem.

Naposledy upravil ondrejvla : 16.11.06 at 18:04
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Ja by som to asi zaradil pod KP 34.10.5 - Motorové vozidlá na špeciálne účely:
konkrétne KP 34.10.53 - Motorové vozidlá na jazdu na snehu; špeciálne vozidlá na prepravu osôb na golfových ihriskách a pod., s motorom
(položka 1-30 prílohy ZoDP - I. odpisová skupina)
Ale 100% zatriedenie, nespochybniteľné správcom dane, Ti urobí len ŠÚ SR - na kolkovanú žiadosť. A keďže ide o pochybnosť, či 1. alebo 3. OS, asi by som ten 300,- korunový kolok pre istotu oferoval..
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
2952 Výroba banských a stavebných strojov .......

3410 Výroba motorových vozidiel - asi by som to tu zaradila.

asi bude naistejšie si to dať potvrdiť.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja už celé poobedie hľadám a hľadám...
Ono to nie je vozidlo na prepravu osôb, je to pásové vozidlo na úpravu lyžiarskych svahov, preto ma ťahá odp.skupina 2, nie som si už vôbec istá, i keď som pozerala teraz zákon 632/2002 ...

0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Mechanizmus na úpravu lyžiarskych tratí – ratrak

a čo je vôbec napísané na fa?
snežný pluh, pásové vozidlo, alebo čo?
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

ondrejvla
Ja už celé poobedie hľadám a hľadám...
Ono to nie je vozidlo na prepravu osôb, je to pásové vozidlo na úpravu lyžiarskych svahov, preto ma ťahá odp.skupina 2, nie som si už vôbec istá, i keď som pozerala teraz zákon 632/2002 ...
Ja viem, čo je ratrak (pre istotu som si pozrel aj obrázky na http://www.pistenraupe.de/Ratrac.html ). Podskupina KP 34.10.5 sú vozidlá na špeciálne účely (nie na prepravu osôb). A názov položky 1-30 v ZoDP je: motorové vozidlá pre jazdu na snehu, špeciálne vozidlá na prepravu osôb na golfových ihriskách... Ja tomu rozumiem tak, že to tejto skupiny patria všetky špeciálne vozidlá pre jazdu na snehu (bez ohľadu na to, či prepravujú osoby alebo nie), špeciálne vozidlá na prepravu osôb na golfových ihriskách atď....
A vo vysvetlivkách v 2. dieli publikácie "Klasifikácia produkcie" (ŠEVT 1995) na str. 294 je pod KP 34.10.53 v odrážke uvedené aj:
- automobily špeciálne (účelové) konštruované pre jazdu na snehu a golfových..
- automobily osobné - konštruované pre jazdu na snehu a golfových...
- mikrobusy - konštruované pre jazdu na snehu a golfových...
- automobily dodávkové - konštruované pre jazdu na snehu a golfových...
Termín "automobil" (t.j. samohyb v preklade) podľa mňa neznamená, že musí ísť o kolesový dopravný prostriedok.
Naposledy upravil andrej_rv : 16.11.06 at 19:19
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Lenka a Andrej, na faktúre je písané :
snežné pásové vozidlo značky LEITNER, mýli ma to, že je to pásové vozidlo,
už som uvažovala aj na kód produkcie 33 29.52.5 Pásové traktory, ono tá kabína je niečo ako "bager?" Škoda, že obrázok z tohoto stroja mám vo firme...
Viem, nemusí sa jednať len o kolesové vozidlo, ale jeho cena napriek roku výroby 1996 je stále vysoká, preto sa obávam tej odpisovej skupiny 1. Konateľ mi povedal, že on nebude platiť za žiadne zatriedenie, že na "také SOMARINY" nebude vyhadzovať peniaze...
No a včuľ buď múdra!
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

ondrejvla
Lenka a Andrej, na faktúre je písané :
snežné pásové vozidlo značky LEITNER, mýli ma to, že je to pásové vozidlo,
už som uvažovala aj na kód produkcie 33 29.52.5 Pásové traktory, ono tá kabína je niečo ako "bager?" Škoda, že obrázok z tohoto stroja mám vo firme...
Viem, nemusí sa jednať len o kolesové vozidlo, ale jeho cena napriek roku výroby 1996 je stále vysoká, preto sa obávam tej odpisovej skupiny 1. Konateľ mi povedal, že on nebude platiť za žiadne zatriedenie, že na "také SOMARINY" nebude vyhadzovať peniaze...
No a včuľ buď múdra!
Vlasta, traktor je čosi, čo za sebou ťahá príves, poľnohospodárske náradie alebo slúži na ťahanie iného nákladu (napr. lesné traktory na zbližovanie dreva), u vojenskej techniky napr. ešte kanóny či poľné kuchyne. Položka KP 29.52.50 zahŕňa len polopásové traktory, pásové traktory a vozidlá obrnené a pásové - pásové traktory. Žiadne špeciálne účelové vozidlá konštruované pre jazdu na snehu.
Podľa mňa je v prílohe ZoDP tá položka 1-30 dostatočne definovaná nato, aby sa dalo obhájiť zaradenie ratraka sem. Samozrejme, ja môžem povedať len svoj názor resp. dôvody, keďže ja tu kožu na trh nenesiem .
Ten Tvoj klient je teda ignorant hodne prevyšujúci bežný podnikateľský priemer
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
andrej_rv
Vlasta, traktor je čosi, čo za sebou ťahá príves, poľnohospodárske náradie alebo slúži na ťahanie iného nákladu (napr. lesné traktory na zbližovanie dreva), u vojenskej techniky napr. ešte kanóny či poľné kuchyne. Položka KP 29.52.50 zahŕňa len polopásové traktory, pásové traktory a vozidlá obrnené a pásové - pásové traktory. Žiadne špeciálne účelové vozidlá konštruované pre jazdu na snehu.
Podľa mňa je tá položka 1-30 dostatočne definovaná nato, aby sa dalo obhájiť zaradenie ratraka sem. Samozrejme, ja môžem povedať len svoj názor resp. dôvody, keďže ja tu kožu na trh nenesiem .
Ten Tvoj klient je teda ignorant hodne prevyšujúci bežný podnikateľský priemer
Andrej IGNORANT je pre neho iba vyznamenanie! Je to slabé slovo, ale ak už nič iné neobjavím, asi to dám nakoniec do tej 1.odp.skupiny...
Bože, ale ak to bude nie dobre, ten ma znesie zo sveta!
A ešte tá hanba - ak to nesprávne zaradím!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ondrejvla
Andrej IGNORANT je pre neho iba vyznamenanie! Je to slabé slovo, ale ak už nič iné neobjavím, asi to dám nakoniec do tej 1.odp.skupiny...
Bože, ale ak to bude nie dobre, ten ma znesie zo sveta!
A ešte tá hanba - ak to nesprávne zaradím!
Vlastička, ten nech je rád, že Ťa má. A ak Ťa bude chcieť zniesť zo sveta, prídeme Ti na pomoc. andrej rv to zaradil supiš. A toto som sa naučila vďaka tomu ignorantovi.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ja sa pridám k Danilke, hneď pomôžem....

sa mi zdá, že je moc múdry, nech si zaradí sám.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

ondrejvla
Andrej IGNORANT je pre neho iba vyznamenanie! Je to slabé slovo, ale ak už nič iné neobjavím, asi to dám nakoniec do tej 1.odp.skupiny...
Bože, ale ak to bude nie dobre, ten ma znesie zo sveta!
A ešte tá hanba - ak to nesprávne zaradím!
Vlasta, Ty nie si ŠÚ SR, aby si niečo zaraďovala. Keď je taký múdry, tak nech donesie faktúru od predajcu, kde bude uvedený kód produkcie. Veď Ty by si mala do účta dostať vlastne len zaraďovací protokol vyhotovený technikmi, kde by si mala mať aj KP.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Danila
Vlastička, ten nech je rád, že Ťa má. A ak Ťa bude chcieť zniesť zo sveta, prídeme Ti na pomoc. andrej rv to zaradil supiš. A toto som sa naučila vďaka tomu ignorantovi.
Ja si Andrejove rady nesmierne vážim, doteraz mi vždy pomohol!
Ďakujem za psychickú pomoc, ale radšej by som bola, keby som už u neho nebola! Ale on pliaga, ma nechce pustiť! Asi ujdem...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ujdi, ja prídem pre Teba..
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
andrej_rv
Vlasta, Ty nie si ŠÚ SR, aby si niečo zaraďovala. Keď je taký múdry, tak nech donesie faktúru od predajcu, kde bude uvedený kód produkcie. Veď Ty by si mala do účta dostať vlastne len zaraďovací protokol vyhotovený technikmi, kde by si mala mať aj KP.
Andrej, kde by on ešte zaplatil technikov! V tomto nemám šancu! Jediné, čo ma ešte napadlo, pošlem mail dodávateľovi, nech mi oznámi k faktúre KP ?!
Ja myslím, že tým nič nepokazím, no a on nebude musieť zaplatiť poštovné..., ani telefón... ani nič, čo by "zvýšilo" jeho výdavky! Prípadne dodávateľovi zavolám ja, ja to už unesiem, dnes bol dôchodok... - tak už mám zarobené.
0 0
denabal denabal

denabal je offline (nepripojený) denabal

Dobrý večer. Ja by som sa chcela spýtať kam zaradiť podlahové automaty - na umývanie OC cca od 60 tis - 120 tis. (upratovacia firma) - dala som to do 2. Môže byť? Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať