Zavrieť

Porady

odpis na živnostníka

Ahojte!
Chcela by som sa opýtať aký mam uplatniť odpis za minulý rok?Lebo na internete som ich našla viac. 87936 alebo 90 816?ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Janca
Myslím, že "smiešnych" preklepov som zachytila na tejto PORADE už viac než dosť. Stačilo hneď v prvých príspevkoch zadávateľke otázky vysvetliť, že nejde o "odpis" ale "odpočet" na daňovníka. Ešte šťastie, že sme sa narodili všetci ako mudrci, že ...
A ďalšia "metúca" vec porady je tá, že jednotlivé témy sa prelínajú z roka na rok a zrejme zadávateľka dotazu si hneď nevšimla dátum odpovede. Tak sa totiž ľahko stáva, že pri zmene zákona sa niektoré sumy, nároky, výšky a čísla menia a to bolo pre ňu zrejme zavádzajúce.
Preto som navrhovala Richardovi, aby sa témy delili aj podľa rokov, to čo platilo pre rok 2005 neplatí pre rok 2006 a potom by sa nestalo, že čítať odpovede k otázkam je časovo náročné.
Určite si neprehliadla tú skutočnosť, že zadávateľka dostala na svoju otázku absolútne presnú odpoveď s príslušným počtom súhlasov. A určite uznáš, že je dobré občas odľahčiť prácu troškou humoru. Prečítaj si napríklad môj príspevok a ostatné ešte raz a zistíš, že žiadna z nás si nerobila žarty zo zadávateľky. Ale úplne s prehľadom sama zo seba. A v tom to je. Možno to skôr bolo o tom, skúsiť parodovať Tebou spomínaný preklep účtovníckymi prešmyčkami. Vraj smiech a humor lieči. A v živote ho nie je prebytok. Tak sa pokús vnímať túto tému z toho pozitívnejšieho uhla. Mne osobne téma deň celkom spríjemnila. A zadávateľku mám v rovnakej úcte ako každý jeden nick na PORADE.
1 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... a to ten odpočet na daňovníka je vlastne nezdaniteľná časť základu dane .
O týchto zmätočných pojmoch si myslím nasledovné - ak zadávateľ otázky pomenuje niečo nesprávne, nie je dobré, ak odpovedajúci "skĺzne" k takému istému pojmu. Ak tu nebudeme priživovať s prepáčením blbé zľudovalé pojmy, ale budeme sa vyjadrovať odborne, pozdvihne to úroveň Porady.Myslím, že sa nikto neurazí, ak v úvode odpovede opravíme názvoslovie. Nie raz sa stalo, že kvôli takýmto nesprávnym pojmom vznikol v odpovediach chaos - podobný ako v tejto téme, kde sa sa trocha vybláznili ...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Toaletný papier tiež nebol preklep a ako véééééééľmi sme sa napokon pobavili ....

P.S. ani sa tu o preklep nejednalo, ak máme byť spravodliví...používanie slova odpis namiesto uplatnenie do výdavkov sa nám začína enormne množiť (napr. odpis PHM)
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Paula
sa nám začína enormne množiť (napr. odpis PHM)
Tak , ale odpis PHM to ma úplne dorazilo. Pol hodinu som premýšlala nad názvom témy, prečo odpis????? a obsah témy som radšej ani nečítala.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... lebo si podnikatelia myslia, že výdavky = to čo "odpíšu z daní".
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Johanka
... a to ten odpočet na daňovníka je vlastne nezdaniteľná časť základu dane .
O týchto zmätočných pojmoch si myslím nasledovné - ak zadávateľ otázky pomenuje niečo nesprávne, nie je dobré, ak odpovedajúci "skĺzne" k takému istému pojmu. Ak tu nebudeme priživovať s prepáčením blbé zľudovalé pojmy, ale budeme sa vyjadrovať odborne, pozdvihne to úroveň Porady.Myslím, že sa nikto neurazí, ak v úvode odpovede opravíme názvoslovie. Nie raz sa stalo, že kvôli takýmto nesprávnym pojmom vznikol v odpovediach chaos - podobný ako v tejto téme, kde sa sa trocha vybláznili ...
Súhlasím, práve preto som to dala do " ".
A som tiež za každú srandu - ale niekde na šuťáku...
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

[quote=Danila]Určite si neprehliadla tú skutočnosť, že zadávateľka dostala na svoju otázku absolútne presnú odpoveď s príslušným počtom súhlasov.

....neprehliadla, tak potom ale neviem, prečo je k otázke ďalších vyše 40 odpovedí ...... a práve preto sa stáva PORADA neprehľadná .......
Ale dosť už z mojej strany, prajem pekný a veselý víkend....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

A JE TO!!!!!!

ale ak nabehne ešte nepoužitá téma "môžem si odpísať manžela/manželku ?"....potom nesľubujem, že sa udržím
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

A JE TO TU !!! ........ nemôžem si pomôcť, ešte raz sa vrátim....

Otázku na PORADE môže zadať len "profík" ???
Možno, že sa pýta niekto, kto nemá na zaplatenie daňového poradcu alebo profesionálneho účtovníka a nabral odvahu sa s daňovým popasovať sám,
a je na ostatných, aby ho vyviedli z omylu a poradili mu, ak chcú, ak nie, potom sa k téme nemusia vôbec vyjadrovať.
Myslela som, že PORADA je verejné fórum.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Na obranu prispievateľov do tejto témy.....ja som to celé pochopila ako žart zo samých seba a nie tak, že by niekto znevažoval zakladateľku témy...že? Náhodou som sa celkom pobavila a zdvihlo mi to náladu pri práci...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... že by sme to uzamkli?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Janca
Myslím, že "smiešnych" preklepov som zachytila na tejto PORADE už viac než dosť. .
A tiež je z toho téma s množstvom príspevkov a bez urážania sa. A vieš prečo? Lebo tam možno nechtiac prispievame všetci.

Vôbec sa nechcem vyzúvať zo zodpovednosti,ale uvidela som ,že sa tu šantí a už ma sem čerti lákali,dofrasa musím byť všade,kde sa niečo vyparatí-či v živku či na porade. Ospravedlňujem sa Gr.renate ak jej bolo ublížené.
Naposledy upravil Melnick : 02.02.07 at 15:57
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

THE END .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať