Zavrieť

Porady

Poistenie profesijnej zodpovednosti

Ahojte,

audítor, učtovník, advokát, architekt, stavbár, ....
To su profesie, kde sa (povinne) vyžaduje poistenie.

Nepatrím síce medzi uvedené povinne poistené skupiny, avšak zahraničný partner vyžaduje, aby jeho dodávatelia boli poistení na určitú sumu.

Našiel som len jedinú poistovňu, ktorá poistenie zodpovednosti za škody sposobené pri výkone podnikateľskej činnosti poskytuje (a nie som na zozname vylúčenych činností), ale nejak ochotná nie je a poistná suma sa mi zdá prehnaná.
Moja poistná suma nie je vyššia ako pri PZP mot.vozidiel
(rádovo za 8.000 na rok dostanete poistenie s plnením 5/19 milionov majetok/zdravie)
Mne pri spoluúčasti 10.000, čo eliminuje všetky bežné škody, vymerali poistné rádovo 25.000 ročne. Pri aplikovaní všetkých výnimiek a kratení plnenia mi ako možná poistná udalosť nezostalo nič, ponúknutá zmluva obsahuje 1000 spôsobov ako sa z plnenia poistovňa vyvlečie. Jediná seriózna udalosť je úraz, ale uznajte, že v kancelárii je to menej rizikové ako za volantom.

Ak máte ako učtovníci spomínané poistenie, možete (ste ochotní) mi prezradiť, na akú poistnú sumu a za akú sadzbu ste sa poistili ?
Bude mi stačiť aj % pomer poistné / krytie.

Ďakujem.
PS: V cudzine je to asi bežný produkt, ale k nám sa ešte "nedováža"...
Naposledy upravil bodliak : 19.12.04 at 18:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    resola je offline (nepripojený) resola

    resola
    Ja som sa informovala na spominane poistenie a mala som ponuknute v KOOPERATIVE
    nasledovne :
    poistna ciastka 500.000,- Sk
    spoluucast 0,05% z kazdej poistnej udalosti
    rocne poistne 5.000,- Sk

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Keď už spominate poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenu pri vykone povolania, ake mate skusenosti s takýmto poistenim? Účtovníka ako SZČO viete kde by mohli poistiť? Zatiaľ som sa stretla iba s poistenim: a) ak som zamestnaná ako účtovník
    b) ak som auditor
    Dakujem za info:-))

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Túto tému sme už rozoberali pod názvom Poistka živnostníka-účtovníka v sekcii Podnikanie. Aj na školení v Bratislave sme o tom prehodili pár slov, ale s konkrétnym prípadom, ktorého by sa takáto poistka týkala, ešte zatiaľ nikto nemá skúsenosť. A ako to býva už s poisťovňami, väčšinou zistíme čo poisťovňa uzná ako nárok až pri konkrétnej poistnej udalosti.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Susan
    Keď už spominate poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenu pri vykone povolania, ake mate skusenosti s takýmto poistenim? Účtovníka ako SZČO viete kde by mohli poistiť? Zatiaľ som sa stretla iba s poistenim: a) ak som zamestnaná ako účtovník
    b) ak som auditor
    Dakujem za info:-))
    Ja už mám tretí rok takúto poistku uzavretú v Kooperatíve.

    Poistenie profesijnej zodpovednosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.