Zavrieť

Porady

odvody pri živnosti pri prechode na s.r.o.

ak prejdem zo živnosti na s.r.o. a nechám živnosť "žiť" ďalej s tým, že všetko robím už cez s.r.o., platím za živnosť za seba odvody?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Je to troska zlozitejsie ako napisat len jednou vetou..., je tu viacej moznosti:
    Napis:

    1, Ci sa zamestnas v SRO
    2, Ci budes mat nejaky obrat ako SZCO

    Z tvojich otazok v inej teme usudzujem, ze ako SZCO mat nebudes obrat ziadny, v tom pripade:

    Opat zalezi ci sa chces v sro zamestnat alebo nie,
    Ak sa nezamestnas
    - ZP - platis stale
    - SP - od 1. 7. 2007 budes platit odvody podla DP za rok 2006, cize zasa vsetky
    - az od 1. 7. 2008 budes platit odvody podla roku 2007, to zn. ze ak nebudes mat obrat za rok 2007, nie si povinny paltit odvody, mozes vsak platit dobrovolne

    V tomto pripade by som asi odporucala zivnost prerusit a mat len SRO

    Ak sa zamestnas

    - ZP - nie je povinnost platit
    - SP - od 1. 7. 2007 budes platit odvody podla DP za rok 2006, cize zasa vsetky
    - az od 1. 7. 2008 budes platit odvody podla roku 2007, to zn. ze ak nebudes mat obrat za rok 2007, nie si povinny paltit odvody, mozes vsak platit dobrovolne

    Takze vlastne zaver je ak nebudes mat ziadny obrat ako szco NACO je ti zivnost...
    Naposledy upravil Daska : 21.02.07 at 04:33 Dôvod: doplnenie odpovede

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    Daska Pozri príspevok
    Je to troska zlozitejsie ako napisat len jednou vetou..., je tu viacej moznosti:
    Napis:

    1, Ci sa zamestnas v SRO
    2, Ci budes mat nejaky obrat ako SZCO

    Z tvojich otazok v inej teme usudzujem, ze ako SZCO mat nebudes obrat ziadny, v tom pripade:

    Opat zalezi ci sa chces v sro zamestnat alebo nie,
    Ak sa nezamestnas
    - ZP - platis stale
    - SP - od 1. 7. 2007 budes platit odvody podla DP za rok 2006, cize zasa vsetky
    - az od 1. 7. 2008 budes platit odvody podla roku 2007, to zn. ze ak nebudes mat obrat za rok 2007, nie si povinny paltit odvody, mozes vsak platit dobrovolne

    V tomto pripade by som asi odporucala zivnost prerusit a mat len SRO

    Ak sa zamestnas

    - ZP - nie je povinnost platit
    - SP - od 1. 7. 2007 budes platit odvody podla DP za rok 2006, cize zasa vsetky
    - az od 1. 7. 2008 budes platit odvody podla roku 2007, to zn. ze ak nebudes mat obrat za rok 2007, nie si povinny paltit odvody, mozes vsak platit dobrovolne

    Takze vlastne zaver je ak nebudes mat ziadny obrat ako szco NACO je ti zivnost...
    no tak sa teda zamestnam v sro a zivnost nebude mat obrat, vsetko presuniem na sro a potom zivnost prerusim. asi to tak bude lepsie

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    slabikar Pozri príspevok
    no tak sa teda zamestnam v sro a zivnost nebude mat obrat, vsetko presuniem na sro a potom zivnost prerusim. asi to tak bude lepsie
    Zalezi ako sa na to pozeras. Ja som konatel v s.r.o., platim iba ZP z odmeny konatela, ktoru si mesacne vyplacam. Zivnost som si ponechal kvoli daniam. Na zivnost nie som platca DPH a s.r.o. je platca DPH. Ak na zivnost nedosiahnes zakonom stanovenu hranicu, odvody neplatis. Musis si to dobre preratat, ci usetris alebo prerobis ak neprerusis zivnost a budes nadalej platit odvody.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    K tomuto chcem ešte poznamenať len toľko, že ak sa rozhodneš živnosť si ponechať a prerušíš ju napr. kedykoľvek pred 01.07.2007, tak sa vyhneš aj plateniu odvodov do soc. poistenia od tohto dátumu až po 30.06.2008, a od 01.07.2008 Ti už vlastne nevznikne povinnosť platiť odvody do SP, nakoľko daň. priznanie za r.2007 bude nulové (ak teda nebudeš zo živnosti dosahovať žiadne príjmy)

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    j.s Pozri príspevok
    Zalezi ako sa na to pozeras. Ja som konatel v s.r.o., platim iba ZP z odmeny konatela, ktoru si mesacne vyplacam. Zivnost som si ponechal kvoli daniam. Na zivnost nie som platca DPH a s.r.o. je platca DPH. Ak na zivnost nedosiahnes zakonom stanovenu hranicu, odvody neplatis. Musis si to dobre preratat, ci usetris alebo prerobis ak neprerusis zivnost a budes nadalej platit odvody.
    akoze neplatis SP, ked si v sro vyplacas odmenu? ved mas odmenu, tak ako je to mozne?

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    petovsan Pozri príspevok
    K tomuto chcem ešte poznamenať len toľko, že ak sa rozhodneš živnosť si ponechať a prerušíš ju napr. kedykoľvek pred 01.07.2007, tak sa vyhneš aj plateniu odvodov do soc. poistenia od tohto dátumu až po 30.06.2008, a od 01.07.2008 Ti už vlastne nevznikne povinnosť platiť odvody do SP, nakoľko daň. priznanie za r.2007 bude nulové (ak teda nebudeš zo živnosti dosahovať žiadne príjmy)
    je riziko, ze ked prejdem na sro a prerusim zivnost, tak mi hned nabehne kontrola? lebo kontrolu som uz raz mal, ma chceli dodrbat, ale vypoklonkoval som ich s jednym zakonom a uz len cakam, kedy si najdu dovod ma zase kontrolovat, aby dodrbat mohli oni mna

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    slabikar Pozri príspevok
    akoze neplatis SP, ked si v sro vyplacas odmenu? ved mas odmenu, tak ako je to mozne?

    Pretože ako konateľ nie si v pracovnom pomere a tým pádom nie si povinný platiť odovody do SP. A aj odvody do ZP sa dajú minimalizovať, samozrejme pri veľmi nízkej odmene.
    Tento problém by som rozšíril mojím príkladom a zároveň požiadal o radu.Som zamestnanec v podniku kde za mňa všetko platí zamestnávateľ,založil som si živnosť v januári ale teraz chcem založiť sro vzhľadom na to že chcem podnikať s partnerom.Ako živnostník som nič nezarobil.Je lepšie byť v sro alebo v združení živnostníkov?

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    Zalezi, aky dosiahnes obrat, ci budes v s.r.o. aj zamestnancom a aku budes poberat mzdu a ako rizikovy bude ten tvoj biznis.
    j.s Pozri príspevok
    Zalezi, aky dosiahnes obrat, ci budes v s.r.o. aj zamestnancom a aku budes poberat mzdu a ako rizikovy bude ten tvoj biznis.
    zamestnancom nebudem,obrat nepoznám

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.