Zavrieť

Porady

Práceneschopnosť - čo treba predložiť na SP

čaute poraďáci - pohoďáci
po prvýkrát má náš zamestnanec PN a ja som to ešte nikdy nerobila.
Neviem čo všetko treba vytlačiť z POHODY a vôbec celý postup ktorú časť pn-ky nosí na SP sám a ktorú posiela zamestnávateľ a čo všetko treba ešte s pn-kou poslať ? treba niečo posielať aj na zdravotnú poisťovňu?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Zamestnanec Ti predloží vlastne 2 doklady o PN - jeden je žiadosť o náhradu príjmu pri dočasnej PN a druhý je Žiadosť o nemocenské...
    Na tej Žiadosti o vyplatenie nemocenského jej len potvrdíš, od kedy do kedy mala nárok na náhradu príjmu - je to tých prvých 10 kalendárnych dní PN, ktoré jej platí zamestnávateľ. Ak však PN neprekračuje 10 dní, tak na SP nemusíš zaniesť nič. Ak áno, tak okrem tohto lístku - Žiadosti potvrdenej zamestnávateľom, si povinná vystaviť ešte doklad o príjme v rozhodujúcom období. Či to tlačí priamo Pohoda, neviem, nepracujem s týmto sofvérom. Ak by si však potrebovala vedieť, ako to vyzerá, pripnem odkaz na to tlačivko.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    ďakujem veľmi pekne ale asi viem o aké tlačivko ide je na ňom taká tabuľka kde sa vypisuje príjem podľa mesiacov však? ale pn bola len do desať dní tak na sp nepredkladám asi nič a tá časť pn zostáva založená u mňa v účtovníctve?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    daniek
    ďakujem veľmi pekne ale asi viem o aké tlačivko ide je na ňom taká tabuľka kde sa vypisuje príjem podľa mesiacov však? ale pn bola len do desať dní tak na sp nepredkladám asi nič a tá časť pn zostáva založená u mňa v účtovníctve?
    Tak pokiaľ bola PN do desať dní tak zamestnávateľ zaplatí zamestnancovi náhradu pri dočasnej prac.neschopnosti a PN zostáva u vás v mzdách.

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    presne tak, keď bola Pn len do 10 dní tak všetko hradí zamestnávateľ. Na SP nepodávaš nič. A PN si založíš u seba

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    a k tej Pohode mi niekto poradí? čo mám kde dohrať aby mi správne vypočítalo pn?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Len pripomeniem, že treba oznámiť PN aj na ZP na tlačive Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa.....toto ti možno aj Pohoda urobí, nepoznám ju síce, ale napr. MRP to robí.

    Práceneschopnosť - čo treba predložiť na SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.