Zavrieť

Porady

Bravčové škvarky

prosím Vás poradíte mi ako mám správne skladovať bravčové škvarky. Máme po zabíjačke a chcem si z nich odložiť, len neviem ako. Prosím o skorú odpoveď . ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    Keďže po zabíjačke máte plný mraziak, troška posoliť /ochrastať/ a natlačiť do zavaracích pohárov, môžeš pridať troška vypraženej masti, uzatvoriť a odložiť. Dobrú chuť.

    horvatka je offline (nepripojený) horvatka

    horvatka
    Ja mám najlepšie skúsenosti, keď sa zalejú teplou masťou a nechajú vychladnúť, potom ich môžete mať aj v špajzi. Moja mama tak mávala škvarky celý rok vo veľkom vedre zaliate masťou. Keď potrebovala, len si naškrabala potreb.množstvo, zohriala a boli ako čerstvé. V mrazničke, keď sú trocha dlhšie je to cítiť takou starinou.
    Škvarková pomazánka:
    Zomlieť 2-3 hrste škvarkov, s 2-3 natvrdo varenými vajíčkami, pridať 2-3 lyžice horčice, korenie,príp. trocha soli, cibuľka nadrobno - natrieť na čerstvý chlieb.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    horvatka
    Ja mám najlepšie skúsenosti, keď sa zalejú teplou masťou a nechajú vychladnúť, potom ich môžete mať aj v špajzi. Moja mama tak mávala škvarky celý rok vo veľkom vedre zaliate masťou. Keď potrebovala, len si naškrabala potreb.množstvo, zohriala a boli ako čerstvé. V mrazničke, keď sú trocha dlhšie je to cítiť takou starinou.
    Škvarková pomazánka:
    Zomlieť 2-3 hrste škvarkov, s 2-3 natvrdo varenými vajíčkami, pridať 2-3 lyžice horčice, korenie,príp. trocha soli, cibuľka nadrobno - natrieť na čerstvý chlieb.
    Súhlasím a pridávam, ak ich dáš do téglikov určených na skladovanie potravín v mrazničke, ničím nenapáchnu, ale dajú sa skladovať aj v masti.
    V mraziaku vydržia u nás veľmi dlho, len ak majú nohy a každého kto chytí téglik vykopnú preč! Inak bez šance...

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Keby ste vedeli ako trpím. V mraziaku žiadne a chuť veľká. Aj soľ by bola............

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Melnick
    Keby ste vedeli ako trpím. V mraziaku žiadne a chuť veľká. Aj soľ by bola............
    Majka pribehni, ešte zopár téglikov tam je...Ale soľ nemusíš, tú je dostať kúpiť aj v Žiline!

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Aj ja skladujem v mraznicke. Tento rok som vsetky pomlela, rozdelila do teglikov (ako Vlasta) a budem ich pouzivat na skvarkove pagaciky alebo na pomazanky.

    rosnička je offline (nepripojený) rosnička

    rosnička
    Ďakujem za radu, vyskúšam všetky možnosti a dám vedieť, aké boli. Mimochodom teraz sú perfektné. Veselé Vianoce všetkým poraďákom

    Viera Ká je offline (nepripojený) Viera Ká

    Viera Ká
    Aj ja sa pripájam k ostatným a skladujem škvarky zomlete v sáčkoch v mrazničke - neskôr sa minú na pagáčiky alebo pomázanku, prípadne ich pridávam do medvedích tlapiek. Dobrú chuť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.