Zavrieť

Porady

praca na dohodu a danove priznanie

Rada by som sa poradila ohladom podania danoveho priznania pre fyzicke osoby.
V roku 2006 som pracovala pre zahranicneho zamestnavatela na uzemi SR ako riadny zamestnanec - zavisla cinnost na dobu neurcitu. Nas urad nepodava za zamestnancov danove priznanie a an neodvadza preddavky na dan /zamestnanci si tieto zalezitosti zuradovavaju sami/. Okrem riadneho pracovneho pomeru som na dohodu som pre inu spolocnost urobila par prekladov. Ako sa tato skutocnost uvadza v danovom priznani? Ake odvody musim zaplatit? Nerada by som mala nejake podlznosti voci statu. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zuzkaz
    Rada by som sa poradila ohladom podania danoveho priznania pre fyzicke osoby.
    V roku 2006 som pracovala pre zahranicneho zamestnavatela na uzemi SR ako riadny zamestnanec - zavisla cinnost na dobu neurcitu. Nas urad nepodava za zamestnancov danove priznanie a an neodvadza preddavky na dan /zamestnanci si tieto zalezitosti zuradovavaju sami/. Okrem riadneho pracovneho pomeru som na dohodu som pre inu spolocnost urobila par prekladov. Ako sa tato skutocnost uvadza v danovom priznani? Ake odvody musim zaplatit? Nerada by som mala nejake podlznosti voci statu. Dakujem
    To čo je za zamestnávateľa???
    Preklady si robila na dohodu o vykonaní práce?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zastupiteľský úrad je nejaká výnimka? To ani odvody za Vás neplatí, platíte si ich sami?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zuzkaz
    Rada by som sa poradila ohladom podania danoveho priznania pre fyzicke osoby.
    V roku 2006 som pracovala pre zahranicneho zamestnavatela na uzemi SR ako riadny zamestnanec - zavisla cinnost na dobu neurcitu. Nas urad nepodava za zamestnancov danove priznanie a an neodvadza preddavky na dan /zamestnanci si tieto zalezitosti zuradovavaju sami/. Okrem riadneho pracovneho pomeru som na dohodu som pre inu spolocnost urobila par prekladov. Ako sa tato skutocnost uvadza v danovom priznani? Ake odvody musim zaplatit? Nerada by som mala nejake podlznosti voci statu. Dakujem
    Zahraničné zastupiteľské úrady na území SR nie sú podľa § 48 a následne zákona o DzP platiteľom dane z príjmov na území SR, preto ani neodvídzajú za Vás preddavky na daň zo závislej činnosti.
    V zmysle nasledovného/§32/ si preto povinná podať si DP pre FO typu A:
    2) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať aj daňovník, ktorý za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy len podľa § 5, presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 1 písm. a), ak a) plynú od zamestnávateľa, ktorý nie je platiteľom dane a ani zahraničným platiteľom dane podľa § 48,

    Od zamestnávateľa by si mala obdržať Potvrdenie o výške príjmu, kde budú uvedené aj odvody, ktoré zamestnávateľ vykonal za teba ako zamestnanca.Takisto musíš dostať Potvrdenie o príjme od organizácie, pre ktorú si vykonávala preklady. Tieto potvrdenia budú tvoriť prílohu Tvojho DP. Jednotlivé kolonky by Ťa mali naviesť, ako vyplniť DP. Máš nárok na odpočitateľnú položku z DZ v sume 90 816, resp. na odpočet poistného na životné, resp. dôchodkové poistenie a pod, v zmysle § 11 ods. c, d, e zákona o dani z príjmov.

    praca na dohodu a danove priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.