Zavrieť

Porady

NOVÉ VÝKAZY DO SP

Vedel , by mi niekto povedať aké sú sadzby 1. a 2. piliera v Socialnej poisťovni.
Hľadala som to na stránkach SP a nenašla.
Usporiadat
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
sylva
Vďaka aj Hlinkovx.Veď o to ide, že "nainštalovať MS IE verzia 6 alebo vyššia".Vôbec netuším o čo ide.Takže sa musím zase v niečom zdokonaľovať. A práve teraz,keď naháňame každú hodinu. Obidve Vás pekne pozdravujem a verím, že raz sa budem tešiť,ako EZU dobre funguje. Sylva
No..predovšetkým si zisti operačný systém win ?? , keď vbehneš do IE ..tak máš hore v ponuke pomocník..a posledná ponuka je " čo je pomocník" ..tam je číslo verzie..keď budeš toto vedieť ..tak približne vieš..čo spĺňaš a čo nie..potom treba vbehnúť na stránku a stiahnuť si update pre IE ...
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Aké máte skúsenosti s vypĺňaním výkazu do SP cez počítač. Mne nechce mrcha vytlačiť prílohu. Teraz neviem, či oni majú chybný výkaz, alebo ja nemám splnené požiadavky. (podľa ich návodu mám). Máme iba 7 zanmestnacov, takže nmemusím podávať elektronicky.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Katty
??????????
Už nemusia nahlasovať, zákon bol zmenený k 1.1.2005. Číslo zákona neviem, už dnes nemám čas, ak treba, zajtra pohľadám.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Nika
Aké máte skúsenosti s vypĺňaním výkazu do SP cez počítač. Mne nechce mrcha vytlačiť prílohu. Teraz neviem, či oni majú chybný výkaz, alebo ja nemám splnené požiadavky. (podľa ich návodu mám). Máme iba 7 zanmestnacov, takže nmemusím podávať elektronicky.
Ak posielaš elektronickou formou výkazy, tak ti vatlačí len vrchný list, na ktorom je napísané "akceptovaný" - ten posielaš, alebo odnášaš na SP. Prílohu už netlačí. Ja si prílohu vytlačím zo Sw - mzdového a ten vrchný list čo vytlačím pri posielaní elektronickou poštou na SP si k tomu priložím (tlačím si ho 2x)a dám k ID do dokladov.
0 0
jana991 jana991

jana991 je offline (nepripojený) jana991

Ak máme pracovníka na DOVP, tak mu do výkazu v kolonke počet kalendárnych dní mám uviesť aké číslo. Napr. dohoda sa uzavrie 10.01.2005 a práca bude prekračovať do februára, ide len o splnenie nejakej úlohy. napísať tam 31 dní alebo len 21 dní?
stretla som sa aj s tým, že píšu 0. Tak ako?
0 0
alica alica

alica je offline (nepripojený) alica

ja píšem 0, zatiaľ im to nevadilo
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Aj ja som kedysi písala 0, ale potom ma na to upozornila pracovníčka SP, že tam má byť plný počet kalendárnych dní za daný mesiac bez ohľadu na to koľko dohodár odrobí, lebo im to vraj potom počítač neakceptuje ak je tam 0. Tak neviem..
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Ahojte,
chcem sa spytat na jeden moj problem:v mesiaci máj sme mali zamestnaných 10 zamestnancov v HPP a v mesiaci júl 11 aj s dohodarom. Výkazy do SP zasielam len postou, lebo v inych mesiacoch sme mali 8 zamestnancov v HPP, ako je to s el.zasielaním mesačných výkazov do SP, od akého počtu zamestnancov sa musí táto forma použiť a ked som takto mala postupovat, ako to mam teraz spatne dorobit, alebo to necham tak?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

auctovnicka
Ahojte,
chcem sa spytat na jeden moj problem:v mesiaci máj sme mali zamestnaných 10 zamestnancov v HPP a v mesiaci júl 11 aj s dohodarom. Výkazy do SP zasielam len postou, lebo v inych mesiacoch sme mali 8 zamestnancov v HPP, ako je to s el.zasielaním mesačných výkazov do SP, od akého počtu zamestnancov sa musí táto forma použiť a ked som takto mala postupovat, ako to mam teraz spatne dorobit, alebo to necham tak?
El. si povinná zasielať od 9 zamestnancov (vrátane dohôd) vrátane. Každý mesiac, keď už raz začneš, i keď v niektorých mesiacoch počet kolíše. Ohľadom spätného zaslania by som sa informovala na príslušnej pobočke SP.
Naposledy upravil Paula : 10.09.06 at 09:50
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Ahoj
skusim sa tam osobne zastavit, alebo mozno telefonicky. Je to take zlozitejsie, lebo je to vo firme, ktoru som prebrala a teraz som si to vsimla po prvych vyplatach, ze uz od aprila to malo byt zrejme takouto formou robene - el. Uvidim aku budu mat naladu.
0 0
PINA PINA

PINA je offline (nepripojený) PINA

nie som zienka domaca
Dobry den,
som zaciatocnicka v mzdach a moze mi niekto lopatisticky krok po kroku napisat ako mam postupovat ked mi presiahol pocet zamestnancov nad 8 a musim el.formou zasielat vykazy do SP, sucasne musim ich zasielat potom aj postou?
Vdaka.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tu sa dozvieš všetko:
http://www.porada.sk/showthread.php?...=elektronic%2A
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať