Zavrieť

Porady

Skrátenie prac.času-kolekt.zmluva vyšš.stupna

Dobrý deň.
V januári plánujeme prijať novú pracovníčku na skrátený prac.úväzok asi 12 hod/týžd. Zaradenie je podľa zákona o odmeňovaní 553/2003 .Problém je v tom že ako rozpočtová org. sa riadime kolektívnou zmluvou vyššieho stupňa, v ktorej je zmena oproti minulým obdobiam,že pracovný čas je 37,5 hod týždenne /predtým bolo - je možné upraviť na 37,5 hod týžd/ Aby som správne stanovila skrát.prac.úväzok a tým aj alikvotnu časť tarif.platu nie som si istá či je správny ten postup, že: 12 hod úväzok som dala do pomeru k 40 hod úväzku a vyšiel mi výsledok 0,30
Keď by som dala do pomeru 12 hod týž.úväzok k 37,5 vyjde mi výsledok 0,32 a to je rozdiel ako potom vyjde alikvotna časť mzdy .Ak mal niekto,alebo má podobný prípad /aj v minulom roku tiež bola možnosť skrátenia pracovného času /ako ste to riešili ?
Prosím Vás poraďte mi.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jitma je offline (nepripojený) jitma

    jitma
    Ahoj,
    v tomto prípade ti vychádza 2,4 hod /deň. Môžeš to brať aj ako 32%, tak si potom prepočítaš aj % z platu, ktorý určíš podľa tabuľky.
    Ja mám tiež takéto skrátené prac. pomery .

    Ivča je offline (nepripojený) Ivča

    Ivča
    Pokiaľ ide o pedag. pracovníka, dávame do pomeru základný úväzok. U učiteľa 23 a u vychovávateľa 27. Podľa môjho výpočtu ak ide o učiteľa tak mi vychádza úväzok 52,17%.
    (12 x 100) / 23 = 52,17
    Tých 37,5 hod. používame pri výpočte u nepedag. zamestnancov.
    (12 x 100) / 37,5 = 32

    allla je offline (nepripojený) allla

    allla
    Dakujem za odpovede, ale tých 37,5 mi aj tak nesedí lebo v ZP a j vzákone o odmenovaní je , že skrátený pracovný čas sa úmerne upraví rozsahu ustanovenému týždennému pracovnému času a tým je v ZP 40 hod. My nemáme učiteľov takže sa mi to horšie porovnáva. Skrátený pracovný čas vždy platí len na l rok /podľa kol. zmluvy vyšš. stupňa/ A každý rok sa nemôže tomu kto požiada o skrátený pracovný úväzok meniť mzda, ale len pri valorizácii - nové plat. tarify k 1.7. Takže čo ty na to Ivča?

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Skrátenia pracovného času podľa Kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa na rok 2007 znamená skrátenie pracovného času bez skrátenia platových náležitostí. Znamená to, že zamestnanec, ktorý vykonáva prácu na "plný pracovný úväzok" má funkčný plat určený za pracovný čas 40 hodín týždenne, v skutočnosti však odpracuje len 37 a 1/2 hodiny týždenne.
    Ak si zamestnanec so zamestnávateľom dohodne kratší ako ustanovený pracovný čas, treba vychádzať z ustanoveného pracovného času, nie z pracovného času skráteného podľa Kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa. Napr. zamestnanec si dohodne pracovný čas na 12 hodín týždenne, čo je 0,3 plného pracovného úväzku. Týmto koeficientom sa vynásobí suma tarifného platu. Takýto zamestnanec v skutočnosti odpracuje len pomernú časť tohoto pracovného času, t.j. 11 a 1/4 hodiny.

    allla je offline (nepripojený) allla

    allla
    Pri 12 hod týžd.úväzku mi vychádza denne čistý prac. čas 2aj štvrť. To sa dá aj do dochádzky evidovať.Ale pri 30 hod týždennom pracovnom čase
    kedy vychádza čistý prac. čas 28.125 ako by ste dali denný prac. čas s tým sa velmi ťažko pracuje aj pri výpočtoch napr. PN alebo dovoleniek.
    Vopred ďakujem za radu.

    Skrátenie prac.času-kolekt.zmluva vyšš.stupna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.