Zavrieť

Porady

stravné a vreckové u SZČO

SZČO /zámočnícke a zváračské práce/ v roku 2006 pracoval v Prahe. Nárok na stravné má 600,- Kč / do 6 hodín vrátane 25% zo zákl.sadzby stravného, nad 6 hodín až 12 hodín 50% , nad 12 hodín v celkovej sume zákl.sadzby stravného/.
Nárok na vreckové má 40% zo zákl. sadzby stravného.
- prosím, upravte ma ak niečo zle
A ešte otázočka:
V Prahe nepracoval celý rok 2006, ale pracoval potom v Bratislave. Má nárok SZČO aj na stravné ak pracuje doma /na Slovensku/?

Prosím poraďťe mi
Usporiadat
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Tých 89,- platí pre rok 2007 a myslím, že ešte všetci uzatvárajú rok 2006 a pre rok 2006 je to suma 48,95.
Nechcem nikoho mýliť len niektoré príspevky nie sú zadávané na porade v plnom znení a potom dochádza k nejasnostiam. Keď to číta nový poraďák po dvoch troch dňoch vzniká chaos.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Dakujem za odpovede.
Jasne, dorabam 2006 a tak preto 48,95sk.Sorry za nepresne udaje.
Dakujem, ste super. Uz som odmotana.
0 0
Olinka Olinka

Olinka je offline (nepripojený) Olinka

Ak mám miesto podnikania Čadca, možem si uplatniť stravné pri pracovnej ceste Čadca - Viedeň?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Olinka Pozri príspevok
Ak mám miesto podnikania Čadca, možem si uplatniť stravné pri pracovnej ceste Čadca - Viedeň?
Áno, ak je to PC, tak stravné je podľa §19 Zákona o dani z príjmov daňovým výdavkom.
0 0
Olinka Olinka

Olinka je offline (nepripojený) Olinka

Ďakujem Ti veľmi pekne Tweety...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Olinka Pozri príspevok
Ak mám miesto podnikania Čadca, možem si uplatniť stravné pri pracovnej ceste Čadca - Viedeň?
Môžeš si uplatniť:
Čadca-Bratislava/Berg podľa §5 tuzemskú sadzbu;
Berg-Viedeň a naspäť Berg podľa §13 ".....stravné v cudzej mene je ustanovené v závislosti od času trvania zahraničnej pracovnej cesty mimo územia SR v kalendárnom dni............."
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať