Zavrieť

Porady

Kútik pri ústach

zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Moja 12ročná dcéra má asi mesiac kútik,liečime to mastičkou s TEATREE,ale vobec to nepomáha.
Usporiadat
marek.sulc@zoznam.sk marek.sulc@zoznam.sk
preco nejest sladkosti
0 0
KIKA16 KIKA16

KIKA16 je offline (nepripojený) KIKA16

lubinami Pozri príspevok
Ahojte, ja mám zasa problém s herpesom, už tri mesiace sa mi stále opakuje, raz na pere, o 10 dní zas pri nose, a stále dookola. Už som zjedla aj bekomplex, aj iné vitamíny, natieram si to hrozienkovou mastičkou, framikojínom a potieram tinktúrou so šalvie. Ak máte niekto nejaký dobrý recept poraďte. Stačí mi, keď to na niekom vidím, už viem, že to budem mať aj ja. Je to môj dávny problém, ale teraz je to horšie.
Zatiaľ ďakujem za radu.
Nemáš nejaké ťažké obdobie - priveľa stresu? Vtedy herpes doslova kvitne. Potom stačí málo - prechladnutie, menzes, zvýšená námaha....
Keď cítim svrbenie - herpes sa hlási, užívam Acylpirin a B-kompex forte, mastičku Herpesin. Zvykne to zabrať. Ak je mokvavejší, zasušujem alkoholom - lieh, alpa a pod.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Ja si dávam aj zubnú pastu...zasuší to dobre...
0 0
ollga ollga

ollga je offline (nepripojený) ollga

Kamistad-Gel. Kúpite v lekárni.
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
Večer pred spaním natrieť propolisovou tinktúrou, dostať v lekárni.
0 0
katamama katamama

katamama je offline (nepripojený) katamama

Ako tu už pasuliatko uviedla, ušný maz je na Herpes účinný. Nieje to veru príjemná predstava ale pomáha to. Bol to spoľahlivý recept už za čias našich pra-prababičiek keď ešte lieky ktoré uvádzate neexistovali ani v snoch.
0 0
iveta.pe iveta.pe

iveta.pe je offline (nepripojený) iveta.pe

Aj ja som to mala asi pred rokom a myslela som si, že je to len kútik, ktorý sa hneď vylieči, no mala som to asi dva-tri mesiace, kým som s tým zašla k lekárke. Odporučila mi mastičku Fungicidin, pretože zrejme to bola pleseň, ktorá sa len tak obyčajnými masťami nevylieči. Kútik mi za pár dní zmizol.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Pokial su to kutiky skus potriet maslom.
0 0
Kocunka Kocunka

Kocunka je offline (nepripojený) Kocunka

Mne sa nikdy nerobili ani kutiky ani herpesy, bola som stastny clovek. Priatelovi sa stale robia herpesy, tak som bola rada, ze aj ked mavam oslabebu imunitu, tak u mna zatial ani virus ani bakteria neprepukla....ale stacilo mi prist do Skotska a zamestnat sa, trochu stresu, psychickej a fyzickej namahy a mam herpes v nose, kutiky uz mesiac na jednej a teraz na druhej strane ust a skusam vsetko. Takze zatial len cakam, co z toho zaberie aby som vedela ako sa zariadit ked to opat pride. Bola som aj s tym u lekara, kedze sa mi pod bradou po jednom takom kutiku spravili suche flaky a vyzeralo to zle, lekarka mi dala len masticku na suchu pokozku na prirodnej baze a zabralo to, aj ked sa kutik objavil teraz aj na druhej strane. Zatial som skusila tea tree oil, propolis, zovirax aj pastu a vytazok z ucha. Zatial mam pocit, ze ta pasta zabera najviac. Zovirax mi dost vysusil pokozku a tee tree oil ci propolis zabera ale pomaly. Dopujem sa aj vitaminom B a pivom. Asi na kazdeho to zabera rozne.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Ja mam dost dobre skusenosti s Pangaminom., tiez som začala s tým,že som dopĺňala B-vitamíny, hľadala som riboflavin ale to nepomáhalo.,najväčší úspech som dosiahla už so spomínaným Pangamínom, dá sa nahradiť aj obyčajným droždím., vrelo doporučujem tak na kútiky ako aj na herpes.,
0 0
KALENA KALENA

KALENA je offline (nepripojený) KALENA

nakoniec som dala na radu manžela aby som si zapálené miesto natierala takou zelenou vodičkou v tube čo máme z oriflame je to čajovníkový olej,takže vyskúšajte presný názov vodičky je tea tree blemish soler je to taká podlhovastá priesvitná tuba, manžel si s ňou potiera všetk ranky a vyrazky.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Pred týždňom sa mi konečne zahojil herpes na hornej pere a včera sa mi objavil na uchu Kolegyňa mi odporučila vectavir, tak uvidíme ako rýchlo zaberie. Momentálne som po chorobe a stále v strese.
0 0
jkmk jkmk

jkmk je offline (nepripojený) jkmk

mne imunolog predpísal canesten masť pomáha výborne.
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

potrieť rozkrojeným cesnakom,dobre to vysuší a prestane "rásť"
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Dcéra mala každú zimu problémy s kútikmi, skúšali sme natierať, vitamíny, všeličo, bez úspechu. Pred dvoma týždňami mala alergický záchvat (doteraz nemala žiadne alergické prejavy, okrem suchśej pokožky, ktorú som nepripisovala alergii), dostala lieky na alergiu a po pár dňoch kútiky zmizli. Tak v niektorých prípadoch možno kútiky môžu súvisieť aj s alergiou.
0 0
babička babička

babička je offline (nepripojený) babička

pracujúca dôchodkyňa
Kútiky ma trápili pár mesiacov, vyskúšala som všetko možné, čo mi kto poradil, ale pomohol mi propolis rozpustený v liehu. Aj teraz akonáhle vidím náznak pri kútikoch hneď ho použijem. Ale.....Asi pred týždňom som zbadala, že na spodnej pere sa mi vytvoril čierny uzlík, asi ako menšia šošovička. Znova používam propolis, uzlík už čosi vybledol, zmenšil sa. Viem, že by som mala zájsť za lekárkou, ale v tomto období daňových priznaní to odkladám. Bola by som rada, keby sa mi ozval niekto s podobným problémom. Čo s tým....
0 0
Joan Joan

Joan je offline (nepripojený) Joan

Mám dlhoročné skúsenosti s kútikmi-herpesom, pochodila som všetkých možných kožných lekárov a skúsila všetky "maste sveta" doktor mi povedal, že by sa musela vymeniť krv, lebo vírus je v tele. No a sama rokmi skúšania som dospela k tomu, že jediný najrýchlejší účinok má "TEKUTÝ PÚDER".
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Riboflavín sa znova vyrába, robí ho piešťanská firma Generica. Kútiky sa vytvárajú pri nedostatku vitamínu B, ale môže ísť aj o oslabenú imunitu, bolo by dobré skúsiť užívať dlhodobejšie probiotiká.
0 0
key133 key133

key133 je offline (nepripojený) key133

Ako pravidelny hostitel oparov, mam taku peknu zbierku a podla okolnosti kde som a aky je herpes, tak danu mast pouzijem. Cez den "na verejnosti", aby som este viac esteticky neputal na seba pozornost, pouzivam bud Duvira alebo Viru-Merz (obe bezfarebne, skor vysusuju, najma 2. spominana), doma Vectavir alebo Lakinal (biela a jemne telovo-oranzova, sposobia skor lahsie "otrhnutie" casti oparu) a naplaste Compeed mi nepomahaju takmer vobec. No a k tomu samozrejme vitaminy B a C.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Na kutiky vyskusajte B-komplex
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať