Zavrieť

Porady

strata hlasu

Ahojte.

Nevie mi niekto z Vás poradiť účinný a rýchly recept pri strate hlasu? Ďakujem za všetky rady.
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

ZlaticaB Pozri príspevok
Včera od obeda nemá hlas. Beriem antibiotika, homeovox a Calcium (sirup) ale ešte sa mi hlas nevrátil. To trvá tak dlho, ako dlho môže trvať strata hlasu.
je to individuálne-mám s tým, žiaľ, takisto skúsenosti. Bolo obdobie, čo mi pichali calciovky a hlas nie a nie "prísť". Trvalo to 3 týždne. Verím, že nebude to Tvoj prípad
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Dakujem za rýchlu odpoveď. Dočítala som sa, že nemám ani šepkať, pretože to tiež veľmi zlé robí na hlasivky. No dúfam, že to naozaj nebudú tie 3 týždne. Ako si to len zvládla...
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

ZlaticaB Pozri príspevok
Dakujem za rýchlu odpoveď. Dočítala som sa, že nemám ani šepkať, pretože to tiež veľmi zlé robí na hlasivky. No dúfam, že to naozaj nebudú tie 3 týždne. Ako si to len zvládla...
áno, je to veľmi nepríjemné-šepkanie ešte horšie pôsobí. Potrebná je tzv. hlasová hygiena. Nepi teplé tekutiny - len letné. Ak s tým nezvykneš mávať problémy, v začiatkoch mi zaberal HOMEOVOX.
Prajem Ti rýchly návrat hlasu a nech sa to vôbec nezopakuje.
P.S: je to nákazlivé - ak šepkám ja, šepkajú okolo mňa všetci
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

drobeceva Pozri príspevok
áno, je to veľmi nepríjemné-šepkanie ešte horšie pôsobí. Potrebná je tzv. hlasová hygiena. Nepi teplé tekutiny - len letné. Ak s tým nezvykneš mávať problémy, v začiatkoch mi zaberal HOMEOVOX.
Prajem Ti rýchly návrat hlasu a nech sa to vôbec nezopakuje.
P.S: je to nákazlivé - ak šepkám ja, šepkajú okolo mňa všetci
trošku zľahčím tému - naozaj nič v zlom
kristušák, a tá moja bývalá za 19 rokov ani raz neprišla o hlas
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

no čo už teraz?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

teraz posledných 10 dobre -ticho
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

drobeceva Pozri príspevok
áno, je to veľmi nepríjemné-šepkanie ešte horšie pôsobí. Potrebná je tzv. hlasová hygiena. Nepi teplé tekutiny - len letné. Ak s tým nezvykneš mávať problémy, v začiatkoch mi zaberal HOMEOVOX.
Prajem Ti rýchly návrat hlasu a nech sa to vôbec nezopakuje.
P.S: je to nákazlivé - ak šepkám ja, šepkajú okolo mňa všetci
Presne, aj ja som si všimla, že keď sa chce ju mne prihovoriť môj 10 ročný syn, tak tiež šepka. Dnes si neupratal izbu tak dostal po zadku. A zhrozene sa ma pýta prečo ma biješ, keď si ma nikdy nebila. A ja mu do toho šepkám: nemôžem hovoriť tak ťa bijem.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

srska Pozri príspevok
trošku zľahčím tému - naozaj nič v zlom
kristušák, a tá moja bývalá za 19 rokov ani raz neprišla o hlas

aj môj manžel sa spočiatku tešil, že bude mať tichu domácnosť ale veľmi mu to nepomohlo veď vieš, ženy su vynaliezavé a vždy si nájdu spôsob ako komunikovať aj bez slov
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Takže opäť sa hlásim. Už rozrávam aj keď ešte stále zachrípnuto. No ale poviem Vám, brala som všetko od homeovoxu cez Calcium až po antibiotika a v sobotu som nerozprávala vôbec. Dnes už je to lepšie ... bol to nejaký riadný vírus alebo bacil alebo neviem čo
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Ayisi Pozri príspevok
Kalciový sirup a 1 surové vajce denne, malo by to prejsť za 2 dni, ale chce to úplný hlasový kľud - tzn. ani šepkať nie je dobré - a ešte obviazať krk....
veľa zdravia, ahoj........

to nie je dobre uz vobec!!!!povie vam to aj kazdy foniater.pri sepkani sa hlasivky namahaju ovela viac ako pri beznom rozpravani,pri strate hlasu pomoze ozaj iba hlasovy klud.aj dva tyzdne.....a nemyslim to ironicky.
pamätam casy,ked som chodila s papierom-nerozpravam,a na blocky som pisala odpovede na otazky....bolo to hrozne ale prezila som.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

nepit ani prilis horuce ale ani studene,najlepsia je vlazna voda ,neslnit sa zbytocne.vela tekutin a ani neodkasliavat zbytocne,ked mame hlien treba to prehltnut,odkasliavanim sa hlasivky zbytocne tru drasticky o seba.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Na hlasivky je vhodné používať aj preventívne sprej Vincentka - dostať ho kúpiť v lekárni. Dá sa požiť aj ako nosný sprej.
Panthenol tbl. sú tiež vhodné pri strate hlasu.
Naposledy upravil zdenka131 : 29.06.11 at 13:17
3 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

No mne odporučili piť Calcium, čo mi nepomohlo, a tiež varené pivo s medom, čo tiež nezabralo. Nakoniec pomohli až antibiotiká.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vytriezvet a nespievat, upravi sa samo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať