Zavrieť

Porady

Nepenazny vklad do sro. Ako postupovat?

Chcem zalozit novu sro a ako vklad spolocnika do nej pouzit nehnutelnost. Na tuto nehnutelnost je zobraty uver, ktory sa pouzil na jej rekonstrukciu. Tato nehnutelnost je majetkom FO, mam ju zaradenu v obchodnom majetku (uplatnujem vydaje, odpisy a ine).
Ako mam postupovat s vkladom do sro?
Mam si nechat urobit znalecky posudok na nehnutelnost? Alebo vyska hodnoty nehnutelnosti bude jej zostatkova hodnota? A co ten uver? Ovplyvni mi nejako vysku ocenovanej nehnutelnosti alebo vysku sumy vkladu do sro?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

    Cecilia
    Pri nepeňažnom vklade je nutný znalecký posudok, podľa ktorého sa určí hodnota nepeňažného vkladaného majetku. V znaleckom posudku sa uvedie forma ocenenia, popis majetku a jeho hodnota.

    Leontin je offline (nepripojený) Leontin

    Leontin
    Cecilia
    Pri nepeňažnom vklade je nutný znalecký posudok, podľa ktorého sa určí hodnota nepeňažného vkladaného majetku. V znaleckom posudku sa uvedie forma ocenenia, popis majetku a jeho hodnota.
    Je to celkom logicke, ale chcem sa spytat, ako to bude s odpismi? Odpisy budu pokracovat podla povodneho planu? A ako sa to prejavi na strane FO-zivnostnika? (dane a podobne)
    A keby som tuto nehnutelnost predal do SRO, tak predpokladam, ze cenou bude dohodnuta kupnopredajna cena a nie znalecka. Ale FO ak je zivnostnik a ma to zahrnute v obchodnom majetku by platil dan z prijmu.

    Nepenazny vklad do sro. Ako postupovat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.