Zavrieť

Porady

nezaplatený úrok z pôžičky

Poskytli sme v októbri pôžičke inej s.r.o. so 6% úrokom do 31.12.2006. Ku koncu roka nedošlo k splateniu pôžičky ani úrokov. K 31.12.2006 by som mala vyčísliť úrok ku koncu roka. Nezaplatený úrok bude položkou znižujúcou hospodársky výsledok? Úrok zaúčtovať na účet 662 alebo 6xx? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Podla zmluvy musíte cez int. doklad /ak to nerobíte mesačne/ k 31.12.2006 zaúčtovať úroky ako MD 378x /DAL 662x, ktoré budú Vašim riadnym daňovým výnosom spoločnosti.

    Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

    Renatka 75
    Lila
    Pod)la zmluvy musíte cez int. doklad /ak to nerobíte mesačne/ k 31.12.2006 zaúčtovať úroky MD 378x /DAL 662x, ktoré budú Vašim riadnym daňovým výnosom spoločnosti.
    Dakujem, aj mne to pomohlo.

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    Takže to nebude položkou znižujúcou hospodársky výsledok a zdaní sa po jeho zaplatení?

    Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

    Renatka 75
    ja tomu rozumiem tak, ze sa to zauctuje 378/662 a normalne to vstupuje do vynosov r.2006, ktore sa neodcituju v DP. Iba ak by to boli uroky z omeskania. Tie by sa odcitovali podla par.17 ods.21. Ale pockaj si,kym ti to ini odsuhlasia

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    Renatka 75
    ja tomu rozumiem tak, ze sa to zauctuje 378/662 a normalne to vstupuje do vynosov r.2006, ktore sa neodcituju v DP. Iba ak by to boli uroky z omeskania. Tie by sa odcitovali podla par.17 ods.21. Ale pockaj si,kym ti to ini odsuhlasia
    Veď práve to ma mätie, v § 17 je uvedné úroky z omeškania. A úrok z pôžičky je normálne dohodnutý úrok a nie úrok z omeškania.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Tieto úroky z pôžičky nemajú nič spoločné s uhradením. Sú to riadne daňové výnosy.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Ja by som ešte doplnila,že ak ani v januári neuhradili istinu plus úroky,tak môžete žiadať úroky z omeškania:-)

    nezaplatený úrok z pôžičky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.