Zavrieť

Porady

účtovanie miezd v OMEGE bez Olympu

Čaute poraďáci,

nemám Olymp, takže mzdy účtujem mimo a prvýkrát v Omege. Nahodila som si to ako interný doklad a účtovala podľa automatického účtovania. Je to O.K.?
Okrem toho ako mám dať úhradu odvodov z účtu, cez úhradu DF alebo iný výdaj?
Tvorba sociálneho fondu sa účtuje samostatným interným dokladom?

Ďakujem sa Vašu pomoc !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    Tiež nemám mzdy v Olympe. Do Omegy to účtujem cez ID-číselný rad IDV.Nerobím to automaticky, poúčtujem si všetko čo potrebujem ručne,lebo mám veľa anylytiky, hneď zadávam aj tvorbu SF.
    Úhradu odvodov robím cez iný výdaj. Ďalší mesiac si už robím cez kópiu predchádzajúceho mesiaca.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    moniq81
    Čaute poraďáci,

    nemám Olymp, takže mzdy účtujem mimo a prvýkrát v Omege. Nahodila som si to ako interný doklad a účtovala podľa automatického účtovania. Je to O.K.?
    Okrem toho ako mám dať úhradu odvodov z účtu, cez úhradu DF alebo iný výdaj?
    Tvorba sociálneho fondu sa účtuje samostatným interným dokladom?

    Ďakujem sa Vašu pomoc !!!
    Interný doklad je ok, SF tiež cez ID buď tým istým, alebo iným. Ja ešte účtujem cez ID stravné lístky, lebo sa rovno strhávajú zo mzdy. Odvody z účtu budeš účtovať cez bankové výpisy na základe výpisu.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    moniq81
    ........Okrem toho ako mám dať úhradu odvodov z účtu, cez úhradu DF alebo iný výdaj?
    Tvorba sociálneho fondu sa účtuje samostatným interným dokladom?
    Pri zadávaní úhrad poistenia aj iných záležitostí týkajúcich sa miezd, vyberám z ponuky "iný výdaj".
    Tvorbu SF účtujem samostatne, ale ak už vieš ako sa pridávajú položky do ID, môžeš tvorbu zaúčtovať aj na koniec dokladu o účt. miezd.

    monikavk je offline (nepripojený) monikavk

    monikavk
    Tento rok sa učim robit podvojne ucto a v omege pri vyplatach mzdy mi vzdy zostava neuhradena ciastka vo vyske odvodov za zamestnanca. Importujem mzdu z olympu a všetky úhrady odvodov sú z účtu, výplaty v hotovosti. Ked ponahadzujem vsetky úhrady a spárujem ich s IDV, vzdy mi ostáva táto čiastka ako "Zostáva uhradiť". V súvahe mám 336ku vyrovnanú aj v analytike, takisto 331ku.
    Vidím, že mi to v rozúčtovaní miezd robí "čiastka na mzdy" 521/331 kde je hrubá mzda, ale netuším čo s tým, v príručke to nie je a tu som takýto prípad tiež nenašla... poradte prosím...
    Gabi79 Tiež mám tento istý problém. Po úhrade ID miezd mi vždy zostane nejaká čiastka neuhradená. Neprišla som na to, čo to je.
    Ako si to, prosím ťa, vyriešila?

    účtovanie miezd v OMEGE bez Olympu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.