Zavrieť

Porady

dan z kreditných úrokov

chcem sa ujistiť či účtujem správne.
VBU-pripísane úroky na BU 221/662
VBU-dan z úrokov 341/221
ID- dan z urokov 538/341 - a toto som si není istá ci to možem spravit keby som to nespravila tak mi na účte 341 budem mat na konci roka zostatok a co stým zostakom???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kacena26
    chcem sa ujistiť či účtujem správne.
    VBU-pripísane úroky na BU 221/662
    VBU-dan z úrokov 341/221
    ID- dan z urokov 538/341 - a toto som si není istá ci to možem spravit keby som to nespravila tak mi na účte 341 budem mat na konci roka zostatok a co stým zostakom???
    Takže: 1.2. správne.
    Ten zápis 538/341? to nerobíš, prečo to chceš urobíť, to je zlééé.
    Daň z úrokov sa v DP odráta od celkovej daňovej povinnosti.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Tento uhradený preddavok slúži ako časť zaplatenej dane z príjmu, takže Ti zníži daňovú povinnosť.

    kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

    katka :-) kacena26
    dakujem takze čo budem mať na účte 341 teda len dan z kred.urokov si odrátam od celkovaj dan povinnosti na konci roka a akú predkontáciu pri tom poúžívate?

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    V prípade,že ste s.r.o. vybraním dane zrážkou nie je splnená daňová povinnosť,ale považuje sa za preddavok na daň a daňovník si tento preddavok môže odpočítať od dane v daňovom priznaní.
    Takže žiadne účtovanie cez 538,na to máš 59x,tam sa ti to v konečnom dôsledku premietne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kacena26
    dakujem takze čo budem mať na účte 341 teda len dan z kred.urokov si odrátam od celkovaj dan povinnosti na konci roka a akú predkontáciu pri tom poúžívate?
    Tú predkontáciu už máš pri bankovom výpise 341/221. V Dp už o ničom neúčtuješ, iba ponížiš daňovú povinnosť o zaplatené úroky.

    kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

    katka :-) kacena26
    uz to asi zacinam chápať
    na ucte 341 bedem mat zastatok napr. 250,- s kred.urokov
    na konci roka zauctujem dan z prijmov za rok 2006 591/341 napr. 10.000,-
    a potom uhradim len 9.750,-
    a v danovom priznaní to uvediem kam ako odpocitatelnú položku???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kacena26
    uz to asi zacinam chápať
    na ucte 341 bedem mat zastatok napr. 250,- s kred.urokov
    na konci roka zauctujem dan z prijmov za rok 2006 591/341 napr. 10.000,-
    a potom uhradim len 9.750,-
    a v danovom priznaní to uvediem kam ako odpocitatelnú položku???
    Predpis dane na účte 591 je daňovo uznaným nákladom.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kacena26
    ale tých 250,- na úcte 341 uvediem v danovom priznamí?
    Uvedieš ich v r. 830.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    V súvislosti s novelou zákona o dani z príjmov od 1.1.2011 sa daň z kreditných úrokov na bankovom účte už nepovažuje za preddavok na daň, ako to bolo do 31.12.2010, ale za daň. Dôsledkom toho je, že kreditné bankové úroky sa nezahŕňajú do základu dane. Ako účtovať takúto daň na bankovom výpise ? 591/221 ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Tweety Pozri príspevok
    Predpis dane na účte 591 je daňovo uznaným nákladom.
    chyba - vobec nie je súčasťou ZD

    Adiks Pozri príspevok
    V súvislosti s novelou zákona o dani z príjmov od 1.1.2011 sa daň z kreditných úrokov na bankovom účte už nepovažuje za preddavok na daň, ako to bolo do 31.12.2010, ale za daň. Dôsledkom toho je, že kreditné bankové úroky sa nezahŕňajú do základu dane. Ako účtovať takúto daň na bankovom výpise ? 591/221 ?
    áno
    vyššie uvedený citát opravujem pre úplnosť, kedže si vošla do 4 roky starej témy.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    KEJKA Pozri príspevok
    vyššie uvedený citát opravujem pre úplnosť, kedže si vošla do 4 roky starej témy.
    Ďakujem za odpoveď. Nechcel som zadávať novú tému, aby nevznikla duplicita, preto som si pomohol touto "starou".

    scam je offline (nepripojený) scam

    scam
    A ako teda postupovať za rok 2010? Za rok 2010 sme vykázali zisk, ale odpočitavame stratu z r. 2009 do výšky zisku 2010, takže mi vychádza daňový základ 0,- . Daň za rok 2010 platiť nebudeme, a čo s tými úrokami z kreditných úrokov. Má zostatok na 341 0,65 eur, mám ho tam nechať a preniesť do roku 2011, alebo zaúčtovať na 591/341 už v roku 2010, a v daňovom priznaní ho ako preddavok vôbec neudávať?

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    scam Pozri príspevok
    A ako teda postupovať za rok 2010? Za rok 2010 sme vykázali zisk, ale odpočitavame stratu z r. 2009 do výšky zisku 2010, takže mi vychádza daňový základ 0,- . Daň za rok 2010 platiť nebudeme, a čo s tými úrokami z kreditných úrokov. Má zostatok na 341 0,65 eur, mám ho tam nechať a preniesť do roku 2011, alebo zaúčtovať na 591/341 už v roku 2010, a v daňovom priznaní ho ako preddavok vôbec neudávať?
    Áno, na 591/341 ešte v roku 2010 a v DP ho neuvádzať.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    scam Pozri príspevok
    ... Má zostatok na 341 0,65 eur, mám ho tam nechať a preniesť do roku 2011, alebo zaúčtovať na 591/341 už v roku 2010, a v daňovom priznaní ho ako preddavok vôbec neudávať?
    Pri takejto sume by som to zúčtoval do roku 2010 a neprenášal ďalej.
    Pri neuplatnených významných sumách však prenášam zostatky (akumulované k 31.12.2010) do ďalších rokov (pre prípadné použitie v DDP za rok 2010 a predchádzajúce)...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.