Zavrieť

Porady

Ako napraviť pokazené?

Prosím o radu, lebo som si sama narobila galibu. Robila som grilážky so šľahačkou a miesto 0,5 šľahačky som dala 0,5 litra šľahačky. Teraz to mám riedke a viem, že mi to nestuhne. Už som to aj dorábala, že som pridala znova karamel, ale nepomohlo. Neviete čím by som mohla zahustiť tú masu, aby sa to dalo použiť na oplátky? Už mám toho asi 3 litre a nie je to dobré. Ďakujem za rady!
Usporiadat
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

tetrisss Pozri príspevok
Nie, len vedla seba polozit najlepsie na plech, je toho vela.
aha, diky... takze polovicu na jednu oplatku (ci oblatka sa spravne povie?) a prikryt... a druhu polovicu na dalsiu ...
ok, teraz uz "chapem tomu" ako hovorila nasa mensia, ked bola naozaj este malicka
0 0
maca88 maca88

maca88 je offline (nepripojený) maca88

Chcem sa opytat robila som vcera macacie oci, len dnes ked som ich skusala tak ich mam hrozne tvrde.....vie mi niekto poradit co s tym? da sa to nejako zachranit? Nemam ich este spojene lekvarom, pre istotu...
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

maca88 Pozri príspevok
Chcem sa opytat robila som vcera macacie oci, len dnes ked som ich skusala tak ich mam hrozne tvrde.....vie mi niekto poradit co s tym? da sa to nejako zachranit? Nemam ich este spojene lekvarom, pre istotu...
Oni by mali zmäknúť keď budú polepené lekvárom. Len sa neboj, kľudne ich polep dokopy a nejak uskladni, napr. na tácku a prekry to potravinárskou fóliou...a keby náhodou do Vianoc nezmäkli, tak mi ich pošli - u nás zmizne aj tvrdé hlavne, že je.

Naposledy upravil LubicaN : 20.12.07 at 17:57
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Keď robím grilážové paličky tak si vždy kondenzované mlieko zohrejem v horúcej vode a také horúce ho vlievam do karamelu. Lepšie sa spojí a nerobia sa z karamelu hrudky.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Skusim tuto radu, mne sa urobia hrcky skoro vzdy.
0 0
Lalia Lalia

Lalia je offline (nepripojený) Lalia

Keď do karamelu pridáš najprv Ceru, premiešaš a potom pridáš Salko žiadne hrudky nebudú.
0 0
mmpc mmpc

mmpc je offline (nepripojený) mmpc

Zdravim vas,
čitam tu vseliake finty na grilaz bez hrciek, ale nič z toho nie je celkom pravda. (mozno nahoda ze sa to podarilo). Vobec by som nedaval najpv ceru. Je to velmi nebezpecne, hrozi popalenie, a karamel ktory ma 165 st.C, vie popalit. Vzdy musi ist najprv salko, alebo smotana.
Ale hlavne: Aby sa NIKDY neurobili hrcky treba to salko vyliat do rozpaleneho cukru v pravý moment. Ak nechame cukor rozpalit malo , a vlejeme salko tak mame hrcky, ze nepomoze ani ponorny mixer. Ak neskoro, riskujeme tiez popalenie, lebo karamel v urcitej chvili rýchlo vykypí z hrnca, je to moment.
Takze: ked je cukor uz ropalený, miešame a cakame, kym nezacne masa penit, a pomaly sa dvihat. VTEDY je ten spravny cas vyliat tam to salko alebo slahacku. To znamena , ze karamel nam oznamuje ze uz neobsahuje ziadne hrcky a je cisty, rovnorody, a zacne penit.
Týmto sposobom robim karamel odkedy som dostal výučny list, a tych grilažov som uz cosi urobil, a bez hrciek.

Dufam, ze vam to pomohlo. Mišo
0 0
mmpc mmpc

mmpc je offline (nepripojený) mmpc

Ešte k tomu riedkemu karamelu. Opravit sa to dá ak tam das viac orechov, ak uz nemáš, nasyp tam podla hustoty normalnu struhanku z rožkov. Je to osvedcene, a nikto to nikdy nezistí. len nikdy zelatinu, ani pudingy a ine co tu bolo, to uz by nebol grilaz. cau
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať