Zavrieť

Porady

účet 544

JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

Sú sumy na účte 544 v DP položkami zvyšujúce základ dane?
Účtujem sem len faktúry, v ktorých je slovo "účtujeme Vám zmluvnú pokutu" použité.
Ďakujem
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
betka Pozri príspevok
Keďže je účet 345 i účet A, i účet P a sankcie z daní sa účtujú: 545/345. tak by som účet preklopila a účtovala:
345/645...
... použijem aj ja reciprocitu z p. Cenigovej : ... pokuty, penále, úroky z omeškania a sankčné úroky sa účtujú na ťarchu účtu 545 v prospech účtu 379...

čiže reciprocita: 378 / 645.
Ale nebudem sa hádať. Ja účtujem na 345 iba dane a poplatky...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

betka Pozri príspevok


Toto účto subjektu, čo robím je tak ťažké a tak neocenitelne nádherné a krásne. Týka sa postupov od par. 1 až po koniec,............
Začiatočník by sa naučil účtovať na tomto subjekte, to mi verte

Ináč milujem tento subjekt. Niekedy mi šprtanie jednej položky zaberie aj niekolko hodín
Betka, vidno, že máš svoju prácu rada a že Ťa to baví. Aj ja to tak často cítim, a ž na situácie, keď daňovník chce stoj čo stoj dať do nákladov oblek a pod.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

azla Pozri príspevok
... to si potom učtuješ od položky alebo od hodín ?
Od položky. Tu je to o niečom inom.

NAšla som v poznámkach zo školy z pred xy rokov od Doc. Jožka PAtakyho, môjho oblubenca : (ako som pekne písala, hmmm teraz po sebe neprečítam)

Na účte 645-ostatné pokuty, penále a úroky z omeškania sa účtujú:
- vzniknuté pri činnosti UJ, ak nevyplývajú zo zmluvných vzťahov: 311,315, 378/645 (účty 311, 315 sú v tomto prípade mimo)
- predpis k náhrade inej FO, alebo PO: 311,315.378/645 (účty 311, 315 sú v tomto prípade mimo)

Štefan lubkam Ťa, máš u mňa sladučkú pusinku : 378/645 (tak by som Ťa stisla, že by som Ťa rozpučila)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať