Zavrieť

Porady

vyradenie auta na leasing do osobného vlastníctva

Anketa: Radíte mi vyradenie do osobného vlastníctva alebo predaj dôveryhodnej osobe?

Počet hlasujúcich
0. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • vxradenie

    0 0%
  • predaj

    0 0%
Prosím Vás o radu,
ovplyvní mi nejako daň.základ v roku 2007 vyradenie osobného automobilu z majetku firmy FO do osobného vlastníctva? Auto bolo leasingovane od 10. 2003 do 11. 2006. ynie som platcom DPH. Jeho ZC je 0,--Sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Áno zvýši ti základ dane v r.2007 v prípade predaja,neovpl.ak auto vyradíš a nepredáš skor ako o 5 rokov.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Comette
    neviem síce prečo si uvedenú otázku zadala ako anketu
    FO môže vyradiť auto z podnikania do osobného užívania, len musí mať na pamäti, že ak uvedené auto do 5-tich rokov od vyradenia predá, uvedený príjem musí zdaniť v § 8

    comette je offline (nepripojený) comette

    comette
    Dakujem za rady.
    Co sa tyka ankety, trosku som sa ponahlala a chybicka se vloudila, bo som tuto stranku este len vcera objavila pri hladani odpovede na moj problem. Len taka mala otazocka: auto mam vyradit z podnikania do osobneho uzivania v ZC, ktora je nula? (a potom plati ta 5-rocna lehota).

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    comette
    Dakujem za rady.
    Co sa tyka ankety, trosku som sa ponahlala a chybicka se vloudila, bo som tuto stranku este len vcera objavila pri hladani odpovede na moj problem. Len taka mala otazocka: auto mam vyradit z podnikania do osobneho uzivania v ZC, ktora je nula? (a potom plati ta 5-rocna lehota).
    Tak vitaj na Porade

    FO - Auto vyradíš z podnikania - zápisom na karte. Len musíš myslieť na to, že ak auto odo dňa vyradenia do osobného vlastníctva do 5-tich rokov predáš - musíš uvedený príjem zdaniť v DP v § 8.

    comette je offline (nepripojený) comette

    comette
    Dakujem velmi pekne za rady a fakt som rada, ze takato stranka existuje, bo som sa dozvedela mnozstvo praktickych veci.
    A este raz sa ospravedlnujem za tu anketu.
    Dakujem a drzim palce a verim, ze na tejto stranke poberiem este mnoho uctovnickych a danovych mudrosti!!!

    vyradenie auta na leasing do osobného vlastníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.