Zavrieť

Porady

Ako sa zbaviť nepríjemných myšielnok?

Ahojte poraďáci, neviem či máte niekto takú skúsenosť ako ja s nepríjemnými myšlienkami? V priebehu dňa sa mi z ničo ho nič vynorí myšlienka čo ak sa niekomu z rodiny niečo stane? Je to strašne nepríjemné? Nechcem na také veci myslieť ale sem tam ma ovládne strach. Neviem čim to môže byť spôsobené, možno deprimujúcim počastím ... A ked sa to stane raz potom sa to opakuje.
Poraďte ako myslieť pozitívne?
Ďakujem.
Usporiadat
halmir halmir

halmir je offline (nepripojený) halmir

Pre Soňula a ostatných, da sa zohnať na www.eugenika.sk pod psychologia motivačná.Verím ,že si tam každy niečo najde pre seba.Budem rad ak vam to pomôže.
0 0
taťko taťko

taťko je offline (nepripojený) taťko

Dobrý deň mládež.
Ešte som tuším nenapísal žiadny príspevok, ale tentoraz mi to nedá. Z toho dôvodu, že stres a depresie sú tak trochu prepojené so strahcom a občas tieto potvorky, navštívia skoro každého a nielen človeka. A čo je horšie, zároveň aj spôsobujú veľa iných ochorení.
Podľa môjho názoru, človek sa už od malička musí naučiť vážiť si prírodu, ľudí okolo seba, seba samého a musí niečomu, alebo niekomu veriť !
Ak má tieto vlastnosti a dostane sa do stresu alebo depresie, oveľa ľahšie sa s týmto stavom dokáže vysporiadať.
Aj ja mám občas depresie, ale rozhodne sa vyhýbam liekom. A to z toho dôvodu, že ničia náš žalúdok, pečeň, ladvinky . Psychiatrov a psychológov si veľmi vážim, ale ponechávam si ich ako poslednú možnosť.
Naučte sa veľa smiať, spoznávať vlastné telo a potreby a túžby. Ak má človek vždy pred sebou niečo, nejaký cieľ, ľahko sa z depresie dostane.
Veľmi verím svomu Anielikovi strážnemu, ktorého každý večer porosím o pomoc. Keď som v prírode obíjmem strom a aj jeho poprosím o trošku životnej energie a sily, koľko mi môže podarovať. Súhlasím s využívaním jogy, naučiť sa využívať svoje podvedomie pre svoje a naše dobro a namiesto liekov bylinky.
A čo je naozaj dôležité, nielen myslieť ale aj nahlas hovoriť v pozitívnom zmysle. Napríklad : nie : dúfam že sa našim nestane niečo zlé, ale : verím, že všetko dobre dopadne ! Pá priatelia
0 0
smoulinka85 smoulinka85

smoulinka85 je offline (nepripojený) smoulinka85

Možno to znie otrepane ale treba myslieť pozitívne a každú zlú myšlienku zahnať dobrou, musíš len ty sama xcieť a podarí sa ti to a veriť tomu, že čo xce všemohúci, tak to malo byť, Netreba vešať hlavu a byť optimistický. ja mam s tým osobnú skúsenosť a keď ma i napadne negatívna myšlienka pomyslím si na niečo pekné - či už na to keď sa pozriem von a vidím svietiť slnko, alebo štebocú vtáčiky či teraz na jar- začínajúca sa zeleň v prírode. ak keď ťa už prepadnú zlé myšlienky treba si pustiť relaxačnú hudbu napr. Vangelis a skusiť nemyslieť na nič. Ešte jeden typ je začítať sa do dobrej knihy napr. Miluj svoj život alebo robiť nejakú činnosť, ktorou tieto myšlienky zaženieš, veľa zdaru a úsmevu
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Podľa mňa je veľký rozdiel mať strach (malý, veľký, neovládateľný) a mať modernú "depku". V téme sa podľa mňa prelínajú dva odlišné stavy.

K tej nenávidenej "depke" hádam len toľko, že aj pocity bolesti, smútku, samoty, beznádeje a krivdy patria k životu. Keď patria k životu - treba si ich preto občas užiť. Mňa keď prepadne smútok - nechávam ho vedľa mňa voľne tiecť, voľkám a mojkám si v tom smútku, a "čakám", kým ma niečo odtiaľ vytrhne. A stále sa zatiaľ tak stalo. Jój, a potom je radosti...

K tomu strachu - tiež sa dá povedať, že patrí k životu a je vlastne pre korekciu správania človeka veľmi potrebný. Podstatné je o aký strach ide. Ja by som odporúčala pohovoriť si o svojom strachu s blízkymi ľuďmi. Ak vám odpovedia, "...stále o tom hovoríš, ..stále sa niečoho bojíš, ..stále sa opakuješ" - veruže by som sa išla porozprávať s odborníkom. Ten rozozná úplne drobnosti, ktoré laikovi unikajú.
Rozoznať čas, kedy už treba isť k odborníkovi je veľmi ťažké a skôr to rozoznajú ľudia okolo ako jedinec sám.
Naposledy upravil Maňaska : 22.03.07 at 16:04
0 0
VTerezka VTerezka

VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

Milá Netka,

píšem priamo Tebe ale dúfam,že to osloví aj ostatných. Pozorne som si prečítala túto tému a nedá mi nezareagovať. Tiež som sa dostala do podobného stavu ako Ty. Dokonca som mala pocit, že podpovedám nešťastia môjho blízkeho okolia a už som začínala mať pocit, že všade na každého číha nejaké nešťastie.

Skúšala som všelijaké rady, pomoc. Tak by som to rada teraz a tu zhrnula. Mňa sa chytajú depky, ak nevidím slniečko. Pre tento prípad (ako bola táto zima) som si v lete urobila zásoby fotiek slnečníc a vysmiateho slniečkovatéh počasia a vláčim to všade so sebou. Keď zodvihnem v prácu oči nad monitor - vidím slnečnicu - a je mi teplejšie.

Ak mám depku, som unavená, vystresovaná, vyšťavená, uplakaná, nervná, podráždená, pomáha mi čaj - dĺlllhááá horúca sprcha - spánok, presne v tomto poradí.

Nalievam sa kvantami čaju, tie mám podelené podľa nálady.

Pozorujem naše mačiatka. Tie vedia vždy čo je podstatné : či je plný bufet, čo sa deje za oknom a kde budem najbližšie dve hodiny hajať...

Každý deň sa snažím mať svoju "tichú" hodinku, t.j. som v nejakej miestnosti, izolovaná od vonkajších ruchov, počúvam ticho a sústreďujem sa na svoje vyrovnanie a pokoj.

Našla som asi pred rokom v knižnici vzácnosť : Mary Sheedyová - Kurcinková : Problémové dítě v rodině a ve škole.Ja som sa v tej knižke našla. A pochopila som, aké situácie ma rozčuľujú, ktoré ma vytáčajú, kedy sa upokojím a čo na mňa pôsobí.

Tak a taký nejaký mix vyššie spomínaného mi pomáha prežiť a nejako skombinovať prácu, zákazníkov, rodinu, domácnosť (moju úchylku, že stále nie je dosť upratané) a VŠ. Držím všetkým palčeky, nech sa darí )))

PS : Na rozosmiatie často pozerám Shreka...
0 0
1janka 1janka

1janka je offline (nepripojený) 1janka

tiež mi nedá sa nepripojiť a možno aj pomôcť aspon troškou...ja vo všeobecnosti nejak nepripušťam ani len slovo depresia...aj ked ma to niekedy chytí...a viete čo mne najviac pomáha? pozriem sa na svoje deti a som neskutočne šťastná že sú zdravé, krásne, usmiate....alebo ked vidím niekde niekoho na vozíčku...uvedomím si že moje problémy sú na zasmiatie oproti jeho problémom...alebo ked sa stane niekde nešťastie...zase si uvedomím akí sme šťastní my...a tak dalej..len sa treba naučiť toto všetko vnímať okolo...vela šťastia s prekonávaním toho problému...
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Odporúčam prečítať knižočku od Kay Pollaka - Žiadne stretnutie nie je náhodné. Ja si ju beriem často do rúk a pozorne ju čítam. Je tam svätá pravda o stretnutiach s ľudmi, o našich myšlienkach, o učení sa zo všetkých svojich chýb. Z každej lekcie života si treba brať poučenie atď..
Ja tomu hovorím - treba mať pevné nervy, nerozčuľovať sa zbytočne.
Netreba sa strachovať - je dobré si povedať- zajtrajšok si poradí zo sebou sám. Držím palce v pozitívnom myslení.
Naposledy upravil adi11 : 25.03.07 at 14:29
1 0
taťko taťko

taťko je offline (nepripojený) taťko

Neviem čo to, kto je Leila. ten prvý príspevok je krásny, ten druhý - pod úroveň - hanba ! Vy ste podľa mňa super charakter, ktorý miluje svoju rodinu a bojí sa o ňu. Ak aj mňa také niečo napadne, poviem si pozitívne : určite sa šťastne vrátia domov, alebo určite sa majú dobre a sú zdraví. Nie však negatívne : dúfam, že sa im nič nestane zlé, alebo dúfam, že nie sú chorí ! Dá sa povedať aj viac, ak chcete. pa
0 0
drozdi drozdi

drozdi je offline (nepripojený) drozdi

Hladal som na nete nieco o obrate z podnikania, dostal som sa až sem. zajalo ma to...pretože niecim podobnym som tiež presiel.Odporucam pozret film o pozitivnom myslení.Vola sa to "Secret", kde odborníci velmi pekne vysvetluju silu myslenie, aj s príkladmi a názornými ukážkami. Velmi mi to pomohlo ziztit ako funguje myslenie a co s s nasim myslenim pritahujeme do zivota....
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

adi11 Pozri príspevok
Odporúčam prečítať knižočku od Kay Pollaka - Žiadne stretnutie nie je náhodné. Ja si ju beriem často do rúk a pozorne ju čítam. Je tam svätá pravda o stretnutiach s ľudmi, o našich myšlienkach, o učení sa zo všetkých svojich chýb. Z každej lekcie života si treba brať poučenie atď..
Ja tomu hovorím - treba mať pevné nervy, nerozčuľovať sa zbytočne.
Netreba sa strachovať - je dobré si povedať- zajtrajšok si poradí zo sebou sám. Držím palce v pozitívnom myslení.
Pripajam sa k odporucaniu. Je to velmi jednoducho pisana a "mudra" knizôcka.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Ale čo treba robiť, ak tie myšlienky nakoniec sú pravdivé. Čo sa týka rodiny to dopadlo zatiaľ dobre: Myslela som na syna, ktorý sa vracal domov a mala som zlý pocit, keď mi zavolal a hľadal brata vedela som, že moje myšlienky boli realitou.
Minulý týždeň som myslela na susedu, ktorú som chcela zobrať na chalupu. Bolo to v nedeľu. V pondelok mi bolo blbo a bola som celý deň doma. V stredu som šla do ulíc a pred domom videla auto jej syna a manžela, ktorí mali byť v práci, pozrela som do ich okien a videla, že na spálni je roleta dolu, čo suseda nikdy neurobila pred odchodom z domu. Povedala som si nahlas: čo tá "meno" zomrela a chcela som jej zavolať do práce. Povedala som to počas dňa aj kamarátke, čo ju tiež pozná, ale telefonovať som nestihla pretože mi volala naša spoločná známa, že v noci zomrela. Bol to šok i ked sa to dalo čakať pri jej spôsobe života, ale najviac ma zarazili tie moje myšlienky, ktoré boli pravdivé a nebolo to prvý krát.To sa mám ísť radiť so psychiatrom...a teraz sa bojím keď mám strach o mojich najbližších keď na nich myslím. I keď makám a zaháňam myšlienky, vždy sa to nepodarí, takže som často v strachu a nepomáha ani pozitívne myslenie o ktoré sa stále snažím.
Naposledy upravil ALDA : 03.10.07 at 12:00
0 0
drozdi drozdi

drozdi je offline (nepripojený) drozdi

Ano, poznám to. Ale asi si musíme vsetci uvedomit realitu tohoto zivota. Niekedy sa asi nevieme zmierit s tým, ze zákomy tohoto sveta su iné ako my chceme. Ze ak prídeme na tento svet budeme musiet raz aj odísť. Na druhej strane je to možno zaujmave na hre tohoto života. Toto sa dá zmenit jedine iným postojom k tomu co prežívame......samozrejme to su len moje uvahy.
0 0
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

Aj ja mávam podobné stavy. Ale liečim sa :-) Podľa mňa úplne skvelá vec na všetky pocity úzkosti, depku, strach, je - fyzická práca. Vtedy nemám kedy rozmýšľať nad hlúposťami, ktorými si obyčajne tieto pocity privolám. A ešte niečo - treba stále myslieť na to, že je dôležité žiť prítomný okamžik. Nezaťažovať sa minulosťou a nebáť sa budúcnosti. Aj tak ju človek neovplyvní. Je fakt, že už som dostala od života pár faciek. Keď to prišlo, musela som sa s nimi tak či tak vysporiadať, lebo svet sa nezastaví, všetko ide ďalej. Niečo na túto tému som čítala v Biblii: "nezaťažujte sa starosťami, čo bude zajtra, veď každý deň má dosť svojho trápenia". Neviem či som to citovala presne, ale bolo to niečo na ten spôsob. A samozrejme, keď ma chytí depka, pomáham si čajíkmi - odporúčam hlavne ľubovník - to je moja obľúbená bylinka. Naozaj to funguje. Prajem veľa dobrej nálady a krásny víkend
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Netka Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, neviem či máte niekto takú skúsenosť ako ja s nepríjemnými myšlienkami? V priebehu dňa sa mi z ničo ho nič vynorí myšlienka čo ak sa niekomu z rodiny niečo stane? Je to strašne nepríjemné? Nechcem na také veci myslieť ale sem tam ma ovládne strach. Neviem čim to môže byť spôsobené, možno deprimujúcim počastím ... A ked sa to stane raz potom sa to opakuje.Poraďte ako myslieť pozitívne? Ďakujem.
Milá Netko a ostatní poraďáci, především po návratu z práce takzvaně přeřaďte na nižší rychlost! Namísto telefonování nebo sledování televize raději zavřete oči a ponořte se do svého nitra. Zavřete oči, zvolna dýchejte a myslete na něco příjemného, soustřeďte se na svůj dech nebo na tlukot srdce a vydržte tak nejméně jednu minutu. V době, kdy pracovní povinnosti nabírají vyšší obrátky, potřebujete alespoň tyto záchytné ostrůvky relaxace.
Jídlo zlepší náladu
. Nervy si můžete posílit i správným výběrem jídla. Pozor, toto není doporučení, abyste se za podzimních večerů ládovala svou milovanou čokoládou. Vybírejte si jídlo obezřetně. Nejvhodnější jsou potraviny s komplexními sacharidy. Jejich zdrojem jsou brambory, celozrnné pečivo, těstoviny a rýže. Vitamin B1 v pomerančích, B6 v banánech a B12 ve vejcích zlepšují výkonnost nervové soustavy a podporují produkci serotoninu, který příznivě ovlivňuje naši náladu. Občas si dopřejte velkou porci zeleninového salátu nebo si zacvičte - to vám také zvedne náladu.
Hořčík - ochrana před stresem.
Hořčík potlačuje stres. Při jeho nedostatku mají svalové buňky v srdci, cévách a trávicím traktu sklony ke křečím. To může způsobit, že se člověk začne chovat nervózně a působí hekticky. Výzkumy prokázaly, že čtyři z pěti pacientů, kteří přežili infarkt, trpěli nedostatkem hořčíku. Přírodním a příjemně sladkým zdrojem hořčíku jsou (i sušené) meruňky.
Uvolněte svaly.
Pokud se chcete uvolnit, je relaxace svalstva to nejlepší. Jak na to? Lehněte si na záda. Postupně zatněte veškeré svaly na těle a vydržte tak 10 sekund, pak svaly uvolněte. Fáze uvolnění by měla trvat asi půl minuty. Když při napětí cítíte v některých svalech bolest (například při napnutí zad nebo šíje), narazila jste na oblast, která je nejvíce zatížená stresem - měla byste tyto partie protahovat důkladným strečinkem a případně si zajít na masáž.
Masáž jako první pomoc.
Objednejte se na relaxační masáž, kde se masér postará o každý kousek těla. Ke správné relaxační masáži patří příjemná vůně, náladová hudba a atmosféra pohody. Masáž je první pomoc - umožní vám "vystoupit" z rozjetého rychlíku povinností. Vyberte si takový salón, kde se budete cítit uvolněná, ne jako "houska na krámě", kde masérky berou jednu klientku za druhou jako na běžícím pásu.
Nezapomeňte se hýbat.
Podzim je jedním z nejvhodnějších období pro sportování venku. Letní vedra už polevila a pohyb venku je velmi příjemný. Nemáte-li chuť jít si zaběhat nebo si vyjet na kole, podnikněte alespoň delší procházku. Podzimní příroda je pastvou pro oči a v krajině vládne klid, který každému spolehlivě utiší rozbouřené nervy. Vydejte se na dlouhou procházku do přírody aspoň jednou týdně. Možná zaznamenáte i malý úbytek na váze...
Rostlinky pomáhají uvolnění.
Zelené rostliny v místnosti nejen zlepšují náladu, ale působí i proti stresu. O nenáročné druhy květin se dokáže postarat i začátečník. Ještě lepším lékem proti stresu je práce na zahrádce. Soustředíte totiž svou pozornost na to, co právě děláte, a zapomenete na starosti v práci i doma. Už po osmi minutách vám klesne tlak až o 10 procent.
Spánek nadevše.
Dny se zkracují a je logické, že i spánek se hlásí o slovo dříve než za dlouhých letních večerů. Nebraňte se mu. Když si tělo řekne, klidně vlezte do postele třeba už v devět hodin. Pokud jste chtěla ještě udělat něco v domácnosti, odložte to na ráno a vůbec se kvůli tomu netrapte. Spánek před půlnocí je totiž mnohem "výživnější" než po půlnoci. Následující den budete zvládat nápor povinností lépe.
MŮJ TIP.
Cítíte-li se úplně "vyšťavená" a vystresovaná, pomůže vám malý snack, vaší linii vůbec neuškodí pár kousků sušených fíků, datlí, hrst oříšků nebo půlka avokáda. Nebo se zakousněte do šťavnatého jablka či hrušky.
Petr
4 0
alex76 alex76

alex76 je offline (nepripojený) alex76

Psycholog Pozri príspevok
Milá Netko a ostatní poraďáci, především po návratu z práce takzvaně přeřaďte na nižší rychlost! Namísto telefonování nebo sledování televize raději zavřete oči a ponořte se do svého nitra. Zavřete oči, zvolna dýchejte a myslete na něco příjemného, soustřeďte se na svůj dech nebo na tlukot srdce a vydržte tak nejméně jednu minutu. V době, kdy pracovní povinnosti nabírají vyšší obrátky, potřebujete alespoň tyto záchytné ostrůvky relaxace.
Jídlo zlepší náladu. Nervy si můžete posílit i správným výběrem jídla. Pozor, toto není doporučení, abyste se za podzimních večerů ládovala svou milovanou čokoládou. Vybírejte si jídlo obezřetně. Nejvhodnější jsou potraviny s komplexními sacharidy. Jejich zdrojem jsou brambory, celozrnné pečivo, těstoviny a rýže. Vitamin B1 v pomerančích, B6 v banánech a B12 ve vejcích zlepšují výkonnost nervové soustavy a podporují produkci serotoninu, který příznivě ovlivňuje naši náladu. Občas si dopřejte velkou porci zeleninového salátu nebo si zacvičte - to vám také zvedne náladu.
Hořčík - ochrana před stresem. Hořčík potlačuje stres. Při jeho nedostatku mají svalové buňky v srdci, cévách a trávicím traktu sklony ke křečím. To může způsobit, že se člověk začne chovat nervózně a působí hekticky. Výzkumy prokázaly, že čtyři z pěti pacientů, kteří přežili infarkt, trpěli nedostatkem hořčíku. Přírodním a příjemně sladkým zdrojem hořčíku jsou (i sušené) meruňky.
Uvolněte svaly. Pokud se chcete uvolnit, je relaxace svalstva to nejlepší. Jak na to? Lehněte si na záda. Postupně zatněte veškeré svaly na těle a vydržte tak 10 sekund, pak svaly uvolněte. Fáze uvolnění by měla trvat asi půl minuty. Když při napětí cítíte v některých svalech bolest (například při napnutí zad nebo šíje), narazila jste na oblast, která je nejvíce zatížená stresem - měla byste tyto partie protahovat důkladným strečinkem a případně si zajít na masáž.
Masáž jako první pomoc.Objednejte se na relaxační masáž, kde se masér postará o každý kousek těla. Ke správné relaxační masáži patří příjemná vůně, náladová hudba a atmosféra pohody. Masáž je první pomoc - umožní vám "vystoupit" z rozjetého rychlíku povinností. Vyberte si takový salón, kde se budete cítit uvolněná, ne jako "houska na krámě", kde masérky berou jednu klientku za druhou jako na běžícím pásu.
Nezapomeňte se hýbat. Podzim je jedním z nejvhodnějších období pro sportování venku. Letní vedra už polevila a pohyb venku je velmi příjemný. Nemáte-li chuť jít si zaběhat nebo si vyjet na kole, podnikněte alespoň delší procházku. Podzimní příroda je pastvou pro oči a v krajině vládne klid, který každému spolehlivě utiší rozbouřené nervy. Vydejte se na dlouhou procházku do přírody aspoň jednou týdně. Možná zaznamenáte i malý úbytek na váze...
Rostlinky pomáhají uvolnění. Zelené rostliny v místnosti nejen zlepšují náladu, ale působí i proti stresu. O nenáročné druhy květin se dokáže postarat i začátečník. Ještě lepším lékem proti stresu je práce na zahrádce. Soustředíte totiž svou pozornost na to, co právě děláte, a zapomenete na starosti v práci i doma. Už po osmi minutách vám klesne tlak až o 10 procent.
Spánek nadevše. Dny se zkracují a je logické, že i spánek se hlásí o slovo dříve než za dlouhých letních večerů. Nebraňte se mu. Když si tělo řekne, klidně vlezte do postele třeba už v devět hodin. Pokud jste chtěla ještě udělat něco v domácnosti, odložte to na ráno a vůbec se kvůli tomu netrapte. Spánek před půlnocí je totiž mnohem "výživnější" než po půlnoci. Následující den budete zvládat nápor povinností lépe.
MŮJ TIP. Cítíte-li se úplně "vyšťavená" a vystresovaná, pomůže vám malý snack, vaší linii vůbec neuškodí pár kousků sušených fíků, datlí, hrst oříšků nebo půlka avokáda. Nebo se zakousněte do šťavnatého jablka či hrušky.
Petr
Dobrý večer.
Chcel by som sa vás opýtať či užívanie liekov je dôlažitou súčasťou liečby PP tak ako psychoterapia KBT?Alebo by stačila len tá terapia?Ďakujem vopred za odpoveď.Alex76
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Především my máme zodpovědnost za své zdraví. Pokud jsme se obrátili na kékaře, i on nese svoji zodpovědnost vůči nám i společnosti ve které žijeme. Jakákoliv alternativní léčba je jen naším rozhodnutím. Ze svých zkušeností vím, že pokud je alternativní terapie účinná, lékař rád sníží léky. Vynecháním léků vždy způsobíme organismu šok, protože lékař předepisuje chemii, kterou tělo nemá a potřebuje IHNED. Alternativní léčení působí dlouhodobě a pomalu. Náhlé vynechání a deficit se projeví občas i šokem a následnou nedůvěrou v léčbu. Tedy - předpsané léky nevynechávat a pracovat na sobě i jinak. Petr
0 0
alex76 alex76

alex76 je offline (nepripojený) alex76

Je tu niekto z KE??
0 0
mipavtak mipavtak

mipavtak je offline (nepripojený) mipavtak

človek
skuste jogu, meditaciu alebo inu formu psychickeho cvicenia, mozno vam pomoze aj feng shui ,mam kamarata co to robi. ked nic nepomoze tak ostava v zalohe alkohol
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
"ked nic nepomoze tak ostava v zalohe alkohol"
Alkohol v žádném případě nic nevyřeší a kdo jej užívá víc než "společensky" je slaboch a čeká jej protialkohol. poradna a ne porada jak se zbavit nepříjemných myšlenek - ty občas máme každý! Howg...
Petr
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Myslim si, ze najlepsim sposobom ako sa zbavit zlych myslienok je zamestnat mozog pohybovym aparatom, ktory musi riadit niekolko sto svalov. Napriklad praca (fyzicka), ktora zaujme (zahrada, narubat drevo, chov zvierat, sach, karty, knihy, umelecka cinnost), alebo pohybovy sport, moze byt aj joga. Vtedy sa clovek musi sustredit na vlastnu cinnost a nema cas na negativne myslienky. Po fyzickej drine, alebo sportovom vykone je clovek taky unaveny, ze opat vytesni zle myslienky z hlavy a ide spat. Vtedy si moze dopriat aj rozumnu davku vyssie proklamovaneho alkoholu. :-)

Fyzicka praca je najlepsia, pretoze ju dokazeme vykonavat s prestavkami na odpocinutie najdlhsie. Na vidieku by nemala byt problemom, skor v meste.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať