Zavrieť

Porady

Konatel a sukromne auto

Ahojte,

som konatel a spolocnik v s.r.o. Nemam vsak uzatvoreny pracovnopravny vztah. Mozem pouzit svoje sukromne auto a davat si spotrebu a amortizaciu do nakladov? Je tam podmienka zaplatenie dane z motorovych vozidiel? Mozem si davat do nakladov mobilny telefon?

dakujem
Usporiadat
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Mobilný telefón ak máš zmluvu na firmu s mobilným operátorom tak ano
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

ak budeš ako konateľ využívať svoje súkromné motorové vozidlo (resp. akékoľvek vozidlo nezaradené v obchodnom majetku s.r.o.) máš ako konateľ nárok na 6,20 Sk + PHM (čo bude náklad s.r.o. a príjem konateľa, ktorý nie je predmetom dane), za takto používané auto nemusí byť zaplatená daň z motorových vozidiel
0 0
cesac09 cesac09

cesac09 je offline (nepripojený) cesac09

a keď som konateľ v jednosobovej s.r.o a mam osobne vozidlo, nezapisane vo firme, mozem urobit Zmluvu o prenajme medzi fyzickou osobou (mnou) a firmou (kde som konatelom) a uctovat firme prenajom_? samozrejme ze pre mna to bude prijem ktory budem zdanovat. Dan z MV pojde firme do nakladov. V takom pripade nebudem uctovat 6,20 Sk za kilometer, len firme dam do nakladov benzin a urobim cestaky. Prosim opravte ma, ak zle postupujem. Ď.
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

cesac09, ten môj súhlas v tvojom príspevku znamená, že postupuješ správne
0 0
cesac09 cesac09

cesac09 je offline (nepripojený) cesac09

ok dík, a cenu za prenajom pouzijem beznu trhovu cenu, ze
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

cesac09
ok dík, a cenu za prenajom pouzijem beznu trhovu cenu, ze
výška prenájmu je vecou dohody zmluvných strán (teba ako FO a PO, kde si konateľom), nemusí to byť vôbec bežná trhová cena
podľa § 671 ods. 1 občianskeho zákonníka: Nájomca je povinný platiť nájomné podľa zmluvy, inak nájomné obvyklé v čase uzavretia zmluvy s prihliadnutím na hodnotu prenajatej veci a spôsob jej užívania.
O nájomnom nájdeš vyše aj od § 663 (siedmej hlavy) zákona č. 40/1964 - občiansky zákonník.
Naposledy upravil skaspa : 10.01.07 at 09:25
0 0
brute brute

brute je offline (nepripojený) brute

Tiez by som sa rad spytal na podobnu vec. Rad by som si ako s.r.o. prenajimal od seba ako FO notebook za 800/mesiac.

1. Ako s.r.o., je to pre mna naklad znizujuci dan z prijmu? Alebo to musim viest ako naklad neovplyvnujuci dan z prijmu?
2. Ako FO, som povinny priznavat tento prijem v dani z prijmov FO? Nie som si isty, ale myslim, ze som niekde v zakone cital, ze ak ma FO prijem z prenajmov mensi ako 10000 rocne, nemusi ho priznavat.

Vopred dakujem za odpoved.
0 0
cesac09 cesac09

cesac09 je offline (nepripojený) cesac09

len sa chcem spytat ze ked takymto sposobom prenajimam ako FO firme MV, co som ako firma povinny viest aby som si mohol uplatnovat PH do danovych nakladov_? Kniha jazd staci__? Tam rozpisem kedy som tankoval a ktory den som nabehal kolko km. Je potreba udavat aj ucel kazdy den_? napr. ked som nabehal 100 km po BA - vybavovacky atd...dakujem
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

No myslím, že už dnes nieje nutné dokladovať účel použitia PHM. Musí byť ale rozpísaná kniha jázd a najazdené kilometre by mali súhlasiť v prepočte s nakúpenými a uplatnenými vo výdavkoch pohonnými látkami.
0 0
frekomrkva frekomrkva

frekomrkva je offline (nepripojený) frekomrkva

Dobrý deň, som tu nový a akosi som zatiaľ nepochopil, kde klásť otázky. Potrebujem sa dozvedieť, ako je to s vyúčtovaním svedočného, v prípade svedčenia na súde v KE, jazda bude vykonaná súkromným vozidlom z BA do KE.
0 0
FeDaZab FeDaZab

FeDaZab je offline (nepripojený) FeDaZab

cesac09
len sa chcem spytat ze ked takymto sposobom prenajimam ako FO firme MV, co som ako firma povinny viest aby som si mohol uplatnovat PH do danovych nakladov_? Kniha jazd staci__? Tam rozpisem kedy som tankoval a ktory den som nabehal kolko km. Je potreba udavat aj ucel kazdy den_? napr. ked som nabehal 100 km po BA - vybavovacky atd...dakujem
Ano z mojich skusenosti danovy urad vyzaduje nielen ciel cesty ale aj ucel
A ak rozpises km po meste BA 100 km tak urcite nie len BA-BA 5km a tak
podobne... treba sa s tym pohrat, resp. mat na to dobry software.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

a je dôležite uvádzať aj stav tachometra kontrolu to ??
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dracica
a je dôležite uvádzať aj stav tachometra kontrolu to ??

Stav tachometra je dôležitý u firemného vozidla .Tam sa na to DK môže zamerať .
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

to mi pôjde fyzicky skontrolovat ???
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

dracica
a je dôležite uvádzať aj stav tachometra kontrolu to ??
Ja si myslím, že áno, lebo môjmu klientovi to kontrolovali. Nie, že by prepočítavali km podľa tachometra, ale v knihe jázd pozerali, či je tam stav...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

dracica
to mi pôjde fyzicky skontrolovat ???
Môže, aj nemusí...
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Anja111
Ja si myslím, že áno, lebo môjmu klientovi to kontrolovali. Nie, že by prepočítavali km podľa tachometra, ale v knihe jázd pozerali, či je tam stav...
no to vam ešte nepočítali litre na kalkulačke
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dracica
to mi pôjde fyzicky skontrolovat ???
Ešte som síce nepostrehla , že by niekomu kontrolovali fyzicky stav TCH , ak áno tak určite do tejto témy napíše .Ale majú právo ....i keď si myslím , že je to ťažko kontrolovateľné .

Myslím ... jedine námatkovou kontrolou porovnať skutočný stav tachometra so stavom , ktorý sa vedie v evidencii MV ......ale to už ...no neviem .....ale by ma to zaujímalo ......či niekomu už kontrolovali stav TCH.
0 0
FeDaZab FeDaZab

FeDaZab je offline (nepripojený) FeDaZab

Anja 111, ten moj suhlas, je o tom, ze ano. DU fyzicky skontroluje stav tachometra s tym co je vykazane.
Nakoniec vsetko zavisi od toho aka iniciativna osobka pride na kontrolu
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

dracica
no to vam ešte nepočítali litre na kalkulačke
... na šťastie nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať