Zavrieť

Porady

Podmienky k dobrovolnej registracii na platcu DPH

Chcel by som sa spytat, ake su podmienky na pridelenie dobrovolnej registracie na platcu DPH. V zakone je napisane, ze o prideleni rozhoduje prislusny DU. Na zaklade akych kriterii to prideluju? Chcem si totiz v blizkej dobe zalozit zivnost a chcel by som byt tiez platcom DPH. Pocul som, ze vraj zacinajucim firmam to nechcu dat. Je to pravda? Dakujem za odpoved.

Maros
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    teraz to už nie je žiaden problém
    treba si zájsť na daňový úrad pre žiadosť, vyplniť ju, podať a daňový úrad rozhodne do 7 dní, podľa zákona o DPH platného od 01.05.2004 je možné sa registrovať aj ako dobrovoľný platiteľ, tak preto nie sú žiadne podmienky, ktoré je potrebné splniť, tie sú určené len pre tých, ktorí sa MUSIA registrovať, a to keď prekročia stanovený limit teda 1.5 mil. Sk za 12 po sebe idúcich mesiacov

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Presne tak, ako napísala Lucka!
    Len táto téma je zle zaradená. No hádam to Richard presunie.

    marosm je offline (nepripojený) marosm

    marosm
    no dobre, to znamena, ze ak sa registrujem ako dobrovolny platitel, tak DU mi to uz musi uznat? lebo som tam bolo napisane, ze je v kompetencii DU rozhodnut, ci mi to daju.

    mozem sa teda spytat, kam by tato tema mala byt zaradena? pre buducnost... ja som videl Porady / DPH / Zakony, tak som myslel, ze je to to spravne miesto.

    Podmienky k dobrovolnej registracii na platcu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.