Zavrieť

Porady

Povinne zmluvne poistenie

Dobry den, potrebujem radu ohladne PZP motoroveho vozidla. PZP mam technicky rok, t.j. 11.09. PZP bolo uzatvorene vo Wustenrot poistovni. V auguste tohto roka som sa rozhodla ukoncit poistny vztah s touto poistovnom. Povedali mi, ze sa to neda, nakolko som neprisla min. 6 tyzdnov pred vyprsanim terminu. Poslali mi novy vymer, ktory som teda zaplatila. Dosli mi aj karty - zelena a biela. 10.12.06 mi bol od nich doruceny list, v ktorom mi napisali, ze moja vypoved bola akceptovana a ku dnu 11.09. mi bola poistka zrusena. Zatial mi vsak ani peniaze nevratili.Po troch mesiacoch mi dali vediet, ze poistka bola zrusena k datumu, o ktorom mi tvrdili, ze sa neda zrusit. Teraz mam problem - nechcem s nimi pokracovat, ale v ziadnej inej poistovni nie je mozne poistit auto spatne. Co mam teraz robit? Vykaslat sa na obdobie od 11.09. do 31.12.06 a uzavriet novu poistku od 01.01.07? Nestretli ste sa s nejakym postihom za to? Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adria.ma je offline (nepripojený) Adria.ma

    Adria.ma
    Nestretla som sa veru s takýmto prístupom. Ale, ja na Tvojom mieste by som navštívila pobočku Wustenrot poisťovne a žiadala o vysvetlenie. Nakoľko si dostala predpokladám aj nejaký ten list s výzvou na zaplatenie, išla by som na pobočku s týmto listom. Ty ako vlastník a šofér motorového vozidla si si svoju povinnosť splnila a v domienke, že si poistená si sa chyby nedopustila. Len to nejako dokázať. Ak máš nejaký preukazný doklad o tom, že Ti výpoveď zmluvy zamietli, šla by som sa s týmto odvolať. Ak to nepôjde - tak to poviem jednoducho - ťažko dokazovať, ale TEN, kto Ti dal zavádzajúce informácie, Ťa dostal do situácie kedy sa Ty považuješ za osobu, ktorá si NESPLNILA ZÁKONNÚ POVINNOSŤ. Napísala by som meno tejto osoby priamo na ústredie poisťovne a žiadala o nápravu vzniknutej situácie. A pravdupovediac, čo na tom.
    Neviem, aká je zákonná lehota na zaslanie odpovede na výpoveď zmluvy, ale nie je to náhodou 30 dní? Trošku by som sa pošprtala aj v tomto. Ak Ti táto odpoveď nebola zaslaná v lehote 30 dní...
    Počúvaj, teraz ma napadlo, kedy si prevzala list o vypovedaní zmluvy? Bolo to po 11.9.2006?Do toho dňa by som vyzvala poisťovňu, aby mi vystavila poistenie, ale do konca roka 2006, čiže nie na Technický rok ale na klasický rok. Potom by som si vybrala medzi konkurenciou, alebo Ti možno vrámci záchrany svojho mena ponúknu niečo iné.
    A
    Polemizujem, skúsim ešte čo -to zistiť.
    Naposledy upravil Adria.ma : 19.12.06 at 10:45

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    shaza
    Dobry den, potrebujem radu ohladne PZP motoroveho vozidla. PZP mam technicky rok, t.j. 11.09. PZP bolo uzatvorene vo Wustenrot poistovni. V auguste tohto roka som sa rozhodla ukoncit poistny vztah s touto poistovnom. Povedali mi, ze sa to neda, nakolko som neprisla min. 6 tyzdnov pred vyprsanim terminu. Poslali mi novy vymer, ktory som teda zaplatila. Dosli mi aj karty - zelena a biela. 10.12.06 mi bol od nich doruceny list, v ktorom mi napisali, ze moja vypoved bola akceptovana a ku dnu 11.09. mi bola poistka zrusena. Zatial mi vsak ani peniaze nevratili.Po troch mesiacoch mi dali vediet, ze poistka bola zrusena k datumu, o ktorom mi tvrdili, ze sa neda zrusit. Teraz mam problem - nechcem s nimi pokracovat, ale v ziadnej inej poistovni nie je mozne poistit auto spatne. Co mam teraz robit? Vykaslat sa na obdobie od 11.09. do 31.12.06 a uzavriet novu poistku od 01.01.07? Nestretli ste sa s nejakym postihom za to? Postih za to je v zmysle zákona o PZP ovšem za podmienky, že na to prídu. Najskôr takým dôvodom je dopravná nehoda s predmetným vozidlom. Dakujem za pomoc.
    Určite nebol správny postup zo strany poisťovateľa a určite by sa to dalo do poriadku pri osobnom rokovaní s poisťovňou. Teraz z pohľadu "sedliackeho rozumu" - dúfam, že sa nad týmto spojením nikto neurazí, zvyknem to používať pri zložitých prípadoch najmä zo strany zákona prijatého našimi "poslancami". Došlo v čase od 11.09.2006 doteraz k dopravnej nehode s predmetným vozidlom ? Ak nie a treba sa vyvarovať, aby nedošlo ani do konca roka k DN neplatila by som resp. uzavrela poistenie v inej poisťovni už od 1.1.2007. Nie je dôvod dozadu skúmať či motorové vozidlo malo či nemalo poistenie ak nedošlo k dopravnej nehode. Rok 2007 je predo dvermi a ak by sa niečo stalo už 1.januára bude dojednané nové poistenie. Treba si však do konca roka dávať pozor, aby nedošlo k nehode a taktiež radšej s vozidlom nechodiť za hranice.
    Je to len môj osobný názor. Treba sa však zariadiť podľa svojho.

    shaza je offline (nepripojený) shaza

    shaza
    No to bolo tak, ze ked som prisla do poistovne v auguste, pracovnicka mi tvrdila, ze to skusi vybavit - to zrusenie poistnej zmluvy, ale podla vsetkeho to nepojde, lebo zakonom stanovena hranica minimalne 6 tyzdnov nebola splnena. Tak som odtial odisla, nedostala som ziadne papiere od nich, nic. Az teraz v decembri mi to prislo, dokonca to nebolo ani doporucene, list bol pisany 10.12.2006. Ked som v septembri zaplatila novy vymer na vozidlo, boli mi dorucene vsetky doklady - zelena, biela karta. Volala som do Allianz, tam to spatne poistit nechcu. Vyzaduje sa doklad o bezskodovom priebehu, ale mne tam budu chybat urcite dni, od 11.09. do uzatvorenia novej poistky. Havaria nebola ziadna, ale co ja viem, ci nejaky c...k nepovie, ze ked som sla autom, odskocil kamienok a pukla som mu trebars predne sklo?! Upozornili ma aj na toto, ze to tak ludia robievaju. A neviem, ci sa to neposuva z poistovni niekde dalej, lebo mi povedali, ze je mozna pokuta vo vyske 5 tis Sk z nejakeho okresneho uradu. Skusala som volat o radu do Slovenskej asociacie poistovni, ale ani tam nevedia, co s tym.
    Naposledy upravil shaza : 20.12.06 at 17:19

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    shaza
    No to bolo tak, ze ked som prisla do poistovne v auguste, pracovnicka mi tvrdila, ze to skusi vybavit - to zrusenie poistnej zmluvy, ale podla vsetkeho to nepojde, lebo zakonom stanovena hranica minimalne 6 tyzdnov nebola splnena. Tak som odtial odisla, nedostala som ziadne papiere od nich, nic. Az teraz v decembri mi to prislo, dokonca to nebolo ani doporucene, list bol pisany 10.12.2006. Ked som v septembri zaplatila novy vymer na vozidlo, boli mi dorucene vsetky doklady - zelena, biela karta. Volala som do Allianz, tam to spatne poistit nechcu. Vyzaduje sa doklad o bezskodovom priebehu, ale mne tam budu chybat urcite dni, od 11.09. do uzatvorenia novej poistky. Havaria nebola ziadna, ale co ja viem, ci nejaky curak nepovie, ze ked som sla autom, odskocil kamienok a pukla som mu trebars predne sklo?! Upozornili ma aj na toto, ze to tak ludia robievaju. A neviem, ci sa to neposuva z poistovni niekde dalej, lebo mi povedali, ze je mozna pokuta vo vyske 5 tis Sk z nejakeho okresneho uradu. Skusala som volat o radu do Slovenskej asociacie poistovni, ale ani tam nevedia, co s tym.
    Smiem sa spýtať, čo Ťa vedie k používaniu, k napísaniu určitého vulgarizmu??? Potrebuješ poradiť alebo si zanadávať?

    shaza je offline (nepripojený) shaza

    shaza
    Potrebujem poradit, ale uz ma to vsetko rozculuje. A viac sa ma take otazky, prosim, nepytaj a radsej porad. Dakujem.

    shaza je offline (nepripojený) shaza

    shaza
    A zabudla som dopisat, ze som bola vo Wustenrote a tam nesuhlasia s poistenim do konca roka a ponukli mi moznost vziat spat vypoved a ponechat si poistenie do 11.09.2007. Takze ak by ste chceli vediet, ako Vas okaslu poistovne, tak je to presne moj pripad, lebo mi nic ine neostava, ako si tu vypoved vziat spat a ponechat si poistenie u nich. Prerobila som na tom 2 tis Sk. Vypoved k septembru 2007 im idem napisat hned v januari.

    eskoes je offline (nepripojený) eskoes

    eskoes
    shaza
    Potrebujem poradit, ale uz ma to vsetko rozculuje. A viac sa ma take otazky, prosim, nepytaj a radsej porad. Dakujem.
    si nejaká hustá, ale chybu hladaj najprv u seba až potom sa rozčuluj na druhých, mala si zákonom stanovenú 6 týždňovú lehotu a nedodržala si ju, tak neosočuj druhých za tvoje chyby - myslím ten "ču..." v otázke

    shaza je offline (nepripojený) shaza

    shaza
    Nie som husta, ale ked povedala, ze sa to neda, tak to mali nechat tak a nie ma tu o tri mesiace rozculovat zrusenim poistnej zmluvy. Svoju chybu si viem uznat, lenze v tomto pripade som ja ziadnu neurobila. A nepoucuj ma tu, ake slovicka pouzivat mozem a ake nie, pretoze to, co som pouzila, nie je ani zdaleka to najhorsie, ktore viem.

    shaza je offline (nepripojený) shaza

    shaza
    Kvoli vam som to kusok upravila, ale o radu vas uz neziadam, lebo nemam cas sa tu s vami dohadovat o slovickach, ktore ma neinteresuju. Na to je moj cas drahocenny. Dakujem.

    eskoes je offline (nepripojený) eskoes

    eskoes
    shaza
    Nie som husta, ale ked povedala, ze sa to neda, tak to mali nechat tak a nie ma tu o tri mesiace rozculovat zrusenim poistnej zmluvy. Svoju chybu si viem uznat, lenze v tomto pripade som ja ziadnu neurobila. A nepoucuj ma tu, ake slovicka pouzivat mozem a ake nie, pretoze to, co som pouzila, nie je ani zdaleka to najhorsie, ktore viem.
    o tom vôbec nepochybujem, že vieš aj horšie, len si uvedom, že tu nie si v krčme, tak podľa toho vol aj slovník

    Dura je offline (nepripojený) Dura

    Dura
    1. treba si poriadne pozriet zmluvu a nie sa hlupo vyhovarat na nejaku pracovnicku v poistovni. V dnesnej dobe skoro vsetky poistovne poistuju na technicky rok a podla obcianskeho zakonika mozes vypovedat poistnu zmluvu (nielen zak. poist.) 6 tyzdnov pred terminom. Ako pises vypoved si dala pisomne v lete, takze zo strany poistovne postupovali spravne. Ta pracovnicka asi o tychto veciach nema asi ani tusenie, lebo by ti to hned vysvetlila.
    2. Moja rada: Najlepsie by bolo poistit auto k 1.1.07, lebo spatne to nepoisti ozaj nikto a naco aj. Ked ta v tom case nechytili policajti, alebo si nesposobila nehodu tak je to zbytocne- mala si jednoducho stastie, ze si jazdila 2 mesiace bez poistenia.
    3. Mozes si zvolit volne akukolvek poistovnu absolutne bez obav, lebo tvoj poistny vzah bol vypovedany standarde tj vypovedou a nie z dovodu neplatenia poistneho. (v tom pripade by si sa musela poistit v tej istej poistovni)
    4. Na vyplatenie zvysneho poistneho si podaj pisomnu ziadost aj s udanim uctu, lebo mozno vobec netusia kam tie peniaze maju ist a postou sa to neposiela. Dura

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.