Zavrieť

Porady

nezrovnalosti pociatocnych stavov

poprosila by som vas o radu, ked si dam v ucto denniku cez funkcie -pociatocne stavy tak mam:
pokladna 34.220,82 sk (suhlasi so skutocnostou
banka 414.723,6 sk (suhlasi so skutocnostou

avsak ked si dam vystupy hlavnu knihu analytiku tak mam uplne ine pociatocne stavy:
pokladna 40.687,12
banka 757 149,37

nechapem ako sa tam dostali take hodnoty, robila som aj kontrolu zapisov v denniku mimo datumu a nic nevybehlo, kde je problem????

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    slnecnicalenka
    poprosila by som vas o radu, ked si dam v ucto denniku cez funkcie -pociatocne stavy tak mam:
    pokladna 34.220,82 sk (suhlasi so skutocnostou
    banka 414.723,6 sk (suhlasi so skutocnostou

    avsak ked si dam vystupy hlavnu knihu analytiku tak mam uplne ine pociatocne stavy:
    pokladna 40.687,12
    banka 757 149,37

    nechapem ako sa tam dostali take hodnoty, robila som aj kontrolu zapisov v denniku mimo datumu a nic nevybehlo, kde je problem????

    dakujem
    Pri tých halieroch v pokladni mám tiež pocit, že sa jedná o analytiku valutoviek, taktiež pri bank.účtoch, buď je tam viac účtov a tým aj analytika alebo je chyba v ZS alebo účtovaní.
    Inak nepredpokladám, že si zo slov.pokladnice platila jednotkovými haliermi keď sú už len 50-halierniky...
    slnecnicalenka
    no nie je to take jednoduche ako pisete. ak pozriem pociatocne stavy cez ucto dennik funkcie pociatocne stavy - tam suhlasia hodnoty so skutocnostou t.j. 414 723,6 sk, avsak ked sa pozriem do hlavnej knihy vo vystopoch - analytika a dam si 221 (mame iba jeden ucet, ani nemame valutovy), tam vy vyskoci ze pociatocny stav je 757 149, 37 sk. to znamena rozdiel vyse 300 tisic. problem je v tom ze neviem ako to tam zauctovalo... neuctujem tu firmu od zaciatku roka.............

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    slnecnicalenka
    no nie je to take jednoduche ako pisete. ak pozriem pociatocne stavy cez ucto dennik funkcie pociatocne stavy - tam suhlasia hodnoty so skutocnostou t.j. 414 723,6 sk, avsak ked sa pozriem do hlavnej knihy vo vystopoch - analytika a dam si 221 (mame iba jeden ucet, ani nemame valutovy), tam vy vyskoci ze pociatocny stav je 757 149, 37 sk. to znamena rozdiel vyse 300 tisic. problem je v tom ze neviem ako to tam zauctovalo... neuctujem tu firmu od zaciatku roka.............

    Ono to nejde len takto, treba to pozrieť, alebo pošlite, čo som napísala, odpoviem. Ja som tú firmu účtovala, ale nedoúčtovala.

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    slnecnicalenka
    no nie je to take jednoduche ako pisete. ak pozriem pociatocne stavy cez ucto dennik funkcie pociatocne stavy - tam suhlasia hodnoty so skutocnostou t.j. 414 723,6 sk, avsak ked sa pozriem do hlavnej knihy vo vystopoch - analytika a dam si 221 (mame iba jeden ucet, ani nemame valutovy), tam vy vyskoci ze pociatocny stav je 757 149, 37 sk. to znamena rozdiel vyse 300 tisic. problem je v tom ze neviem ako to tam zauctovalo... neuctujem tu firmu od zaciatku roka.............

    Pozri ci nahodou tie pociatocne stavy nemas zadane aj kdesi na strediska.

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    slnecnicalenka
    mam len firmu ako celok nemam strediska
    A ak si dáš hlavná kniha v syntetike... to Ti sedí??

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    skus si spustit v programe:
    Uctovny dennik, tlacitko Kontrola - hned ta prva - zapisy mimo rozsah datumu, datum si zadaj 1.1.2006 az 31.12.2006
    Ak ti tam nieco vyhodi, tak to sa nacitava do PS. Ja som mala tiez tento problem kedysi davnejsie. Urobila som preklep v datume a problem bol na svete.
    slnecnicalenka
    dakujem vsetkym za rady, asi som uz prisla na to....
    nie je problem ani v strediskach ani v zle zadanom datume, ale zistila som ze ten pociatocny stav sa zle taka od roku 2004 (vtedy spadol system), takze hoci je stav banky na vystupe suvahy korektny - lebo som zmenila pociatocny stav k 1/1/2006, na stave uctov 221 sa taha zly pociatocny stav, ktory bol konencnym stavom 221 k minulemu roku (a ten predsa vychadzal z pociatocneho stavu zleho), takze tak.. ,, aspon viem kde je pes zakopany , asi dokupim multiverziu a bude sa lepsie pracovat

    pekny den vsetkym

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    tú multiverziu odporúčam. Sama potom zbadáš, v čom je podstatný rozdiel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.