Zavrieť

Porady

Vyrovnávací podiel - vyplatenie, zdanenie

Prosím o radu v takejto veci:
Sme 3 spoločníci v rodinnej s.r.o. - podiely 50,25,25%. V r. 2005 jeden zo spoločníkov zomrel. Do dedičského konania sme udali výšku vyrovnávacieho podielu, ktorý sa má vyplatiť pozostalým (2 zostávajúcim spoločníkom). Keďže to bola veľká suma, rozhodli sme sa ponechať peniaze vo firme formou pôžičky. Spísala som teda zmluvu o pôžičke a celú sumu vyrovnávacieho podielu som nechala vo firme. Urobila som len zápis o vyplatení 2 x 50 000,- Sk 411/365 a opätovne o zaplatení (vložení) 2 x 50 000,- Sk ako zmenu majiteľov podielov 365/411. Neviem vôbec či je to správne z hľadiska účtovníctva a hlavne ako je to z hľadiska dane z príjmu. Musíme teraz hodnotu vyrovnávacieho podielu zdaniť ako FO alebo len tých 50 000,- Sk. Naozaj si s tým neviem poradiť a potrebovala by som to dosť súrne. Prípadné informácie doplním.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Ty si spísala zmluvu o pôžičke na ten vyrovnávací podiel po zomrelom?

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Ak požičali vyrovnávací podiel firme, tak im najprv musel byť vyplatený a až potom ho požičali,t.j. musia ho zdaniť lebo mali príjem - vyplatenie podielu. Ak chceš zabrániť momentálne zdaneniu tak ho nevyplať.

    Vyrovnávací podiel - vyplatenie, zdanenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.