Zavrieť

Porady

bankový výpis

Zdravím,
mám bankový výpis mesačný zaúčtovaný ako jeden účtovný doklad s jedným dátumum a s jedným číslom. Môže byť alebo musím mať na každý účtovný prípad samostatný účtovný doklad, t.j. čo pohyb na účte to doklad s novým číslom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    IvetaH
    Zdravím,
    mám bankový výpis mesačný zaúčtovaný ako jeden účtovný doklad s jedným dátumum a s jedným číslom. Môže byť alebo musím mať na každý účtovný prípad samostatný účtovný doklad, t.j. čo pohyb na účte to doklad s novým číslom?
    Bankový výpis je predsa iba jeden. Teda každý pohyb na účte zaúčtovaný musí mať to isté číslo, napr. BV-012

    jež je offline (nepripojený) jež

    jež
    môžeme na základe výpisu z internetu účtovať ? Ide o účet ktorý máme vedený v zahraniči. Alebo musí byť výpis originál z banky ?

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    IvetaH
    Zdravím,
    mám bankový výpis mesačný zaúčtovaný ako jeden účtovný doklad s jedným dátumum a s jedným číslom. Môže byť alebo musím mať na každý účtovný prípad samostatný účtovný doklad, t.j. čo pohyb na účte to doklad s novým číslom?
    Tiež nad tým dumám.Ja by som dala každý účt.prípad ako samostatný doklad.Lebo potom neviem,ako by som zaúčtovala výpis napr. z 3.1.2007, na ktorom by som mala aj decembrové aj januárové pohyby na účte,však každý má iný dátum.
    Ako by som potom zaúčtovala napr.inkaso fa,ktoré došlo na základe výpisu v decembri,predsa nie s januárovým dátumom.

    ZuzkaT je offline (nepripojený) ZuzkaT

    ZuzkaT
    smith
    Bankový výpis je predsa iba jeden. Teda každý pohyb na účte zaúčtovaný musí mať to isté číslo, napr. BV-012
    Tiež som toho názoru, ale je zle ak k číslu výpisu napr. BV-012 pridám poradie položky vo výpise? Teda, položka 2 bude mať číslo BV-012 02.

    Záleží však od SW , či to umožní.

    KvetkaK je teraz online KvetkaK

    KvetkaK
    Mne sa dá v programe číslovať asi takto B012/001/001, a potom nemám problém keď je aj viac položiek za jeden deň na mesačnom výpise. Čiže prvé číslo je č.výpisu, to druhé je označenie dňa, ktorého sa budú týkať položky a tie rozlišujem tým posledným číslom.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    martinius
    Tiež nad tým dumám.Ja by som dala každý účt.prípad ako samostatný doklad.Lebo potom neviem,ako by som zaúčtovala výpis napr. z 3.1.2007, na ktorom by som mala aj decembrové aj januárové pohyby na účte,však každý má iný dátum.
    Ako by som potom zaúčtovala napr.inkaso fa,ktoré došlo na základe výpisu v decembri,predsa nie s januárovým dátumom.

    ... môžeš uviesť poradové číslo bank. výpisu, nad ktorým rozmýšľaš?

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Domnievam sa, že sumárny výpis z banky /napr. za celý mesiac/ treba označiť jedným poradovým číslom výpisu, napr. BV-3001. /3 je napr. Výpis z VÚB, 001 je poradové číslo výpisu/. Jednotlivé pohyby na účte by sa mali účtovať zvlášť po jednom /každý pohyb do nového riadku/, avšak pod spoločným číslom bankového výpisu. Dosť programov to umožňuje.

    fileva je offline (nepripojený) fileva

    fileva
    Ja účtujem nasledovne:
    dátum /31.12. posledný deň v mesiaci/ - VBú-12/001;
    VBú - výpis z Bú
    12 - číslo výpisu /mám mesačne výpisy/
    001,002, ... - číslo položky na výpise (vždy do nového riadka v PD, VBú-12 sa nemení/
    Naposledy upravil fileva : 22.01.07 at 21:22

    SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

    SlavkaS
    IvetaHZdravím,
    mám bankový výpis mesačný zaúčtovaný ako jeden účtovný doklad s jedným dátumum a s jedným číslom. Môže byť alebo musím mať na každý účtovný prípad samostatný účtovný doklad, t.j. čo pohyb na účte to doklad s novým číslom?



    S jedným číslom ano tak ako máte bankové vypisy čislované, ale s jedným dátumom?
    veď, keď vám bola napr. faktúra uhradená 15.teho tak nemôžte uviesť 30.teho.

    dipe je offline (nepripojený) dipe

    dipe
    ...a čo, ak vam klient donesie výpis z podnikateľského účtu - štvrťročný????
    Naposledy upravil dipe : 09.02.07 at 15:29

    dipe je offline (nepripojený) dipe

    dipe
    nemate nikto skúsenosti s takým to výpisom? Dodávam, že z mesiac ne tam cca 20-25 pohybov.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Aby som doplnila,nám banka posiela výpis,ktorý je vystavený v posledný deň v mesiaci.Jednotlivé položky účtujem dňom,kedy došlo k pohybu.Položky číslujem podľa výpisu,napr 001/001,001/002.Dátum vystavenia výpisu nie je podľa mňa pre účtovanie rozhodujúci,ale deň platby,tak je predsa aj v postupoch uvedený deň uskutočnenia účt.prípadu.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Najka Pozri príspevok
    A ktorým dátum účtujete dátumom obratu alebo účtovania -výpis zo SLSP, v
    Mám pred sebou výpis,ale vidím tu len dátum transakcie a dátum vystavenia.Ja to účtujem dátumom transakcie...po položkách.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.