Zavrieť

Porady

Ako napraviť pokazené?

Prosím o radu, lebo som si sama narobila galibu. Robila som grilážky so šľahačkou a miesto 0,5 šľahačky som dala 0,5 litra šľahačky. Teraz to mám riedke a viem, že mi to nestuhne. Už som to aj dorábala, že som pridala znova karamel, ale nepomohlo. Neviete čím by som mohla zahustiť tú masu, aby sa to dalo použiť na oplátky? Už mám toho asi 3 litre a nie je to dobré. Ďakujem za rady!
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

orechami, piškótami?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Nemám skúsenosť, ale ja by som možno skúsila želatínu.
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

co keby si to spravila z burizonmi, tie to vpiju, dat to do formy stuhnut (tortovej, babovkovej), v najhorsom sa to bude jest lyzickami ako torta
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Daj niečo instantné, puding by bol asi najlepší. Zaručene pomôže
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Orechy som už pridala, trochu pomohlo, ale myslím, že by sa to nedalo krájať. Možno tie burizóny, alebo puding. Ďakujem všetkým, napíšem ako to dopadlo.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tonkat
Orechy som už pridala, trochu pomohlo, ale myslím, že by sa to nedalo krájať. Možno tie burizóny, alebo puding. Ďakujem všetkým, napíšem ako to dopadlo.
Najprv odober z tej masy, aby si jej mala menej, daj suroviny, ak to budeš mať husté, potom z nej ešte pridáš.
0 0
Monkey Monkey

Monkey je offline (nepripojený) Monkey

No, verím, že ti to s tou grilážou dobre dopadlo.

Ja som robila griláž jeden jediný raz v živote. A to prvé vianoce po svatbe. To vieš, spraviť griláž je ceeeeelkom jednoduché (povedala mi mama) - urobíš si karamel a pridáš kondenzov. mlieko , nooooo a čo s tými hrčami čo sa mi stravili, to už nepovedala.

Napadla ma spásonosná myšlienka, rozbiť hrče, a tak som si našla tĺčik na mäso - taký, dobrý, kovová rúčka a nejaká tmavá čierna hmota na konci. To bol ten spravny nastroj. Veselo si s nim tlčiem v hrnci tie hrčky a myslím, že sa mi to i darilo, no miesto hrčiek - ktoré zjavne začali postupne kapať mi v tej griláži začali plávať akési drobné čierne bodky.... po 5 min. som prišla na to čo to je........

A výsledok? Poučila som sa. Už griláž nerobím a tĺčik na mäso - aspoň to čo z neho zostalo, používam výhradne na učel, na ktorý bol stvorený.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Vierka ,ak ešte máš chuť niekedy robiť griláž,mám výborný recept - bez tĺčika.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Melnick Pozri príspevok
Vierka ,ak ešte máš chuť niekedy robiť griláž,mám výborný recept - bez tĺčika.
Môžeš napísať ten recept?
0 0
MAISI MAISI

MAISI je offline (nepripojený) MAISI

Skús do toho zamiešať puding OLÉ, ten sa nevarí len zamieša.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

tonkat Pozri príspevok
... napíšem ako to dopadlo.
ja by som to asi normalne dorobila ... a povymienala so susedkami za iny typ kolacikov ... dnes uz peciem menej (vsetci nasi bud chudnu, alebo maju nejaku dietu, haha) ... ale volakedy sme to tak v kamaratkou, svagrinou a mojou maminou spolu robili (z jedneho druhu sme viac napiekli ako v rodine bolo treba) a kolegyne v robote zavideli, ked som sa "chvalila" ze mam "napecenych" aj 16 druhov vianocneho peciva priznam, ze tych 16 druhov bol rekord, bezne bolo 12-14 dufam, ze si to teraz neprecitaju, lebo nikdy som tento moj system nezradila
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
tonkat Pozri príspevok
Prosím o radu, lebo som si sama narobila galibu. Robila som grilážky so šľahačkou a miesto 0,5 šľahačky som dala 0,5 litra šľahačky. Teraz to mám riedke a viem, že mi to nestuhne. Už som to aj dorábala, že som pridala znova karamel, ale nepomohlo. Neviete čím by som mohla zahustiť tú masu, aby sa to dalo použiť na oplátky? Už mám toho asi 3 litre a nie je to dobré. Ďakujem za rady!
tonkat skús experimentovať s malým množstvom tej "galiby" napr. len ako keby s jednou dávkou. A možno vymyslíš pri tom experimentovaní nejaký nový recept. Takže rovno si všetko zapisuj.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ďakujem za rady, ale asi ste si nevšimli, že ten recept je rok starý. Už ani neviem, čo som s tým vtedy spravila, ale mali sme grilážiek až do Veľkej noci. Myslím, že som tam doplnila karamelu a orechov. ale ďakujem za ochotu.
Príjemné pečenie bez galiby!!
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

tonkat Pozri príspevok
Ďakujem za rady, ale asi ste si nevšimli, že ten recept je rok starý. Už ani neviem, čo som s tým vtedy spravila, ale mali sme grilážiek až do Veľkej noci. Myslím, že som tam doplnila karamelu a orechov. ale ďakujem za ochotu.
Príjemné pečenie bez galiby!!
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Teraz som dorobila grilaz pre mojho milovaneho pana tvorstva:
0,5 litra krystaloveho cukru
1 sladene mlieko kondenzovane
1 Cera
40 dkg posekanych orechov
4 ks velkych oplatok
Cukor vysypeme do hrnca, najlepsie s hrubym dnom a pomaly ! urobime karamel, az kym sa cely cukor nerozpusti, potom stiahneme z ohna a vylejeme sladene mlieko, ale pomaly a opatrne, lebo sa to trochu hneva
a potom dame do toho celu Ceru a zase pomaly miesame,miesame a miesame, kym sa hmoty nespoja, ak treba dame na mierny plamen a nakoniec vsypeme orechy, posledny raz premiesame a vylejeme na dve oplatky, poroztierame na celu plochu a polozime druhe dve oplatky, zatazime a po vychladnuti nakrajame na tycky.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

tetrisss Pozri príspevok
.... vylejeme na dve oplatky, poroztierame na celu plochu a polozime druhe dve oplatky, ....
diky moc, ale mam otazku: ako "na dve oplatky"?

na sebe su polozene, lebo zvlhnu a spoja sa? alebo vedla seba su polozene, lebo je toho tak vela, ze do jednej by sa to nezmestilo? napis prosim...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
tonkat Pozri príspevok
Ďakujem za rady, ale asi ste si nevšimli, že ten recept je rok starý. Už ani neviem, čo som s tým vtedy spravila, ale mali sme grilážiek až do Veľkej noci. Myslím, že som tam doplnila karamelu a orechov. ale ďakujem za ochotu.
Príjemné pečenie bez galiby!!
Vidíš aspoň aké sme dobré , zachraňujeme aj" ležiaky" .

Napíšem - mám podobný recept ako tetrisss
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Melnick Pozri príspevok
Vidíš aspoň aké sme dobré , zachraňujeme aj" ležiaky" .

Napíšem - mám podobný recept ako tetrisss
cha cha chytila sa , chytila!

mimochodom ja som sa rehotala už len pri čítaní zadania:
že "mám toho už 3 LITRE!" ufff, pomóooc
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
ayya Pozri príspevok
diky moc, ale mam otazku: ako "na dve oplatky"?

na sebe su polozene, lebo zvlhnu a spoja sa? alebo vedla seba su polozene, lebo je toho tak vela, ze do jednej by sa to nezmestilo? napis prosim...
Nie, len vedla seba polozit najlepsie na plech, je toho vela.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Monkey Pozri príspevok
No, verím, že ti to s tou grilážou dobre dopadlo.

Ja som robila griláž jeden jediný raz v živote. A to prvé vianoce po svatbe. To vieš, spraviť griláž je ceeeeelkom jednoduché (povedala mi mama) - urobíš si karamel a pridáš kondenzov. mlieko , nooooo a čo s tými hrčami čo sa mi stravili, to už nepovedala.

Napadla ma spásonosná myšlienka, rozbiť hrče, a tak som si našla tĺčik na mäso - taký, dobrý, kovová rúčka a nejaká tmavá čierna hmota na konci. To bol ten spravny nastroj. Veselo si s nim tlčiem v hrnci tie hrčky a myslím, že sa mi to i darilo, no miesto hrčiek - ktoré zjavne začali postupne kapať mi v tej griláži začali plávať akési drobné čierne bodky.... po 5 min. som prišla na to čo to je........

A výsledok? Poučila som sa. Už griláž nerobím a tĺčik na mäso - aspoň to čo z neho zostalo, používam výhradne na učel, na ktorý bol stvorený.
Tie hrcky sa sem-tam spravia aj mne, ale daju sa vyborne eliminovat ponornym mixerom. Aj sa tym hmota pekne premiesa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať