Zavrieť

Porady

RZD

Čo všetko treba vyžiadať od zamestnanca, ktorý bol počas roka evidovaný na ÚP, nastúpil do zam. od 13.11.2006 k ročnému zúčtovaniu dane ?
Usporiadat
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Manželovi do prace nepotrebuješ odovzdať žiadne doklady. On len odovzdá kópiu sobášneho listu a v Žiadosti ... doplní tvoj príjem. Upozorňujem, že do tohto príjmu treba započítať nie len príjem zo zamestnania, ale všetky ostatné príjmy, napr. aj nemocenské dávky, príjem ze predaja, a pod. ....
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

majenka21
Dobry den..
Potrebovala by som radu ohladom rocneho zuctovania.. Minuly rok do 12.3.2006 som bola evidovana na urade prace, soc.veci a rodiny a nepoberala som davky v hmotnej nudzi ani v nezamestnanosti..Potom som nastupila do prace od 13.3.2006 na dobu neurcitu.. Avsak od 21.8.2006 som praceneschopna az do dnesneho dna.. Chcem sa opytat, ze ake doklady potrebujem k zuctovaniu manzelovi do prace.. Potrebujem potvrdenie z uradu prace,soc.veci a rodiny ze som nepoberala nijake davky? A takisto z roboty kolko som odvadzala dan z vyplaty? A tiez zo socialnej poistovne ze odkedy poberam nemocenske davky? Nemam v tom jasno tak bola by som rada keby mi nejaka dobra dusa poradila.. Vopred dakujem velmi pekne..
Manžel potrebuje ako doklad pre svoju účtovníčku len kópiu sobášneho listu. V žiadosti o ročné zúčtovania dane si nezdaniteľnú časť na manželku poníži o tvoj príjem /zamestnanie + náhrada príjmu + nemocenské dávky/. Takže ak vieš výšku svojho príjmu aj výšku nemocenských dávok tak si to môžeš spočítať aj sama. Ak nie, požiadaj svojho zamestnávateľa o potvrdenie o príjme a zo SP si vyžiadaj potvrdenie o výške nemocenských dávok.
Ale ako sme tu už pár krát písali, je dosť možé, že jeho účtovníčka bude tie doklady vyžadovať.
0 0
jales jales

jales je offline (nepripojený) jales

Ak nemala vlastný príjem 90816,-- Sk môže si na ňu uplatniť aj manžel odp. položku a ja v tom prípade pýtam aj doklady o príjme manželky. Neviem, či je to v zmysle zákona správne (nechce sa mi ísť to teraz študovať), ale keď som mala daňový úrad na kontrole tieto potvrdenia kontrolovali.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

jales
Ak nemala vlastný príjem 90816,-- Sk môže si na ňu uplatniť aj manžel odp. položku a ja v tom prípade pýtam aj doklady o príjme manželky. Neviem, či je to v zmysle zákona správne (nechce sa mi ísť to teraz študovať), ale keď som mala daňový úrad na kontrole tieto potvrdenia kontrolovali.
No však to je téma, ktorá tu už bola rozobratá zo všetkých strán. :p
Daňováci nemajú čo kontrolovať tieto potvrdenia, pretože zákon nám, ako mzdovým účtovníčkam, vôbec neprikazuje tieto potvrdenia od zamestnancov pýtať. Opakujú nám to stále aj na školeniach.
Keď podpíše "Žiadosť o ročné zúčtovanie dane" tak svojim podpisom si sám zodpovedá za údaje, ktoré mi tam vpíše.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zita5
Nebojte sa ich , veď my sme ich" klienti"
... a žijú z našich daní...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Anja111
Prikladám...
Dovolím si poznamenať, že to je "Žiadosť" používaná vlani.

Viď:

http://www.mfsr.sk/Documents/1_Adres...a/FS_11_05.pdf

a tam na s.833 pod číslom 85:


"Oznámenie
Ministerstva financií Slovenskej republiky o uverejnení odporúčaných tlačív v súvislosti s príjmami zo závislej činnosti podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov".

Uvedené tlačivá boli odporúčané za zdaňovacie obdobie r.2005

Od toho času žiadne nové "Oznámenie" zverejnené nebolo, čiže za zd.obdobie r.2006 sme bez tlačív...
Naposledy upravil Jozef Mihál : 22.01.07 at 17:46
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Načo sa trápiť nad tlačivami ,nad jednoznačnými zákonmi, energiu treba vynakladať inde -napr. premenovať Hot -dog na "vopcháčik" ,hneď sa mi na Slovensku žije lepšie ,keď nejem horúceho psa,ale vopcháčika. Čo tam po tlačivách,veď sa k nim dajako dopátrame.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Jozef Mihál
Dovolím si poznamenať, že to je "Žiadosť" používaná vlani.

Viď:

http://www.mfsr.sk/Documents/1_Adres...a/FS_11_05.pdf

a tam na s.833 pod číslom 85:



"Oznámenie
Ministerstva financií Slovenskej republiky o uverejnení odporúčaných tlačív v súvislosti s príjmami zo závislej činnosti podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov".


Uvedené tlačivá boli odporúčané za zdaňovacie obdobie r.2005

Od toho času žiadne nové "Oznámenie" zverejnené nebolo, čiže za zd.obdobie r.2006 sme bez tlačív...
Niekedy mám chuť vyhlásiť generálny štrajk. Však to MF ,DRSR a iné super-inštitúcie z nás robia takýýýých debilov ..... . Oni majú na všetko čas a my sa potom môžeme z toho aj po .... .
0 0
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

Aj keď zákon neukladá povinnosť zamestnancovi, ktorý si uplatňuje nezdaniteľnú sumu na manželku, doložiť potvrdenie o výške príjmu manželky, mne tieto potvrdenia zamestnanci predkladajú. Myslím, že daňová kontrola ich bude aj tak požadovať, a ľahšie sa potvrdenia dokladujú teraz ako o nejakých 5-6 rokov.
0 0
ivetakli ivetakli

ivetakli je offline (nepripojený) ivetakli

Ahojte poraďáci,
prosím Vás o radu, syn ukončil v máji 2006 strednú školu a 21.6.2006 sa zamestnal, čo bude potrebovať doložiť k Rzd? Kópiu maturitného vysvedčenia?
Ďakujem
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

V žiadosti o ročné zúčtovanie prehlási, že nepoberal príjmy od iného zamestnávateľa. A myslím, že nič predkladať nemusí.
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

ivetakli
Ahojte poraďáci,
prosím Vás o radu, syn ukončil v máji 2006 strednú školu a 21.6.2006 sa zamestnal, čo bude potrebovať doložiť k Rzd? Kópiu maturitného vysvedčenia?
Ďakujem
K žiadosti o Rzd sa prikladajú iba potvrdenia o príjme od iných zamestnávateľov. Pokiaľ mal len jedného zamestnávateľa, ktorého žiadá o Rzd, potom iba vypíše žiadosť a nič iné nepredkladá.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Chcela by som si ujasniť. Na maželku si teda manžel môže uplatiniť odpočet v výške 90 816,- od tejto sumy odpočíta jej hrubý príjem, ktorý je uvedený na potvrdení r.01 (teda ak predloží potvrdenie). A rozdiel si uplatní. Tak?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Netka
Chcela by som si ujasniť. Na maželku si teda manžel môže uplatiniť odpočet v výške 90 816,- od tejto sumy odpočíta jej hrubý príjem, ktorý je uvedený na potvrdení r.01 (teda ak predloží potvrdenie). A rozdiel si uplatní. Tak?
Áno od odpočítateľnej položky sa odráta všetok jej príjem. Ale príjem manžel nemusí dokladovať stačí ak ho uvedie sumárne na žiadosti o ročné zúčtovanie
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať