Zavrieť

Porady

nezdanitelna cast zakladu dane na manzelku

Prosim o radu. Synova manzelka, vzhladom k tomu ze nemala narok na matersku,je evidovana na urade prace a bude poberat podporu v nezamestnanosti este v januari 2007. Potom bude poberat rodicovsky prispevok. Ma syn narok si uplatnit na manzelku nezdanitelnu cast zakladu dane od januara 2007/ pripadne aj za december 2006/ u svojho zamestnavatela? Ak ano, co jepotrebne predlozit,doklad z uradu prace a potom doklad o poberani rod. prispevku?
Prosim Vas poradte mi ako dalej od januara 2007. Alebo, ze by si mohol uplatnit az v rocnom zuctovani? A este jedna otazka, ak by mu nevysla ziadna dan, tak danovy bonus sa mu vyplati ?
Velmi pekne dakujem za kazdu odpoved.
S uctou, janeckova
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    olga88
    Prosim o radu. Synova manzelka, vzhladom k tomu ze nemala narok na matersku,je evidovana na urade prace a bude poberat podporu v nezamestnanosti este v januari 2007. Potom bude poberat rodicovsky prispevok. Ma syn narok si uplatnit na manzelku nezdanitelnu cast zakladu dane od januara 2007/ pripadne aj za december 2006/ u svojho zamestnavatela? Ak ano, co jepotrebne predlozit,doklad z uradu prace a potom doklad o poberani rod. prispevku?
    Prosim Vas poradte mi ako dalej od januara 2007. Alebo, ze by si mohol uplatnit az v rocnom zuctovani? A este jedna otazka, ak by mu nevysla ziadna dan, tak danovy bonus sa mu vyplati ?
    Velmi pekne dakujem za kazdu odpoved.
    S uctou, janeckova
    Manželku si môže syn uplatniť pri ročnom zúčtovaní dane a to tak za rok 2006, ako i za rok 2007. Pokiaľ splní podmienky na výplatu daňového bonusu, tak skutočnosť, že mu nevyšla platiť daň, nemá na to žiadny vplyv, (nárok na daňový bonus má).

    nezdanitelna cast zakladu dane na manzelku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.