Zavrieť

Porady

zbierka listín

Vie mi prosím niekto poradiť? Dáva OR pokuty za nevloženie závierky do zbierky listžn? Ak ano, koľko? Čo robiť ak sme nevložili rok 2004 ani 2005, doložiť, alebo radšej nie?
Ďakujem za radu
Usporiadat
fcela fcela

fcela je offline (nepripojený) fcela

Je doporučené priložiť prehlásenie, že predkadané listiny schválil príslušný orgán (VZ) v plnom rozsahu.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

smith Pozri príspevok
Prehlásenie je predsa v zápisnici z VZ.
Zápisnicu z VZ predsa do Zbierky listín neukladáš. Ukladáš iba ÚZ.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

fcela Pozri príspevok
Je doporučené priložiť prehlásenie, že predkadané listiny schválil príslušný orgán (VZ) v plnom rozsahu.
Nie doporučené, ale je to od 1.1.2008 povinnosť vyplývajúca zo Zákona o obchodnom registri.

§ 9
(6) Pri predkladaní listín uvedených v § 3 ods. 1 písm. g) je zapísaná fyzická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby, povinná spolu s listinami predložiť písomné vyhlásenie, či predkladané listiny príslušný orgán schválil, alebo neschválil.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Aljok Pozri príspevok
Nie doporučené, ale je to od 1.1.2008 povinnosť vyplývajúca zo Zákona o obchodnom registri.

§ 9
(6) Pri predkladaní listín uvedených v § 3 ods. 1 písm. g) je zapísaná fyzická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby, povinná spolu s listinami predložiť písomné vyhlásenie, či predkladané listiny príslušný orgán schválil, alebo neschválil.
Tak keď sa priloží toto vyhlásenie, netreba dopisovať dátumy do výkazov, kde je uvedené schválená dňa?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

KvetkaK Pozri príspevok
Tak keď sa priloží toto vyhlásenie, netreba dopisovať dátumy do výkazov, kde je uvedené schválená dňa?
Ak je účtovná závierka schválená, tak tie dátumy tam píšem.
Ak ukladáš neschválenú, tak nemáš aký dátum uviesť.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Aljok Pozri príspevok
Ak je účtovná závierka schválená, tak tie dátumy tam píšem.
Ak ukladáš neschválenú, tak nemáš aký dátum uviesť.
Od 1.1.2008 platí tiež povinnosť ukladať do zbierky listín aj neschválenú ÚZ.

Pozri Obchodný zákonník

§ 40

(1) Akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik ukladajú riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom. Iná zapísaná osoba má túto povinnosť, len ak jej to ukladá osobitný zákon. Príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.

(2) Ak príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku neschváli účtovnú závierku predloženú podľa odseku 1 do troch mesiacov od predloženia, ukladá sa do zbierky listín obchodného registra neschválená účtovná závierka. V tomto prípade je akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik povinný uložiť neschválenú účtovnú závierku do 30 dní od márneho uplynutia trojmesačnej lehoty.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Ak idem uložiť všetko čo treba do zbierky listín za spoločnosť, je potrebné splnomocnenie?
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Aljok Pozri príspevok
Nie doporučené, ale je to od 1.1.2008 povinnosť vyplývajúca zo Zákona o obchodnom registri.

§ 9
(6) Pri predkladaní listín uvedených v § 3 ods. 1 písm. g) je zapísaná fyzická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby, povinná spolu s listinami predložiť písomné vyhlásenie, či predkladané listiny príslušný orgán schválil, alebo neschválil.
A mohli by ste sem niekto prilepiť takéto prehlásenie?
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Ja som to, ako štatutár, napísala rovno do sprievodného listu - návrhu na uloženie listín do zbierky, že prehlasujem, že účtovná závierka spoločnosti bola schválená na valnom zhromaždení dňa ..... a bez problémov to tak uložili do zbierky. Už to tam ako spoločnosť máme.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vieroslava Pozri príspevok
Ja som to, ako štatutár, napísala rovno do sprievodného listu - návrhu na uloženie listín do zbierky, že prehlasujem, že účtovná závierka spoločnosti bola schválená na valnom zhromaždení dňa ..... a bez problémov to tak uložili do zbierky. Už to tam ako spoločnosť máme.
Toto isté som zdôrazňoval aj ja, že nech do sprievodného listu sa uvedie, že závierka je schválena.

Ďakujem všetkým za reakcie. Bol som zmätený z toho, že sa odvolávala na §17 zákona o účtovníctve, a nie na zákon o zbierke listín.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Martina CF Pozri príspevok
A mohli by ste sem niekto prilepiť takéto prehlásenie?
Nejaký dobrý človiečik to tu niekde už priložil a ja som si to prispôsobila pre jednoosobovú s.r.o. takto:
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Martina CF Pozri príspevok
A mohli by ste sem niekto prilepiť takéto prehlásenie?
Prikladám vzor vyhlásenia, ktoré používam ja.

P.S. Dám to aj medzi dokumenty.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

A stačí k schválenej ÚZ priložiť len toto vyhlásenie alebo aj sprievodný list? Môžem to zaslať poštou alebo odniesť osobne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martina CF Pozri príspevok
A stačí k schválenej ÚZ priložiť len toto vyhlásenie alebo aj sprievodný list? Môžem to zaslať poštou alebo odniesť osobne?
Všetko, čo dávame do registra, predložiť so sprievodným listom.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Tweety Pozri príspevok
Všetko, čo dávame do registra, predložiť so sprievodným listom.
Super ďakujem. A posledná otázka ak odnesiem osobne potrebujem splnomocnenie konateľa?
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Martina CF Pozri príspevok
Super ďakujem. A posledná otázka ak odnesiem osobne potrebujem splnomocnenie konateľa?
Nie, nepotrebuješ. Veď to len podáš do podateľne a kópiu si necháš potvrdiť.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

vieroslava Pozri príspevok
Nie, nepotrebuješ. Veď to len podáš do podateľne a kópiu si necháš potvrdiť.
Ďakujem krásne. A koľko kópii súvahy, výsledovky a poznámok treba perdložiť. A treba mať Vyhlásenie o schválení ÚZ popísanú konateľom pred notárom?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martina CF Pozri príspevok
Ďakujem krásne. A koľko kópii súvahy, výsledovky a poznámok treba perdložiť. A treba mať Vyhlásenie o schválení ÚZ popísanú konateľom pred notárom?
Všetko predkladáš iba v jednom vyhotovení. Notár nie je potrebný.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať