Zavrieť

Porady

opäť paušálne výdavky

Ahojte poraďáci,

ešte raz Vás prosím o radu, keď ste mi už predtým tak dobre poradili
Uplatňujem si paušálne výdavky.
1. Keď som začala podnikať, založila som si bankový účet a vložila som tam 3000 zo svojho súkromného účtu. Mám tých 3000 zahrnúť do príjmov &6 ods.1b, keď som si ich odtial nevybrala?
2. Banka mi prvý mesiac odpustila bankové poplatky. Na bankovom účte je to zúčtované ako bankové poplatky - 32 Sk a ďaľšia položka odpustenie bank.poplatkov +32 Sk. Mám tých 32 Sk zahrnúť do príjmov, ak áno, tak do ktorých & 6 ods.1 b alebo &6 ods.5, z ktorých nemožno odrátať 40 % výdavky?
3. Kde v daňovom priznaní sa uvádzajú príjmy podľa &6 ods.5. Mám to pripočítať k príjmom podľa &6 ods.1b do riadku 2 tabuľky 1., IV.oddiel?
Vopred Vám ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hana57
Este som sa chcela spytat, uz viem ze si moze uplatnit este platby do SP a ZP a ako je do s doplnkovym dochodkovym a urazovym poistenim.
Stravne je mozne len pri preukazatelnych vydavkoch?

Velmi dakujem
DDP vo výške skutočne zaplatených v roku 2006, max.12000. Výdavky na stravovanie, tiež iba v preukázaných výdavkoch, max. 55% z 89.- za rok 2006.
0 0
hana57 hana57

hana57 je offline (nepripojený) hana57

Dakujem velmi pekne
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Pôvodca textu príspevku: hana57
Este som sa chcela spytat, uz viem ze si moze uplatnit este platby do SP a ZP a ako je do s doplnkovym dochodkovym a urazovym poistenim.
Stravne je mozne len pri preukazatelnych vydavkoch?

Tweety
DDP vo výške skutočne zaplatených v roku 2006, max.12000. Výdavky na stravovanie, tiež iba v preukázaných výdavkoch, max. 55% z 89.- za rok 2006.
Keď sa v tejto téme hovorí o paušálnych výdavkoch, nemali by byť vo výdavkoch zahrnuté aj náklady na stravovanie?
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Tweedy v príspevku č. 22 ti dáva odpoveď
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Mysela som to tak, že pri paušálnych výdavkoch je jedno či boli kúpené stravné lístky alebo vôbec neboli zakúpené v tomto účtovnom období, lebo to neovplyvňuje základ dane.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať