Zavrieť

Porady

Zrušenie sociálneho fondu - účtu v banke

Ahojte, chcela som zrušiť náš účet v banke, ktorý slúžil len ako účet sociálneho fondu. Banka za zrušenie chce 500 Sk!! Tým pádom mi nebude sedieť tvorba SF a skutočný stav soc. fondu, ako to vyriešiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Zuzka, a banka ti nesťahuje poplatky za vedenie účtu? Lebo ak áno, tak by som to účtovala rovnako :-)

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Vladi, predstav si že nie. Neviem aký je to typ účtu, možno nejaký podúčet, lebo je bez poplatkov, ale proste ho chceme z istých dôvodov zrušiť.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    len tak ma napadá, že či to nemôžeš vyrovnať s pokladne, teda, že "v hotovosti" zaplatíš poplatok za zrušenie účtu a oni ti "celý" SF vrátia späť, hm? Nemôže to byť tak? ... ale ako to bude účtovne, tak to ani netuším :-)
    Pekný deň

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Noo, možno by sa to tak dalo. Neviem čo na to povie banka.Tak ešte uvidím. Ale je to sila, 500 Sk za zrušenie účtu, tie banky to je hrôza!

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    My sme pri zrušení účtu SF previedli zostatok na bežný účet. Z neho sme vybrali do "druhej" pokladne toľko, koľko mal byť aktuálny stav na účte soc.fondu.

    Účtovala som prevod medzi účtami 261xxx/221xxx a 221xxx/261xxx u bankových účtov, a nakoniec 211xxx/261xxx do druhej pokladne (pokladňa pre soc.fond)

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Zuzka, tiež si myslím ako Vladan, že poplatok nemusí ísť z podúčtu, možno stačí z bežného účtu previesť túto sumu sem a vyrovnať poplatok, potom by Ti sedel stav na účte SF.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Za účet soc. fondu sa v banke neúčtujú poplatky, lebo je to podúčet, ako bolo už napísané.
    Keď ho chcete zrušiť, asi chcete previesť peniaze na "normálny" bežný účet? Ja by som si nerobila z toho poplatku ťažkú hlavu. Zaúčtovala by som ho na 568, ako všade inde. Stav sociálneho fondu - teda jeho tvorba a čerpanie - musí byť správne na účte sociálneho fondu 472. A to iste máte.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zrušiť treba aj účet rez.fondu ak banka berie poplatky za vedenie.........
    Naposledy upravil Paula : 14.12.04 at 07:38

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Iba taká podotazočka, nie je náhodou povinnosťou spoločnosti viesť podúčet SF v banke?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Zuzka, a keby si len peniaze z BÚ SF previedla na bežný účet, tak by si ho nemusela zrušiť a neplatila poplatok, nie? Či na takom účte musí byť nejaký zostatok?

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Vladi, rozmýšľala som aj nad tým, no neviem ako je to so zostatkom. Keď zistím, napíšem.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    My sme účty SF a RF v banke zrušili a fin.prostriedky sme previedli na bežný účet, samozrejme sme poplatok za zrušenie účtov sme zaplatiť museli.
    Ja si myslím, že SF musí mať svoj účet v banke. Pozri si vyhlášku č. 152 o SF, kde je uvedené,že SF musí byť vedený osobitne.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Bodingerová
    Ja si myslím, že SF musí mať svoj účet v banke. Pozri si vyhlášku č. 152 o SF, kde je uvedené,že SF musí byť vedený osobitne.
    Nesúhlas....to už dávno neplatí

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ešte dodám. Tvorba a čerpanie SF ako aj ich evidencia vyplývajú zo zákona, tie sú dôležité , nie stav finančných prostriedkov na účte SF, resp. v pokladni SF.

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    Chcela by som poprosiť o radu. Mali sme osobitný účet SF.
    V januári sme ho zrušili. Ešte v roku 2007 sme vybrali väčšiu čiastku v hotovosti,z ktorej sme čerpali a ešte nám ostalo.
    Pracujem v ALFE- Z účtu SF som v PD zaúčtovala výber a zároveň príjem do pokadne- ako PNZD a otvorila som si knihu SF- a zapísala tento príjem z účtu SF.
    Samozrejme s vedením a zrušením účtu boli spojené aj poplatky- tieto som zrátala a spolu s tou čiastkou čo nám ostala z výberu roku 2007- som dala iba zápis do knihy SF ako príjem zostatku+ dorovnanie v členení zákonný prídel.Toto mi nie je celkom jasné- bankové poplatky som zaúčtovala ako PR ešte na účte SF- ale tieto poplatky mi ponížili SF atiež poplatok za zrušenie účtu,ktorý nebol malý.
    Tak som tieto poplatky zrátala a toľko som pripísala k tomu čo sme vybrali- do knihy SF.
    Veď nemôžem len tak znížiť stav peňazí patriace SF o bankové poplatky, nie?
    Veď to nie je čerpanie SF.
    A bank.poplatky sú zároveň mojím VOZD.
    Veď nemá to byť tak, že koľko tvorím, toľko by som aj mala mať , samozrejme mínus čerpanie.
    Už som sa zamotala.Ide mi hlavne o to , či je to správne zaúčtované a zaevidovane. Označené v texte.

    ďakujem za radu

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    teraz som si všimla,že toto je téma mzd.účto a odvody- a moja otázka je skôr o JÚ, tak pardon, ale nenájde sa niekto, kto by vedel odpovedať
    Naposledy upravil L-M : 09.07.09 at 08:55

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.