Zavrieť

Porady

SZČO popri zamestnaní a platenie odvodov

Ahojte! Som zamestnaný a môj príjem je asi 16000sk mesačne. Popri tom podnikám. V akej výške musím platiť odvody do SP a do ZP. Aký maximálny daňový základ môžem mať zo živnosti, aby som neplatil vysoké odvody? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Príroda
    Ahojte! Som zamestnaný a môj príjem je asi 16000sk mesačne. Popri tom podnikám. V akej výške musím platiť odvody do SP a do ZP. Aký maximálny daňový základ môžem mať zo živnosti, aby som neplatil vysoké odvody? Ďakujem za odpoveď.
    Záleži od kedy podnikáš a aké máš príjmy zo živnosti.
    Zdravotné teraz platíš z výsledku RZZP, prípadne keď si začal podnikať len teraz tak si VZ dáš podľa seba a platíš. Alebo nemusíš platiť nič a pri RZZP doplatíš prípadný nedoplatok

    Sociálne. Tu odovzdáš k 30.6.2007 výpis z DP za rok 2006 a na základe toho výpisu budeš od 1.7.2007 platiť socálne. Ak tvoj príjem zo živnosti neprekročil za minulý rok 12 násobok minimálnej mzdy čo je 91.200 tak platiť nebudeš musieť nič.

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Ďakujem Katke za odpoveď. Ospravedlňujem sa za dve otázky. Poprosím ešte o doplnenie odpovede. Podnikám už viac rokov popri zamestnaní,len momentálne mi vychádza vyšší DZ. /Príjem mám vyšší ako tých 91200. /Chcem sa ubezpečiť, že sociálne odvody nebudem platiť viac ako minimum t.j. 2520 sk. Podľa vzorca, ktorý sa všade uvádza /VZ=ZD:počet mesiacov podnik.:2/ môže byť DZ aj 100 000sk na platenie minim.odvodov.
    Zdravotné poistenie podľa roč.z., kto vie, či bude také ako vlani, vychádza už viac. Prajem všetkým pekný deň.

    SZČO popri zamestnaní a platenie odvodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.