Zavrieť

Porady

Záruka 12 mesiacov alebo 4000 mth?

Prosila by som vás o radu s nasledovným problémom.
Bolo nám dodané od dodávateľa zariadenie; toto však nebolo odskúšané ani hneď uvedené do prevádzky, až po nejakom čase. Keď sme ho nakoniec chceli zapojiť ukázalo sa, že zariadenie nespĺňa dohodnuté podmienky.
Mám teraz otázku, ako si vykladať znenie zmluvných podmienok kde je uvedené - záručná doba je 12 mesiacov, alebo max. 4000 mth odo dňa odovzdania“. Máme tomu rozumieť: „čo uplynie neskôr“, alebo práve naopak, že uplynie 12 mesiacov a tým pádom záruka skončila, aj keď na zariadení nenabehli ešte žiadne motohodiny?Dodávateľ totiž od nás požaduje úhradu za takúto opravu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    filka
    Prosila by som vás o radu s nasledovným problémom.
    Bolo nám dodané od dodávateľa zariadenie; toto však nebolo odskúšané ani hneď uvedené do prevádzky, až po nejakom čase. Keď sme ho nakoniec chceli zapojiť ukázalo sa, že zariadenie nespĺňa dohodnuté podmienky.
    Mám teraz otázku, ako si vykladať znenie zmluvných podmienok kde je uvedené - záručná doba je 12 mesiacov, alebo max. 4000 mth odo dňa odovzdania“. Máme tomu rozumieť: „čo uplynie neskôr“, alebo práve naopak, že uplynie 12 mesiacov a tým pádom záruka skončila, aj keď na zariadení nenabehli ešte žiadne motohodiny?Dodávateľ totiž od nás požaduje úhradu za takúto opravu.
    myslené je to tak co uplynie skor, ale teoreticky je moznost zacat sa natahovat o znenie jednotlivych ustanoveni zarucnych podmienok, ci je to dostatocne presne naformulovane a podobne.

    filka je offline (nepripojený) filka

    filka
    No je to znenie veľmi stručné (ide o zahraničného dodávateľa):
    "Warranty: 12 months or 4000 operation hours after delivery".
    A je to asi aj logické, ved niekto by mohol nabehnut tych 4000 mth napr. za 6mesiacov, tym padom zaruka konci...je to vlastne ochrana dodavatela, mam pravdu?
    Nie je to vsak v ziadnom pravnom predpise; mohli by sme to vykladat ako rozvazovaciu podmienku v zmysle §36 Obcianskeho zák.?

    Záruka 12 mesiacov alebo 4000 mth?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.