Zavrieť

Porady

Mzda za čas strávený na pracovnej ceste

Ako je to so mzdou ak som na sluzobnej ceste, z toho 5 hod cestujem autom a 6 hod pracujem v danom dni alebo odpracoval som 8 hod a cestujem spat domov 5 hod ( je nejaky rozdiel medzi pracovnym dnom a vikendom alebo sviatkom ? ). Dostanem zaplatene pracovny cas aj cestovny cas ?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    marcelm
    Ako je to so mzdou ak som na sluzobnej ceste, z toho 5 hod cestujem autom a 6 hod pracujem v danom dni alebo odpracoval som 8 hod a cestujem spat domov 5 hod ( je nejaky rozdiel medzi pracovnym dnom a vikendom alebo sviatkom ? ). Dostanem zaplatene pracovny cas aj cestovny cas ?
    Dakujem
    Za odpracovaný deň dostaneš mzdu, a ešte k tomu aj diéty za čas stravený na SC.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    marcelm
    Ako je to so mzdou ak som na sluzobnej ceste, z toho 5 hod cestujem autom a 6 hod pracujem v danom dni alebo odpracoval som 8 hod a cestujem spat domov 5 hod ( je nejaky rozdiel medzi pracovnym dnom a vikendom alebo sviatkom ? ). Dostanem zaplatene pracovny cas aj cestovny cas ?
    Dakujem
    Treba sa trošku povŕtať v starších témach a všetko tam nájdeš:

    http://www.porada.sk/t35452-pracovny...nej-cesty.html

    http://www.porada.sk/t19788-pracovny...nej-ceste.html

    Ešte nejaké otázky?

    marcelm je offline (nepripojený) marcelm

    marcelm
    Dakujem za informacie, uz je mi to jasnejsie. U nas ide o to, ze pri nasich sluzobkach, ktore su vacsinou do zahranicia, kde jedna cesta moze trvat aj 10 hod, nam chcu zaplatit len 8 hod a dost.
    A este cestovanie pocas vikendu alebo sviatku na miesto urcenia vykonu prace alebo z, je to to iste alebo ako to je ?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    marcelm
    Dakujem za informacie, uz je mi to jasnejsie. U nas ide o to, ze pri nasich sluzobkach, ktore su vacsinou do zahranicia, kde jedna cesta moze trvat aj 10 hod, nam chcu zaplatit len 8 hod a dost.
    A este cestovanie pocas vikendu alebo sviatku na miesto urcenia vykonu prace alebo z, je to to iste alebo ako to je ?
    Je to to isté. Ak cez víkend len cestuješ a nespadá to do Tvojho riadneho pracovného času, tak náhrada mzdy nie je, lebo to nie je výkon práce. Jedine, že by si cez ten víkend na SC vykonával prácu.

    Mzda za čas strávený na pracovnej ceste

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.