Zavrieť

Porady

Penále za oneskorené uloženie listín

Okresný súd OR začal zasielať penále vo výške 1.000,- Sk konateľom spoločností, ktoré oneskorene zasielali učtovnú závierku a zápisnicu z VZ.

Doteraz som sa s tým nestretol.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    smith
    Okresný súd OR začal zasielať penále vo výške 1.000,- Sk konateľom spoločností, ktoré oneskorene zasielali učtovnú závierku a zápisnicu z VZ.

    Doteraz som sa s tým nestretol.
    Asi im priškrtili príjmy zo štátneho rozpočtu. A aj oni chcú z niečoho žiť. Veď potrebujú prostriedky na 13, 14, 15 .... platy.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Ja som asi kuvik, včera sme sa o tom bavili a hovorila som, že zatiaľ to nepenalizujú, ale určite sa zbadajú a začnú... dokelu. už som prešvihla 2 oneskorené podania.... paráda - ja neviem ako to všetko stíhať

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Penalizovali účtovnú uzávierku za rok 2004, takže rok 2005 ešte len príde.
    Monika Kováčová
    sway
    Ja som asi kuvik, včera sme sa o tom bavili a hovorila som, že zatiaľ to nepenalizujú, ale určite sa zbadajú a začnú... dokelu. už som prešvihla 2 oneskorené podania.... paráda - ja neviem ako to všetko stíhať
    ... prosím ťa sway, už sa o takýchto veciach - že niečo niekto nepenalizuje nebav... s nikým... pre istotu...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    A čo tí, čo do Zbierky listín nič neposielajú ? Keď začnú posielať takéto "pozdravy" , to bude iná sranda .

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ermon
    ... prosím ťa sway, už sa o takýchto veciach - že niečo niekto nepenalizuje nebav... s nikým... pre istotu...
    dobréééé, a počuli ste že sa majú znížiť dane na 3% ?????? hihihihi.... možno to zafunguje aj takto

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    sway
    dobréééé, a počuli ste že sa majú znížiť dane na 3% ?????? hihihihi.... možno to zafunguje aj takto
    ... asi by bolo treba rozprúdiť debatu...

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Konateľom
    § 11 ods.1 písm.b) z.č. 530/2003 Z.z.
    Vyberám... pokutu do výšky 100.000,-, ak si ... nesplní povinnosť predložiť registrovému súdu listiny, ktoré sa ukladajú do zbierky listín, v lehote ustanovenej zákonom.
    Monika Kováčová
    accad
    Konateľom
    § 11 ods.1 písm.b) z.č. 530/2003 Z.z.
    Vyberám... pokutu do výšky 100.000,-, ak si ... nesplní povinnosť predložiť registrovému súdu listiny, ktoré sa ukladajú do zbierky listín, v lehote ustanovenej zákonom.
    ... no toto ma presvedčilo... pošlem to teda niekedy po dépéhačkách...

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Začína to byť vážne. Ja tiež patrím medzi tých neporiadnych. Pozná niekto link na zoznam toho čo sa má predložiť? :p vopred ďakujem.
    Monika Kováčová
    liba2
    Začína to byť vážne. Ja tiež patrím medzi tých neporiadnych. Pozná niekto link na zoznam toho čo sa má predložiť? :p vopred ďakujem.
    aj ja by som ocenila....

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    § 17 ods.3 a ods.5 zákona č.431/2002 Zákona o účtovníctve
    § 40 ods.1 zákona č.513/1991 Obchodného zákonníka

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    §3 písmeno g zákona o obchodnom registri 530/2003 v znení neskorších predpisov

    g) riadna individuálna účtovná závierka a mimoriadna individuálna účtovná závierka, konsolidovaná účtovná závierka a priebežná účtovná závierka zapísanej osoby, a ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá obsahuje meno, priezvisko a bydlisko fyzickej osoby alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov; účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy,

    (5) Ak ide o listiny podľa odseku 1 písm. g) a odseku 2 písm. a), do zbierky listín sa ukladá kópia listiny.

    Pre úplnosť prikladá sa
    sprievodný list + kópia schválenej UZ = súvaha. výkaz ziskov a strát, poznámky. U auditovaných spoločností aj Výročná správa....
    Naposledy upravil evina : 17.01.07 at 17:01

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.