Zavrieť

Porady

Prieb. položka

Poradaci, do r. 2007 som vstúpil s Prieb.položkou -10000,- / mám ju vo výkaze aj v PS /-výber bol 29.12.06.
BV z 02.01.07 dotacia pokl. zaúčtujem pod r. 2007 ? Pri kontrole mi to vyhadzuje ako nesúlad PP.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
piškotka Pozri príspevok
Dobrý večer. Možno budem trochu mimo, ale chcela by som sa spýtať ako zaúčtovať začiatočné stavy v ALFE tak, aby sa mi zobrazili aj v peňažnom denníku ako počiatočný stav. Minulý rok som viedla účtovníctvo v úplne inom programe a viedol mi ho aj niekto iný. Teraz sa o to snažím sama. Ďakujem za odpoveď

V Alfe nemôžeš účtovať o počiatočnom stave , lebo by si ho mala duplicitne . Ak ste spravili prechod do roku 2007 , tak počiatočné stavy sa preniesli správne .

V peňažnom denníku nič vidieť nebudeš . Musíš ísť do"Číselníka" Začiatočné stavy - BAnkové účty - potom SKLAD ....Skladová evidencia - potom Evidencia DHM- DHIM - a tam budeš vidieť prenesené zostatkové stavy z roku 2006 , ako počiatočné stavy r 2007.
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Ahojte poraďáci.Čítam tu,že máte broblém s PP na Alfe.Mne to tiež vypisuje pri kontrole chybu č.60 a to za celý rok.Potvrdí mi niekto,či PP účtujem správne?
Príklad.4.1.06 mám príjem do pokladne/výber z bankomatu/ vypíšem PPD a do PP ako výdaj .
Vípis z banky mám 1x mesačne.Podľa výpisu mi peniaze boli odpísané 5.1.06.účtujem: banka výdaj 5.1.06 a PP príjem. Je to takto správne? na konci roka mi PP sedí,len stále mi vypisuje tú nešťastnú chybu č.60. Poraďťe.Ďakujem
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Chybu č.60 ti vypisuje asi preto lebo mám rozdielne dátumy . Pre príjem do pokladne si použila dátum 4.1. a na výpise účtuješ dátumom 5.1. Ale je to inak o.k.
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

renča1 Pozri príspevok
Chybu č.60 ti vypisuje asi preto lebo mám rozdielne dátumy . Pre príjem do pokladne si použila dátum 4.1. a na výpise účtuješ dátumom 5.1. Ale je to inak o.k.
ďakujem za odpoveď,som kludnejšia.Ale ak mám na výpise dátum,že mi 5.1. odpísali tie peniaze,tak odpísať to musím predsa tým dátumom.Nie?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Naúčtované s dátumami 4.1. a 5.1. to máš správne . Veď, prieb.položky môžu byť aj k 31.12. rozdielne. V tvojom prípade ide o posun len jedného dňa. Trápiť sa nemusíš, je to v poriadku. Účtuješ v alfe?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
renataj Pozri príspevok
Ahojte poraďáci.Čítam tu,že máte broblém s PP na Alfe.Mne to tiež vypisuje pri kontrole chybu č.60 a to za celý rok.Potvrdí mi niekto,či PP účtujem správne?
Príklad.4.1.06 mám príjem do pokladne/výber z bankomatu/ vypíšem PPD a do PP ako výdaj .
Vípis z banky mám 1x mesačne.Podľa výpisu mi peniaze boli odpísané 5.1.06.účtujem: banka výdaj 5.1.06 a PP príjem. Je to takto správne? na konci roka mi PP sedí,len stále mi vypisuje tú nešťastnú chybu č.60. Poraďťe.Ďakujem
Chybu Ti bude vypisovať na konci roka , ale aj v novom roku .
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

renča1 Pozri príspevok
Naúčtované s dátumami 4.1. a 5.1. to máš správne . Veď, prieb.položky môžu byť aj k 31.12. rozdielne. V tvojom prípade ide o posun len jedného dňa. Trápiť sa nemusíš, je to v poriadku. Účtuješ v alfe?
Ano,druhý rok.Vlani som chybu 60 ignorovala.A bude to aj tento rok!
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
renataj Pozri príspevok
Ano,druhý rok.Vlani som chybu 60 ignorovala.A bude to aj tento rok!

Ignorovať hádam ani nebudeš musieť, pokiaľ si zaškrtneš políčko nekontrolovať, tak ti tieto doklady nebudú vyskakovať pri kontrole ako chybné. a pri spustení kontroly už vôbec nebudú kontrolované.
Naposledy upravil renča1 : 12.02.07 at 11:29
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

ja to už robim tak, že si dátumy zosúladím, aby boli rovnaké. Potom nehlási chybu. Veď podľa BV môžem dokázať, že výber bol o den skôr, ako zaúčtované.
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Ekosped Pozri príspevok
ja to už robim tak, že si dátumy zosúladím, aby boli rovnaké. Potom nehlási chybu. Veď podľa BV môžem dokázať, že výber bol o den skôr, ako zaúčtované.
Aj to je odbrý nápad.Ale keď dátum budem písať podľa výpisu ,tiež mi nič kontrola nemôže na to povedať.Ale asi si vypnem kontrolu ako písala Renata1.
0 0
Janina9 Janina9

Janina9 je offline (nepripojený) Janina9

Ekosped Pozri príspevok
Poradaci, do r. 2007 som vstúpil s Prieb.položkou -10000,- / mám ju vo výkaze aj v PS /-výber bol 29.12.06.
BV z 02.01.07 dotacia pokl. zaúčtujem pod r. 2007 ? Pri kontrole mi to vyhadzuje ako nesúlad PP.
Ak máte doklady napr. výber z bankomatu 1.2.06 a na výpise až 4.2.06 tak to treba takto zaúčtovať a zaškrtnúť políčko nekontrolovať, vtedy to bude v poriadku a kontrola neohlási žiadnu chybu ( konzultácia v Krose), dôležité sú daňové doklady. Pri výbere peňazí z bankomatu bude väčšinou nesúlad medzi dátumami.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať