Zavrieť

Porady

stravné § 9

Stravné tiež nevstupuje do základu na odvody, takže je to to isté. Spokojní budú zamestnanci len dovtedy, kým sa niečo podobné nestane."

--------------------------------------------------------------------------------
Naposledy upravil Chobot : 27-07-06 at 07:28 AM.
[/font]

Jednalo sa o vyššie stravné podľa § 9 Zákona o cestovných náhradách.
Daň áno, odvody do sociálnej poisť. nie, - to mi je jasné, ale určite ani do zdravotnej??? Tam totiž (§13) je dané "príjem zamestnanca, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb".
A medzi príjmamy ktoré nepatria do vymeriavacieho základu nie je stravné uvedené (na rozdiel od zákona o soc.poistení). Ja by som to skôr brala že áno (tak ako napr. príspevok zamestnávateľa na dôchodkové pripoistenie).
Prosím o vyjadrenie, práve totiž na takom prípade "pracujem". Ď
<!-- / message -->
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    makovnik1
    Stravné tiež nevstupuje do základu na odvody, takže je to to isté. Spokojní budú zamestnanci len dovtedy, kým sa niečo podobné nestane."

    --------------------------------------------------------------------------------
    Naposledy upravil Chobot : 27-07-06 at 07:28 AM.
    [/font]

    Jednalo sa o vyššie stravné podľa § 9 Zákona o cestovných náhradách.
    Daň áno, odvody do sociálnej poisť. nie, - to mi je jasné, ale určite ani do zdravotnej??? Tam totiž (§13) je dané "príjem zamestnanca, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb".
    A medzi príjmamy ktoré nepatria do vymeriavacieho základu nie je stravné uvedené (na rozdiel od zákona o soc.poistení). Ja by som to skôr brala že áno (tak ako napr. príspevok zamestnávateľa na dôchodkové pripoistenie).
    Prosím o vyjadrenie, práve totiž na takom prípade "pracujem". Ď
    <!-- / message -->
    Stravné nie je zdaniteľný príjem, (oslobodené) a tak nevstupuje ani do vymeriavaceho základu pre odvody do ZP.

    makovnik1 je offline (nepripojený) makovnik1

    makovnik1
    Anja111
    Stravné nie je zdaniteľný príjem, (oslobodené) a tak nevstupuje ani do vymeriavaceho základu pre odvody do ZP.

    Ale ide o stravné pri služobných cestách poskytnuté nad rámec zákona (§ 9 Zákona o cestovných náhradách). To predsa zvyšuje daňový základ zamestnanca, nie je to od dane oslobodené. (pre zamestnávateľa to nie je odpočitateľná položka. )

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    makovnik1
    Ale ide o stravné pri služobných cestách poskytnuté nad rámec zákona (§ 9 Zákona o cestovných náhradách). To predsa zvyšuje daňový základ zamestnanca, nie je to od dane oslobodené. (pre zamestnávateľa to nie je odpočitateľná položka. )
    V tom prípade beriem všetko späť.
    Nepozorne som čítala zadanie otázky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.