Zavrieť

Porady

Prechod zo Softip Packet na Profit

Chcem sa poradiť. Máme program na mzdy Softip Packet a v organizácii rozmýšľame o inovácii. Má niekto z vás skúsenosti s verziou Softip Profit ( vraj sa to berie ako upgrade Packetu ) ? Aké sú výhody Profitu pre užívateľa oproti Packetu ? Za každú vašu skúsenosť a radu vopred ďakujem. Ide o veľa peňazí, tak každá rada je pre mňa veľmi užitočná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Odpovedam na zaklade skusenosti, ktore mam cca z 14 rocneho "poznania" SOFTIPU. Packet je postaveny pre male a stredne firmy, na baze Microsoft Visual Foxrpo, teda databazoveho produktu, ktory prakticky je v Softipe od r.1992. (Samozrejme ide o najnovsiu vyvojovu verziu, v roku 1992 to bol napr. este Foxpro verzia 1.02). Profit je postaveny na SQL databaze, ktora vyzadauje o.i. aj trocha naroky na hardware. Z principu sa praca s programom nemeni, cize prakticky neziskavate ovela vyssiu pridanu hodnotu, aku by ste ocakavali podla financii, ktore hodlate vynalozit. Otazkou je podpora a servis, ktora je u packetu dost dostupna, atd atd ... Idealne je kontaktovat obchodnika a nechat si vsetko predviest a vysvetlit. Moju odpoved radsej necitujte ...

    Elevani je offline (nepripojený) Elevani

    Elevani
    Ďakujem za reakciu. Najprv som bola veľmi nastavená na tú zmenu, ale vaše hodnotenie mi potvrdil aj ďalší človek, ktorý je určitým sposobom spojený so Softipom, a tiež povedal, že z pohľadu užívateľa PAM by to nebol veľký rozdiel.

    evickam je offline (nepripojený) evickam

    evickam
    Len pre Vašu informáciu, ak plánujete v Softipe profit sledovať náklady a výnosy na 3 triediace hľadiská (t.j. stredisko, činnosť, zákazku, prípadne na nákladové položky), softvér nie je prispôsobený na kvalitné výstupné informácie v uvedenom členení. Napr. saldokontné účty sledované podľa uvedných kritérií- nedokážete zo štandardnej verzii dostať saldo účtov podľa činn, zák, len ak Vám program dopracujú, cenová ponuka cca 100 tis. Sk, čo Vám samozrejme navyšuje cenu za udržiavanie softu.

    marianbb je offline (nepripojený) marianbb

    marianbb
    V každom prípade nemáte čo váhať. Získate produkt na novšej technológii s lepšími vlastnosťami, vačšou funkcionalitou a pripravený na EURO. Skúste sa spýtať, či mzdy z Packetu budú mať EUR. Som presvedčený, že nie.

    marianbb je offline (nepripojený) marianbb

    marianbb
    evickam Pozri príspevok
    Len pre Vašu informáciu, ak plánujete v Softipe profit sledovať náklady a výnosy na 3 triediace hľadiská (t.j. stredisko, činnosť, zákazku, prípadne na nákladové položky), softvér nie je prispôsobený na kvalitné výstupné informácie v uvedenom členení. Napr. saldokontné účty sledované podľa uvedných kritérií- nedokážete zo štandardnej verzii dostať saldo účtov podľa činn, zák, len ak Vám program dopracujú, cenová ponuka cca 100 tis. Sk, čo Vám samozrejme navyšuje cenu za udržiavanie softu.
    Uvadzate tu zaujimave informacie, skoro sa mi az zda, ze rozhodujete o ponukach a moznostiach SW. Napiste viac co obsahuje dopracovanie. Dakujem za info.

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    marianbb Pozri príspevok
    V každom prípade nemáte čo váhať. Získate produkt na novšej technológii s lepšími vlastnosťami, vačšou funkcionalitou a pripravený na EURO. Skúste sa spýtať, či mzdy z Packetu budú mať EUR. Som presvedčený, že nie.
    V sucasnostim je na svete verzia komplet Packetu pripravena na EURo. Propagujete Profit a netusite co robi Packet ?

    PaF je offline (nepripojený) PaF

    PaF
    Zatial to so mzdami v Packete s EURom nevyzera nadejne. V Packetackych mzdach by EURo nemalo byt

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    PaF Pozri príspevok
    Zatial to so mzdami v Packete s EURom nevyzera nadejne. V Packetackych mzdach by EURo nemalo byt
    Kdesi to tu uz bolo. Mate kontakty na vyvoj v Softipe, ze tvrdite nieco-vid citat ? Znova opakujem, za roky co poznam Softip, si nedovolia urobit to, ze prechod na EUR nezpracuju do SW.

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Prave v tychto dnoch som sa dostal k zaujimavym informaciam. Zaroven sa ospravedlnujem tym, ktorym som tvrdil, ze mzdy v Packete budu mat zabudovane EUR. Ale aj tak si myslim, ze ak to viete, tak to aj informujte, ale nie sposobom-ze asi nie a ja neviem...Pravda je taka, ze kvoli duplicite vyvoja Parsonalistiky (PER) a miezd (PAM) v prostredi Visual Foxpro-teda momentalne PACKET, sa uprednostnuje PROFIT ako balik personalnej a mzdovej agendy. V tychto dnoch sa oslovuju firmy na zmenu programu-samozrejme za poplatok. Malo by to byt v prostredi MS SQL. Cize tu je aj odpoved, ci prejst na Profit. Odpoved: V pripade PAM a PER je to nutnost. V pripade ostatnych podsystemov bude zabudovane EUR, teda prechod momentalne nema zmysel.

    PaF je offline (nepripojený) PaF

    PaF
    Ťažko o tom informovať na 100%, keďže je to vážne rozhodnutie a v konečnom dôsledku sa možno uvedomia, ak by táto varianta bola pre väčšinu packeťáckych zákazníkov neprijateľná a utiekli by im ku konkurencii

    jana je offline (nepripojený) jana

    jana
    Kto prešiel na Profit? Ste s ním spokojní? My sa máme rozhodnúť, či prejdeme z Packetu na Profit.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    jana Pozri príspevok
    Kto prešiel na Profit? Ste s ním spokojní? My sa máme rozhodnúť, či prejdeme z Packetu na Profit.
    Ten program máme od marca a musím povedať, že zo začiatku sa zdal veľmi ťažký. Keď som na ňom začala robiť, tak tomu až tak nebolo. Už som si ho osvojila. Je to všetko zvyk. No musím upozorniť, že k prechodu na Euro, si musíme zakúpiť štartovací balíček služieb Softip Human Resources za 19 000,- Sk.

    jana je offline (nepripojený) jana

    jana
    My už Softip HR na mzdy máme, len teraz nám budú ponúkať a predvádzať Profit. Je Profit lepší alebo horší ako Packet a v čom? Na budúci týždeň idem na predvádzačku. Na čo sa mám pýtať?
    Naposledy upravil jana : 20.10.08 at 13:38

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.