Zavrieť

Porady

auto - do obchodneho majetku

Dobry den,
chcela by som sa opytat:
1. manzel kupil auto(nakl) v januari 2007,chcem ho dat do obch.majetku firmy, avsak auto ma na svoje meno,tak ako aj svoju firmu a na r.c, pretoze na policii mu software nezobral ICO.
Je mozne, ho proste k urc.datumu zaradit do majetku? a od toho datumu zaplatim aj CD a poistka na auto uz vlastne zaplatena je.
Viem,ze je o tom vela popisaneho,ale potrebovala by som k tomu jasnu odp,nie paragrafy,lebo som z toho zmatena.
Dakujem za odp. Ste super,ze existuje VASA PORADA
gabika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Gabika10 Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcela by som sa opytat:
    1. manzel kupil auto(nakl) v januari 2007,chcem ho dat do obch.majetku firmy, avsak auto ma na svoje meno,tak ako aj svoju firmu a na r.c, pretoze na policii mu software nezobral ICO.
    Je mozne, ho proste k urc.datumu zaradit do majetku? a od toho datumu zaplatim aj CD a poistka na auto uz vlastne zaplatena je.
    Viem,ze je o tom vela popisaneho,ale potrebovala by som k tomu jasnu odp,nie paragrafy,lebo som z toho zmatena.
    Dakujem za odp. Ste super,ze existuje VASA PORADA
    gabika
    Ak kupoval nákladné auto za účelom dosahovania zdaniteľného príjmu v rámci podnikania , tak jeho kúpa - KPZ , alebo fa mala byť na firmu, čiže IČO,DIČ poprípade IČ DPH .

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Hlavne aby mal faktúru,ktorá spľňa náležitosti daň.dokladu,čiže na IČO,DIČ a prípadne IČDPH.Na základe faktúry zaradíš auto do podnikania,nie na základe technického preukazu.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Gabika10 Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcela by som sa opytat:
    1. manzel kupil auto(nakl) v januari 2007,chcem ho dat do obch.majetku firmy, avsak auto ma na svoje meno,tak ako aj svoju firmu a na r.c, pretoze na policii mu software nezobral ICO.
    Je mozne, ho proste k urc.datumu zaradit do majetku? a od toho datumu zaplatim aj CD a poistka na auto uz vlastne zaplatena je.
    Viem,ze je o tom vela popisaneho,ale potrebovala by som k tomu jasnu odp,nie paragrafy,lebo som z toho zmatena.
    Dakujem za odp. Ste super,ze existuje VASA PORADA
    gabika
    Akýkoľvek majetok môžeš preradiť z osobného užívania do obchodného majetku firmy. Vystavíš zaraďovací protokol, kartu majetku. Vstupnú cenu majetku určíš v zmysle §25 Zákona o dani z príjmov - takže ak máš faktúru, kde je cena automobilu, táto suma je vstupnou cenou pre jeho odpisovanie. Je to o to jednoduchšie, že nákup auta aj jeho preradenie do obchodného majetku je v rámci jedného roka .

    Gabika10 je offline (nepripojený) Gabika10

    Gabika10
    Ahojte vsetci, co ste mi odpovedali,

    dnes som pisala 1x, tak som vasim odp moc rada..
    velmi ste mi pomohli...

    takze este pre overenie mojho spravneho usudku...
    auto si prevediem do majetku a Cestnu dan zaplatim pri tom datume alebo az ked ho zacnem pouzivat na cesty, lebo zatial iba stoji...
    a akonahle ho prevediem do majetku, musim do 15dni dat nahlas. povinnost na DU?asi ano

    pozit je offline (nepripojený) pozit

    pozit
    Gabika10 Pozri príspevok
    Ahojte vsetci, co ste mi odpovedali,

    dnes som pisala 1x, tak som vasim odp moc rada..
    velmi ste mi pomohli...

    takze este pre overenie mojho spravneho usudku...
    auto si prevediem do majetku a Cestnu dan zaplatim pri tom datume alebo az ked ho zacnem pouzivat na cesty, lebo zatial iba stoji...
    a akonahle ho prevediem do majetku, musim do 15dni dat nahlas. povinnost na DU?asi ano
    ... do 15 dní od prvého použitia vozidla podáš DP k dani z mot. vozidiel a zaplatíš CD ...

    Zuna 3 je offline (nepripojený) Zuna 3

    Zuna 3
    Dobrý deň .
    Chcela by som poradiť či aj poplatok za kolkové známky pri
    prihlasovaní osob.automobilu započítať do vstupnej ceny
    automobilu.
    Ďakujem

    auto - do obchodneho majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.