Zavrieť

Porady

Účet 538

Dobrý deň, chcem poprosiť o radu. Som začiatočník účtujúci v podvojnom účto. , účtujem manželovu sro a vznikli mu náklady týkajúce sa založenia s.r.o. a to náklad za právnu pomoc pri založení vyplatený advokátke+ nejaké overovania podpisov.Zaúčtovala som dobre na účet 538 alebo je to 518-analytika?
A ešte jedna vec, na sro bol kúpený mobilný telefón za 1 skk, na aký účet by ste tento prípad zaúčtovali?
Vopred ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lholla
    Dobrý deň, chcem poprosiť o radu. Som začiatočník účtujúci v podvojnom účto. , účtujem manželovu sro a vznikli mu náklady týkajúce sa založenia s.r.o. a to náklad za právnu pomoc pri založení vyplatený advokátke+ nejaké overovania podpisov.Zaúčtovala som dobre na účet 538 alebo je to 518-analytika?
    A ešte jedna vec, na sro bol kúpený mobilný telefón za 1 skk, na aký účet by ste tento prípad zaúčtovali?
    Vopred ďakujem za rady
    Sú to služby 518, telefón je účet 501.AK sú zriadovacie náklady vyššie ako 50000.- tak je to účet 011.
    Naposledy upravil Tweety : 08.01.07 at 08:51

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    je nejaký rozdiel v účtovní poplatku za overovanie podpisov u notára a na matrike, kde je to správny poplatok?

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    na účte 538 sa účtujú najmä ostatné miestne dane (napr. daň za ubytovanie, používanie verejného priestranstva...)a poplatky platené orgánom štátnej správy a územnej samosprávy, súdom a iným orgánom podľa zákonných predpisov, napr. miestne poplatky za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, správne poplatky podľa zákona č. 145/1995, súdne poplatky podľa zákona 71/1992, koncesionárske poplatky. Na ťarchu 538 sa účtuje bez ohľadu na to, či sú platené kolkami, hotovosťou alebo bankovým prevodom.

    Džejn je offline (nepripojený) Džejn

    Džejn
    Ahojte....
    Mam malu otazocku. Mozem na tento účet naúčtovať aj poplatok za oddelenie zberu elektroodpadu a nakladanie s elektroodpadom a jeho zhodnotenia podla zák. č. 223/2001 Z.z. par.7,8,15. Alebo je to skor účet 548?
    Ďakujem

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    mysimis
    Sú to služby a rozdiel medzi nimi nie je.
    tak som si našla sadzobník správnych poplatkov a v časti I. Všeobecná správa, položka 3 a) je overenie podpisu na listine alebo jej rovnopise,
    z čoho mi vychádza, že overenie podpisu na matriek sa účtuje na 538, overenie podpisu u notára 518 alebo sa mýlim?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alena
    tak som si našla sadzobník správnych poplatkov a v časti I. Všeobecná správa, položka 3 a) je overenie podpisu na listine alebo jej rovnopise,
    z čoho mi vychádza, že overenie podpisu na matriek sa účtuje na 538, overenie podpisu u notára 518 alebo sa mýlim?
    Je to tak.

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    alena Pozri príspevok
    tak som si našla sadzobník správnych poplatkov a v časti I. Všeobecná správa, položka 3 a) je overenie podpisu na listine alebo jej rovnopise,
    z čoho mi vychádza, že overenie podpisu na matriek sa účtuje na 538, overenie podpisu u notára 518 alebo sa mýlim?
    hmm? aj keď ide o tú istú vec a to overenie podpisu??
    Ok, prave som mala dilemu či 518 či 538...
    zatial som všetko overovanie podpisov dala na 518, myslíte že by som to mohla tak mať..alebo tie Matriky mam preúčtovať na 538?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.