Zavrieť

Porady

Výber z bankomatu

Ahojte,
chcem sa Vás opýtat či niekto nemá skúsenost podobnú ako ja:Vyberala som peniaze z bankomatu a následne mi bola v obchode ukradnutá kabelka s kartami.Do desiatich minút mi vyčistili účet.V banke mi povedali že pomne tam mohol niekto príst a cez čítačku načítat moj PIN.Prosím nemá niekto podobnú skúsenost ako ja?
Usporiadat
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Jara Pozri príspevok
No ten účet som otvárala už dávno a pamätam sa, že sa ma tam pýtala kadejaké heslá napr. meno mojej matky a spustu rôznych iných údajov ale tuto zmluvu o uzatvorení nemám pri sebe, len údaje ako r.č. a PIN a heslo tak neviem či to riskovať aj bez toho, aby som niečo nepokazila, že to nebudem vedieť a potom bude ten problém raz tak veľký... Asi radšej zobrať obal a ísť tam osobne...

kludne tam zavolaj, to sa ťa bude pýtať z pin napr. že povedz 3. číselko, alebo z hesla, aby si povedala napr. 2 písmeno a meno matky zaslobodna. neboj, zvládneš to. len si tie veci napíš na papierik, aby si jej vedela hneď odpovedať a nemusela počítať to tretie číslo a tak.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne. Zavolala som tam a pekne sa ma opýtala na to štvrté a piate písmeno a v ktorom meste je pobočka a ešte meno a odblokovala mi ho. Takže je všetko OK. Cítila som sa ako školáčka... Akoby som to robila prvýkrát.:-) Aj také dni sú... Ešte raz vďaka.
0 0
istanikova istanikova

istanikova je offline (nepripojený) istanikova

Ahoj,
s týmito problémami sa stretávam častejšie. Avšak také niečo, ako načítanie kódu pri pokladni inou osobou je nepravdepodobné. Buď si všimla osoba ktorá stála za Tebou aký zadávaš PIN a potom ťa okradla. Alebo si mala v peňaženke na papieriku napísaný svoj PIN - to sa stáva vo väčšine prípadov. Avšak ani jeden ani druhý prípad ti nezaručia, že peniaze sa ti vrátia. Treba podať trestné oznámenie. Ak sa zistí, že PIN si mala v peňaženke, peniaze, čo ti dotyčná osoba vybrala, už neuvidíš. Viaceré bankomaty majú namontované kamery, takže sa dá zistiť, kto a kedy vyberal. Ovšem tieto dáta sa ukladajú len na 1 mesiac.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

istanikova Pozri príspevok
Ahoj,
s týmito problémami sa stretávam častejšie. Avšak také niečo, ako načítanie kódu pri pokladni inou osobou je nepravdepodobné. Buď si všimla osoba ktorá stála za Tebou aký zadávaš PIN a potom ťa okradla. Alebo si mala v peňaženke na papieriku napísaný svoj PIN - to sa stáva vo väčšine prípadov. Avšak ani jeden ani druhý prípad ti nezaručia, že peniaze sa ti vrátia. Treba podať trestné oznámenie. Ak sa zistí, že PIN si mala v peňaženke, peniaze, čo ti dotyčná osoba vybrala, už neuvidíš. Viaceré bankomaty majú namontované kamery, takže sa dá zistiť, kto a kedy vyberal. Ovšem tieto dáta sa ukladajú len na 1 mesiac.
Keď pridávaš príspevok, ako reakciu na nejaký iný, pridávaj ho stlačením tlačítka "Cituj", aby sme vedeli, na koho príspevok reaguješ. Takto nevieme, ku ktorej otázke patrí tvoja odpoveď.
0 0
lu_lu lu_lu

lu_lu je offline (nepripojený) lu_lu

no, tiez mam v blizkej osobe niekoho, koho okradli v praci, v kancelarii a ta ista osoba mala PIN na papieriku....

je to vsetko smutne, ale taki jednoducho ludia su. mam vsak aj extremne pozitivnu skusenost, a sice, zabudla som si penazenku na verejnom zachode, prisla som na to asi o 5 minut, no penazenka tam nebola, zamestnankyna si nikoho nevsimla. rychlo som zablokovala kartu (banka, CSOB bola 20 metrov - inac bez poplatku, akurat za poplatok za novu kartu a pamatam sa, ze som bola trochu zarazena, ze nechceli takmer ziaden udaj), rychlo sla na mestsku policiu (100 metrov), odtial ma poslali na dalsiu policiu (kvoli OP to nebolo v ich kompetencii)... ...a teraz pride vyvrcholenie (narocky som pisala vsetko v metroch, viete si asi predstavit, ako rychlo sa to vsetko zomlelo) - ked som nasadala do auta, aby som sa dostala na spominanu policiu na okraji mesta, uz mi volali, ze nejaky clovek im doniesol moju penazenku. Neuverite, ale bolo tam naozaj vsetko, do posledneho haliera a papierika (mala som tam asi vsetko, co sa da do penazenky s 15 priecinkami zmestit, v zapisnici to zabralo vyse pol strany)

POUCENIE? velke.

A co sa tyka zadavania PIN, ja som si uz nejako zvykla, ze ho na "obalamutenie" vytukavam aspon na dvakrat, zavse nieco zmazem, napisem znova, vytukavam vsetkymi prstami (chodila som na klavir a mam statne skusky zo strojopisu )

No, dufam, ze sa mi podarilo vniest sem aspon trosku pozitiva
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať