Zavrieť

Porady

Podnikanie v autodoprave

Dobry den prajem.
Prosim Vas poradte mi, chcem zacat podnikat v autodoprave, vnutrostatnej.Mam uz aj spravenu licenciu, resp. opravnenie.Ako to dalej funguje, dobre urobim si zivnost, kupim auto a potom?
Ake uctovnictvo musim mat?
Musi to byt kvalifikovana uctovnicka, ktora to robi na zivnost? Pytam sa preto, lebo chcem aby mi uctovnictvo robila sestra (ktora ma O.Akademiu), je dobre ked si spravi nejaky kurz?
Ako je najlepsie kupit auto? Na leazing alebo je lepsie pozicat hotovost v banke?
Zatial hadam vsetko.Verim, ze ma niekto usmerni.Dakujem.
Usporiadat
vajzo vajzo

vajzo je offline (nepripojený) vajzo

ak si veris a mas to v hlave dobre usporiadane (myslim s tym podnikanim), tak chod do toho .ja idem tiez zacat podnikat v tomto obore uz za par mesiacov ale ja mam na rozdiel od teba uz podchytenych niejakych zakaznikov.poradim ti, sprav si cenu za 1km.obhliadni potencionalnych konkurentov ako to maju oni(za 1km),potom sa popitaj v niejakych tych firmach ci by nepotrebovali rozvoz a uvidis ci sa ti to oplati alebo nie.
0 0
Mitchko Mitchko

Mitchko je offline (nepripojený) Mitchko

Mam dalsiu otazku.
Ake su preve poplatky a platby na zaciatku podnikania? To jest dane, odvody a pod. Co budem musiet zaplatit v prvom mesiaci ked to rozbehnem?
Dakujem za odpovede.Mitchko
0 0
Arena Arena

Arena je offline (nepripojený) Arena

Zalozenie Zivnostenskeho listu 1000,-sk...odvody nebudes platit...az buduci rok podla danoveho priznania...mozno este nejake kolky..ale nie je to vela
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Neviem, ale koncesia v autodoprave myslím stojí 5.000,- + skúšky odbornej spôsobilosti.
0 0
Arena Arena

Arena je offline (nepripojený) Arena

pardon, ano...preprava tovaru do 1,5 tony je volna zivnost, ostatna preprava je koncdesovana.
0 0
toni toni

toni je offline (nepripojený) toni

Neviem ako je to teraz pri založení novej živnosti, ale mi čo už pár rokov podnikáme musíme mať aj finančnú spoľahlivosť na každé auto 9000,-Eur prvé a 5000,- Eur každé ďalšie a je to zapísane v živnostensko liste - koncesii.
0 0
Mitchko Mitchko

Mitchko je offline (nepripojený) Mitchko

No a ako to platite? To rucenie? Da sa to zvladnit? V ktorej je to poistovni?
Napis o tom daco viac.Diki moc.
0 0
jogi2 jogi2

jogi2 je offline (nepripojený) jogi2

Ahojte, chcel by som sa opytat kde sa da vybavit odborna sposobilost na podnikanie v doprave resp. spedicii. Dakujem, Martin.
0 0
veka veka

veka je offline (nepripojený) veka

Krajský úrad pre dopravu a pozemné komunikácie
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Prosím Vás, ak mi končí platnosť povolenia na medz. dopravu, musím podať novú žiadosť, alebo sa zmenili podmienky otvorením Schengenu? Jedná sa len o malé zachádzky do Poľska, Maďarska a Česka. Ďakujem
0 0
stifler1 stifler1

stifler1 je offline (nepripojený) stifler1

Code:
Neviem ako je to teraz pri založení novej živnosti, ale mi čo už pár rokov podnikáme musíme mať aj finančnú spoľahlivosť na každé auto 9000,-Eur prvé a 5000,- Eur každé ďalšie a je to zapísane v živnostensko liste - koncesii.
Chcel som sa opytat ked zacnem podnikat v autodoprave tak musim mat tu financnu spolahlivost? Dakujem.
0 0
Keity Keity

Keity je offline (nepripojený) Keity

My sme zalozili firmu v roku 2007 v lete a este stale to plati na prve auto 9.000 EUR a na kazde dalsie 5.000 EUR.
0 0
Keity Keity

Keity je offline (nepripojený) Keity

Aby som nezabudla, ide len o auta nad 3,5 Tony - ide o zakon 168/1996 o cestnej dopravy. Takze teoreticky ak ide len o sprintery tak nemusi byt financna spolahlivost z dovodu vymedzenia zakona v § 1
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Chcel by som sa informovat, ked si podame ziadost na vystavenie koncesie na autodopravu, medzinarodnu. Je potrebne este poziadat o doplnenie predmetu podnikania do zivnosti, a obchodneho registra (autodoprava v medzinarodnej doprave)?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
fizzy Pozri príspevok
Chcel by som sa informovat, ked si podame ziadost na vystavenie koncesie na autodopravu, medzinarodnu. Je potrebne este poziadat o doplnenie predmetu podnikania do zivnosti, a obchodneho registra (autodoprava v medzinarodnej doprave)?
Koncesná listina sa vydáva iba na "vnútroštátnu prepravu" a je potrebné tento predmet zapísať do OR. Na "medzinárodnú prepravu" sa vydáva osobitné povolenie na KÚCDaPK a tento predmet je taktiež potrebné zapísať do OR.
0 0
radusnicek radusnicek

radusnicek je offline (nepripojený) radusnicek

zalobaba Pozri príspevok
Koncesná listina sa vydáva iba na "vnútroštátnu prepravu" a je potrebné tento predmet zapísať do OR. Na "medzinárodnú prepravu" sa vydáva osobitné povolenie na KÚCDaPK a tento predmet je taktiež potrebné zapísať do OR.
Mám jednú otázku. Už som ju písala, no nikto mi na ňu neodpovedal. Manžel ma voľnú živnosť na prepravu do 3,5 t. Niekde sme počuli že nesmie jazdiť mimo SR, je to pravda?? Alebo nesmie byť dodávateľom zahraničnej firmy?? Ďakujem
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
dopravca Pozri príspevok
Prosím Vás, ak mi končí platnosť povolenia na medz. dopravu, musím podať novú žiadosť, alebo sa zmenili podmienky otvorením Schengenu? Jedná sa len o malé zachádzky do Poľska, Maďarska a Česka. Ďakujem
Musíš podať novú žiadosť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať