Zavrieť

Porady

Oneskorené nahlásenie zamestnanca do SP

Prosím ak niekto viete, tak poraďte, aký postih čaká zamestnávateľa, ak neskoro nahlási zamestnanca do sociálnej poisťovne?
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Závisí to od toho ako neskoro.
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

Ja som mala rozdiel 1 deň. Prac. zmluva bola o 1 deň podpísaná skôr ako prihláška a stálo ma to 2.000,-Sk
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
LIZINKA
Ja som mala rozdiel 1 deň. Prac. zmluva bola o 1 deň podpísaná skôr ako prihláška a stálo ma to 2.000,-Sk
To nemyslíš vážne.
0 0
Anulka Anulka

Anulka je offline (nepripojený) Anulka

LIZINKA
Ja som mala rozdiel 1 deň. Prac. zmluva bola o 1 deň podpísaná skôr ako prihláška a stálo ma to 2.000,-Sk
Oneskorili sa o 8 dní. Prosím Ťa, tých 2.000,- Sk bolo vypočítaných podľa nejakého kĺúča.
0 0
j.s j.s

j.s je offline (nepripojený) j.s

Ja som podpísal zmluvu a zamestnancov - dohodárov som prihlásil na druhý deň sms-kou a az potom neskor aj formalne - tlacivom. A pri kontrole nic nenamietali.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
§ 239
Pokuta
Za porušenie povinností ustanovených v § 154 ods. 3, § 227 ods. 2, § 228 až 234 a § 279 môže Sociálna poisťovňa uložiť pokutu až do 500 000 Sk. Pri ukladaní pokuty Sociálna poisťovňa zohľadní závažnosť porušenia povinnosti ustanovenej týmto zákonom.
pritom § 231 hovorí o povinnostiach zamestnávateľa.
Ešte poznámka k lizinke: ešte som nevidel, žeby bola udelená pokuta za to, že zmluva bola podpísaná o 1 deň skôr ako bola prihláška. Ledaže by bola už zmluva spísaná neskôr ako nástup do práce (čo je zase diletantstvo)
Naposledy upravil ekopo : 09.02.07 at 20:27 Dôvod: oprava preklepu
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

Nie som "Lízanka". Najprv musíš zamestnanca prihlásiť a potom mu môžeš dať zmluvu. Ak nenastúpi, tak zrušíš prihlášku-tak mi to bolo vysvetlené (boj proti nelegálnej práci!) predtým bola lehota tuším 8 dní od nástupu na prihlásenie, vraj sa to zneužívalo.
0 0
j.s j.s

j.s je offline (nepripojený) j.s

U teba bol asi datum podpisania zmluvy totozny s datumom nastupenia do práce, vsak?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Sorry ospravedlňujem sa za preklep pravím
0 0
j.s j.s

j.s je offline (nepripojený) j.s

LIZINKA
Nie som "Lízanka". Najprv musíš zamestnanca prihlásiť a potom mu môžeš dať zmluvu. Ak nenastúpi, tak zrušíš prihlášku-tak mi to bolo vysvetlené (boj proti nelegálnej práci!) predtým bola lehota tuším 8 dní od nástupu na prihlásenie, vraj sa to zneužívalo.
A to je co za vymysel? Ved pracovny pomer vznika dnom nastupu do prace a nie dnom podpisania zmluvy
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Ako môžem "zamestnanca" prihlásiť, keď s ním nemám podpísanú zmluvu? Koho prihlasujem? Keď nenastúpi, tak zruším prihlášku.
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

Podľa mňa -ak nastúpi do práce bez zmluvy a prihlásenia so poisťovní -tak je tam "na čierno".
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

ekopo
Ako môžem "zamestnanca" prihlásiť, keď s ním nemám podpísanú zmluvu? Koho prihlasujem? Keď nenastúpi, tak zruším prihlášku.
Na to má soc. poisťovňa aj tlačivo (teraz neviem presne ako sa vola-"zrušenie prihlášky" alebo tak nejako.
0 0
j.s j.s

j.s je offline (nepripojený) j.s

Ak nemas podpisanu zmluvu, dokonca aj ked zmluvu podpisanu mas, ale den nastupu do prace je napr. o tyzden - nie je to este tvoj zamestnanec!
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Veď ja viem.
p.s. to patrí lizinke
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

j.s
Ak nemas podpisanu zmluvu, dokonca aj ked zmluvu podpisanu mas, ale den nastupu do prace je napr. o tyzden - nie je to este tvoj zamestnanec!
Musíš nahlásiť soc. poisťovni dopredu, že ho chceš zamestnať. A keď sa na to vykašle-tak tú prihlášku zrušíš
0 0
j.s j.s

j.s je offline (nepripojený) j.s

Nevies mi povedat presne nazov tej prihlasky?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Zhrniem to. Pracovník musí mať podpísanú pracovnú zmluvu keď nastupuje do práce. Pred nástupom je zamestnávateľ povinný zahlásiť SP zamestnanca /sms, mail, prihláška/ . Ak zamestnanec nenastúpi, prihláška sa zruší. V prípade sms, mail je povinný do 3 dní zamestnávateľ doručiť prihlášku do SP. To je celá veda.
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

j.s
Nevies mi povedat presne nazov tej prihlasky?
Prihláška je normálna -Registračný list FO
0 0
j.s j.s

j.s je offline (nepripojený) j.s

Viem, ja som ju uz vyplnal mnoho krat. Len si presne nepamätam, ci tam nebolo spomänute nieco o zamestnancovi alebo ci nebolo potrebne zaskrtnut policko zamestnanec
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať