Zavrieť

Porady

Oznámenie zamestnávateľa do sociálnej a zdravotnej poisťovne o nástupe na materskú

Dobrý den, chcem sa poradiť-viem, že túto vec má zariadiť zamestnávateľ-ale kedže v mojom prípade je to tak, že mojím zamestnávateľom je môj známy-a nechem ho zaťažovať-ako je to s nahlasovaním do soc.a zdr.poisťovne o nástupe zamestnankyne na materskú. Ide o to, či stačí len napr. oznámiť telefonicky do obidvoch poisťovní, že nastupujem na materskú a robím v tej a tej firme, alebo je potrebný osobný kontakt, prípade je nutné niečo vyplniť.-nejaký formulár alebo či-a ak áno, nestačí ked to urobím len ja?-nebude treba pečiatku al.čo? dakujem
Usporiadat
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

viktora
Dobrý den, chcem sa poradiť-viem, že túto vec má zariadiť zamestnávateľ-ale kedže v mojom prípade je to tak, že mojím zamestnávateľom je môj známy-a nechem ho zaťažovať-ako je to s nahlasovaním do soc.a zdr.poisťovne o nástupe zamestnankyne na materskú. Ide o to, či stačí len napr. oznámiť telefonicky do obidvoch poisťovní, že nastupujem na materskú a robím v tej a tej firme, alebo je potrebný osobný kontakt, prípade je nutné niečo vyplniť.-nejaký formulár alebo či-a ak áno, nestačí ked to urobím len ja?-nebude treba pečiatku al.čo? dakujem
Určite to nestačí oznámiť telefonicky. :p
Do ZP treba vyplniť tlačivo "Oznámenie zamestnávateľa o zmenách ...", v ktorom sa nahlási s tvojim rodným číslom nástup na MD. Potom, keď MD skončí, treba zase urobiť zmenu - ukončenie MD a začiatok RD.
Do SP treba na RLFO nahlásiť zmenu - nástup na MD. Potom, keď MD skoční, treba zase urobiť zmenu - ukončenie MD a začiatok RD a aj začiatok prerušenia.
Urob mu to dvojmo a kópiu si daj potvrdiť na príslušnej poisťovni.
1 0
viktora viktora

viktora je offline (nepripojený) viktora

este otázočka-ked nastupujem na md zajtra-nevadí, ked to nahl. do oboch poisťovní až zajtra?-pretože zl je z iného mesta a nemám pečiatku......
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

viktora
este otázočka-ked nastupujem na md zajtra-nevadí, ked to nahl. do oboch poisťovní až zajtra?-pretože zl je z iného mesta a nemám pečiatku......
Môžeš aj zajtra
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

viktora
este otázočka-ked nastupujem na md zajtra-nevadí, ked to nahl. do oboch poisťovní až zajtra?-pretože zl je z iného mesta a nemám pečiatku......
Nevadí. Ten dátum je OK. V termíne.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

viktora
este otázočka-ked nastupujem na md zajtra-nevadí, ked to nahl. do oboch poisťovní až zajtra?-pretože zl je z iného mesta a nemám pečiatku......
Nevadí, zmeny sa do poisťovní nahlasujú do 8 dní.
0 0
viktora viktora

viktora je offline (nepripojený) viktora

ešte sa chcem opytať-kedže budem na md a pp mám na dobu určitú do 31.1.-musí ma zl odhl. zo soc. aj zdr. poisťovne-takže znova-ako to treba nahlásiť-aké doklady treba zase vypísať?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

viktora
ešte sa chcem opytať-kedže budem na md a pp mám na dobu určitú do 31.1.-musí ma zl odhl. zo soc. aj zdr. poisťovne-takže znova-ako to treba nahlásiť-aké doklady treba zase vypísať?
Úplne rovnaké, len v nich neurobí zmenu ale ukončenie PP, na ZP na Oznámení ... a na SP na RLFO.
Len potom nech nezabudne k tomu istému dňu, teda k 31.1.2007 aj ukončiť všetko to, čo ponahlasovať. Teda ukončiť MD na ZP aj na SP. Znovu na tých istých tlačivách.
0 0
viktora viktora

viktora je offline (nepripojený) viktora

uf...čiže 3x takmer to isté do sp aj zp? uf....to vážne?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
vážne, len nie je to isté, len podobné.
0 0
sebi sebi

sebi je offline (nepripojený) sebi

a ked nie je zamestnaná-aké má povinnosti? vid môj príklad-ako postupovať? :
23.1.som nastúpila na md, 31.1.2007 mi končí pp(na dobu určitú)
A ešte otázočka-netreba sa mi popritom-kedže mi skončil pp -ale budem na md-prihlásiť na úrad práce,..sociálku?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

sebi
a ked nie je zamestnaná-aké má povinnosti? vid môj príklad-ako postupovať? :
23.1.som nastúpila na md, 31.1.2007 mi končí pp(na dobu určitú)
A ešte otázočka-netreba sa mi popritom-kedže mi skončil pp -ale budem na md-prihlásiť na úrad práce,..sociálku?
Keďže si na MD a potom pôjdeš na RD tak na úrad práce sa hlásiť nemusíš. Ale myslím, že sa treba ísť prihlásiť na ZP, že si na MD a že platiteľom poistného za teba je štát a ronako sa treba ísť nahlásiť aj na SP.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, chcela by som si len potvrdiť, zamestnankyni končí MD 4.11.07, t.j. v nedeľu, je potrebné RLFO do SP poslať už 2.11.07, alebo stačí do 8 dní od zmeny. Mne sa zdá, že len nástup do zamestnania sa prihlasuje na SP RLFO a to treba urobiť pred začatím PP. Myslím správne? Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som si len potvrdiť, zamestnankyni končí MD 4.11.07, t.j. v nedeľu, je potrebné RLFO do SP poslať už 2.11.07, alebo stačí do 8 dní od zmeny. Mne sa zdá, že len nástup do zamestnania sa prihlasuje na SP RLFO a to treba urobiť pred začatím PP. Myslím správne? Ďakujem
Áno myslíš správne
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

ahojte, mam otazocku... 14.6.11 nastupujem na MD, dovtedy mam dovolenku. gynekolog mi 6.6.11 dal papier "ziadost o materske" a ja som ho v ten den aj odovzdala zamestnavatelovi. zaujimalo by ma, ci uz ekonomka mohla poslat tu ziadost do SP,alebo ju moze poslat az po datume 14.6.11 ? myslim,ze je tam lehota 8 dni. ozaj a ja mam este daku nahlasovaciu povinnost,alebo tym,ze som papier odovzdala v praci som urobila vsetko,co som mala a mozem sa pokojne venovat priprave na porod ??? dakujem
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

suzika1979 Pozri príspevok
ahojte, mam otazocku... 14.6.11 nastupujem na MD, dovtedy mam dovolenku. gynekolog mi 6.6.11 dal papier "ziadost o materske" a ja som ho v ten den aj odovzdala zamestnavatelovi. zaujimalo by ma, ci uz ekonomka mohla poslat tu ziadost do SP,alebo ju moze poslat az po datume 14.6.11 ? myslim,ze je tam lehota 8 dni. ozaj a ja mam este daku nahlasovaciu povinnost,alebo tym,ze som papier odovzdala v praci som urobila vsetko,co som mala a mozem sa pokojne venovat priprave na porod ??? dakujem
nikto mi neporadi ?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
suzika1979 Pozri príspevok
ahojte, mam otazocku... 14.6.11 nastupujem na MD, dovtedy mam dovolenku. gynekolog mi 6.6.11 dal papier "ziadost o materske" a ja som ho v ten den aj odovzdala zamestnavatelovi. zaujimalo by ma, ci uz ekonomka mohla poslat tu ziadost do SP,alebo ju moze poslat az po datume 14.6.11 ? myslim,ze je tam lehota 8 dni. ozaj a ja mam este daku nahlasovaciu povinnost,alebo tym,ze som papier odovzdala v praci som urobila vsetko,co som mala a mozem sa pokojne venovat priprave na porod ??? dakujem
môžeš sa spokojne venovať príprave na pôrod, ostatné je vecou zamestnávateľa. Ak si však bola aj dobrovoľne poistená, tak potom si svoje kolečko na SP musíš obehnúť aj ty.
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

dakujem pekne
nie,nebola som dobrovolne poistena,ked som zistila,ze cakam babo,uz bolo neskoro.nesplnila by som tych 270 dni do porodu.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Dobrý deň prajem. Dávam do poriadku staré veci čo sa týka zdrav. poisťovne. Vyplnila som správne oznámenie zamestnávateľa? Môže mi to niekto odobriť?

Začiatok PN 26.4.2007 do 1.7.2007
1O Z 26042007
1O K 01072007

MD od 2.7.2007 do 13.1.2008
1O Z 02072007
1O K 13012008
2 K 13012008 táto zmena tu má byť? Podľa návodu ZP áno, len neviem prečo.

RD od 14.1.2008 do 31.8.2010
1C Z 14012008
1C K 31082010

ukončenie PP k 31.8.2010
2 K 31082010
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Môže sa mi na to niekto pozrieť, prosím?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

margaretka71 Pozri príspevok
Dobrý deň prajem. Dávam do poriadku staré veci čo sa týka zdrav. poisťovne. Vyplnila som správne oznámenie zamestnávateľa? Môže mi to niekto odobriť?

Začiatok PN 26.4.2007 do 1.7.2007
1O Z 26042007
1O K 01072007
OK

MD od 2.7.2007 do 13.1.2008
1O Z 02072007
1O K 13012008
2 K 13012008 táto zmena tu má byť? Podľa návodu ZP áno, len neviem prečo. V r.2008 sa to takto nerobilo. tento riadok tam nebude. (Takto sa to robí až tento rok, ale len ak po materskej ide na rodičovskú)

RD od 14.1.2008 do 31.8.2010
1C Z 14012008
1C K 31082010
V podstate OK, s výhradami vás nebuem pliesť

ukončenie PP k 31.8.2010
2 K 31082010 OK
V texte .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať