Zavrieť

Porady

Odvody do Zdrav. poisťovne

Možno sa budem pýtať niečo úplne banálne, ale mám v tom už strašný chaos. Po hodine čítania príspevkov sa spýtam rovno:

Mení sa SZČO výška odvodov do Zdrav. poisťovne? Platí to, čo bolo písané, že min. výška je 910 SK??

Ako to prosím je, ak živnostník platí minimum, čiže 560 Sk (ex paušálnik )

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Pokiaľ ide o SZČO, ktorá nemá nejaké zamestnanie a je ex-paušálnik, tak tá platí počnúc platbou za január sumu 910 Sk.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem
    takže za január už bude platiť 910 SK.
    lebo som sa bola pýtať aj v Zdrav. poisťovni a tam mi povedali, že všetko ostáva po starom a tvárili sa, že ich strašne otravujem.

    a čo v takom prípade, že živnostník začal podnikať v roku 2004 a teda si platil tiež minimum, t.z. 420 SK. V roku 2004 nedosiahol prijem 12xmin. mzdy.
    musí si tiež platiť od januára 910 SK?
    viem, že do 8.apríla treba doniesť DP a potom už platiť nebude. ale čo ešte tieto 4 mesiace? má platiť, alebo nie???

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    ajacik, zle.
    Ak správne predpokladám, že je to živnostník, ktorý nemá nejaké zamestnanie, tak od januára platí 910 Sk a od júla platí 14% z 1/24-tiny základu dane, ktorý dosiahol za rok 2004, prinajmenej zasa tých 910 Sk. Od októbra potom prinajmenej 14% z aktuálnej - zvýšenej - minimálnej mzdy. Nebuďte lenivá a nazrite trošku do zákona. Stačí pozrieť a pochopiť:

    § 16 ods.2 písm. b)
    § 16 ods.7 písm. b)

    Odvody do Zdrav. poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.