Zavrieť

Porady

Rôzne ceny - porovnanie cien zdrojov, služieb... v rámci Slovenska

Pretože si jednotlivé podniky robia ceny podľa nákladov + primeraný zisk dám sem ceny tak ako je to u nás pre rok 2007.

Pre porovnanie.

Studená voda
rok 2006 celkom 58,8812
rok 2007
- vodné 26,35 Sk / m3
-stočné 24,10 Sk / m3
- spolu 50,45 Sk / m3
- 19 % DPH 9,5855
- celkom 60,0355 Sk / m3

Dažďová voda
súčiniteľ odtoku Kategória A 0,9
hodnota zrážkového úhrnu (Hz) - 0,683
plocha strechy 582 m2
Celkové množstvo vody z povrchového odtoku 357,7554 = 358 m3
To je za rok 21 492,70.- Sk len za to že na našu strechu prší. keby to šlo tak to odvediem na trávu ale aj tak by sme určite platili.

Plyn

pre nás tarifa M4 = 11,55.- Sk bez DPH 19 %
Naposledy upravil Orim : 17.01.07 at 21:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Ja mam vodne 27,40 stočne tak isto, takže spolu 54,74 sk/m3
    zrážkova voda ...podobne ako ty Orim, ale je to o ploche a o stočnom, tak to sa mi už nechce rozpisovať., ale skoro 3000,- za 1/4roka na 540m2 strechy ...to už je tiež sila!

    paulak je offline (nepripojený) paulak

    paulak
    ahoj Orim, mas to pekne napisane. Vedel by si blizsie vysvetlit Dazdovu vodu? Co su to za zaklinadla? Tj. podla coho je ta kategoria, hodnota zrazkoveho uhrnu...? Podla coho si to vieme vypocitat pre nas dom? Tj. cenu dazdovej vody

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Ak ste SVB spôsob výpočtu Vám musela zaslat príslušna vodárenská spoločnost, všetko ti vysvetlovať ? no neviem , ale Orimko sa s tým možno pohrá ,ja ťa len usmerňujem...pýtal si sa Orima je toho trošku viac a nedá sa to paušálne počitať pre všetky domy...

    ešte dodám, že do 10/06 sme patrili pod Severoslovenské, teraz pod Považské vodarne... len si to prehadzujú a zvyšujú, už sa v tom ani divé prasa nevyzná s prepáčením a nehovorím o zmluvách, ktoré si vodári podľa zákona dali a vyhli sa všetkým opravám po merač... a tak ak náme šachtu 100 m od domu-čo aj máme -bohužiaľ, všetko na tejto trase je na naše konto.
    Naposledy upravil Halli : 17.01.07 at 17:29

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Skúsim to napísať. Ale ako povedala slavica dajú ti to „vodári“, je to súčasť zmluvy.

    Kategória A súčiniteľ odtoku 0,9 – zastavané plochy a málo priepustné spevnené plochy (strechy, betónové, asfaltové povrchy a pod.)
    Kategória B súčiniteľ odtoku 0,4 – čiastočne priepustné spevnené plochy (dlažby s vyspárovaným pieskom, štrkom a pod.)
    Kategória C súčiniteľ odtoku 0,05 – dobre priepustné plochy pokryté vegetáciou (záhradky, trávniky, a pod.)

    „Hz“ – Ročný priemer z dlhodobého zrážkového úhrnu v m3, pre príslušnú oblasť
    (pre nás to je priemer od 1.10.2001 – 30.9.2006) to by si mohol zohnať na hydrometeorologickom ústave.

    Potom už len plocha strechy u nás (alebo toho miesta pre ktoré to počítaš)

    Všetko sa to znásobí dohromady dostaneš množstvo vody m3 za príslušné obdobie to je rok a vynásobíš cenou za stočné.
    Naposledy upravil Orim : 18.01.07 at 22:48

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    paulak
    ahoj Orim, mas to pekne napisane. Vedel by si blizsie vysvetlit Dazdovu vodu? Co su to za zaklinadla? Tj. podla coho je ta kategoria, hodnota zrazkoveho uhrnu...? Podla coho si to vieme vypocitat pre nas dom? Tj. cenu dazdovej vody
    Pozri si prílohu 2 zákona 397/2003

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Po dlhšej dobe vyťahujem túto tému, lebo sa snažím zistiť priemerný úhrn zrážok. Vie mi niekto poradiť stránku, kde by som sa k tejto informácii dostal. Nejde mi o celkový úhrn za Slovensko, ale chcel by som ročné úhrny za predchádzajúce roky podľa lokalít (okres, mesto). Mne sa to nepodarilo nájsť ani cez google. Ale možno je niekto lepší, alebo má niekde kontakty.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    To by si musel mať kontakty "tam hore", aby to bola pravda a ešte objektívna . Skús za spýtať v PB, či ti to nepošlu , alebo aj u nás... vieš kde sú vodári, jedna teta je tam taka fajn, možno ti vyzradí

    Rôzne ceny - porovnanie cien zdrojov, služieb... v rámci Slovenska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.