Zavrieť

Porady

životné poistenie - odpočítateľná položka

Rada by som sa opýtala - ak má daňovník uzavretých viac produktov, ktoré spĺňajú podmienky na to, aby si mohol uplatniť odpočet zo základu 12 000,-sk, má nárok odpočítať si všetky produkty, alebo sa táto daňová úľava vzťahuje iba na 1 produkt ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    grušina
    Rada by som sa opýtala - ak má daňovník uzavretých viac produktov, ktoré spĺňajú podmienky na to, aby si mohol uplatniť odpočet zo základu 12 000,-sk, má nárok odpočítať si všetky produkty, alebo sa táto daňová úľava vzťahuje iba na 1 produkt ?

    Ďakujem
    Má nárok na všetky, avšak max. suma odpočtu je 12000,-.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Áno, aby to bolo jasnejšie, max. súčet všetkých poistiek musí byť 12000,- (ak v skutočnosti zaplatil za všetky poistky viac ako 12000,-, započíta si len 12000,
    ak zaplatil za všetky poistky menej ako 12000,-, započíta si to, čo zaplatil.)

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Môžem odpočítať zamestnancovi sumu 12.000,- Sk ak uzatvoril životné poistenie v roku 2006 ináč spĺňa všetky podmienky dohodnutá doba je viac ako 10 rokov plnenie v 55 roku života. Poisťovňa mu potvrdenie na uplatnenie nezdaniteľných častí vydala.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    miriza Pozri príspevok
    Môžem odpočítať zamestnancovi sumu 12.000,- Sk ak uzatvoril životné poistenie v roku 2006 ináč spĺňa všetky podmienky dohodnutá doba je viac ako 10 rokov plnenie v 55 roku života. Poisťovňa mu potvrdenie na uplatnenie nezdaniteľných častí vydala.
    Samozrejme že môžeš.

    j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

    obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac j.u.l.i.a
    prosím vás, môže si zamestnanec uplatniť ako odpočitateľnú položku životné poistenie detí a štúdia?

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    j.u.l.i.a Pozri príspevok
    prosím vás, môže si zamestnanec uplatniť ako odpočitateľnú položku životné poistenie detí a štúdia?
    Nie, nemôže, len svoje životné poistenie si môže uplatniť.

    j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

    obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac j.u.l.i.a
    Ďakujem za odpoveď. Zamestnanec si do žiadosti uviedol sumu odvedenú na živ. poistenie detí a zároveň potvrdenie z poisťovne uvádza, že je to odpočitateľná položka. Úplne ma doplietli...

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Odpočítateľné sumy na životné poistenie, doplnkové dôchodkové sporenie, prípadne účelové sporenie si možno uplatniť len na základe potvrdenia od príslušnej poisťovne či banky - potvrdenie vydajú na základe toho, či poistenie príp. sporenie spĺňa podmienky na uplatnenie odpočítateľnej sumy - max 12000 Sk za rok. V potvrdenie je to priamo uvedené . Nepredpokladám, že takéto poistenie by sa dalo daňovo uplatniť.

    j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

    obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac j.u.l.i.a
    ešte by som sa chcela spýtať, keď si chce zamestnanec uplatniť živ. poistenie, čo mi musí predložiť? Stačí potvrdenie z poisťovne alebo mi musí predložiť aj celú zmluvu?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    j.u.l.i.a Pozri príspevok
    ešte by som sa chcela spýtať, keď si chce zamestnanec uplatniť živ. poistenie, čo mi musí predložiť? Stačí potvrdenie z poisťovne alebo mi musí predložiť aj celú zmluvu?
    Potvrdenie stačí. Zmluva je pre neho.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    j.u.l.i.a Pozri príspevok
    ešte by som sa chcela spýtať, keď si chce zamestnanec uplatniť živ. poistenie, čo mi musí predložiť? Stačí potvrdenie z poisťovne alebo mi musí predložiť aj celú zmluvu?
    stačí potvrdenie z poisťovne

    j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

    obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac j.u.l.i.a
    ešte raz ďakujem za odpovede;-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.