Zavrieť

Porady

JU-kurzové rozdiely

Ahoj, chcem sa opýtať ako sa v JU robia kurzové rozdiely ku koncu roka v pokladni? Vystavím si ID so sumou, potom si otvorím Uzávierkové operácie a vypíšem tam ten doklad? Alebo nejako inak, prosím poraďte, dík
Naposledy upravil sybila3 : 07.03.07 at 16:21
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ľubi, díky za ochotu, už som nato došla, ked som prepínala medzi rokami a neišlo mi to do hlavy, nemala som zaškrtnuté v r. 2006, používať cudzie meny. Už mi tam naskočila tá ikonka. Takže teraz cez nu zadám sumy v sk a nevystavujem žiadne pokl. doklady a tým sa mi vynuluje pokladňa? díky
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Skús ešte kliknúť pravým tlačítkom myši napr. na tlačítko storno objaví sa Ti plávajúce menu - tam vypni "ďalšie funkcie" a potom znovu pravým tlačítkom myši ich zapni. Ak to nepomôže, tak zajtra hotline.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

A pokladňu v doklade zadám akú, lebo ked zadám slovenskú nič mi to neurobí.

0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

sybila3 Pozri príspevok
Ľubi, díky za ochotu, už som nato došla, ked som prepínala medzi rokami a neišlo mi to do hlavy, nemala som zaškrtnuté v r. 2006, používať cudzie meny. Už mi tam naskočila tá ikonka. Takže teraz cez nu zadám sumy v sk a nevystavujem žiadne pokl. doklady a tým sa mi vynuluje pokladňa? díky
Neviem, či sa Ti má vynulovať, každopádne sa tým vyrovnáva kurzový rozdiel na konci roka.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

sybila3 Pozri príspevok
A pokladňu v doklade zadám akú, lebo ked zadám slovenskú nič mi to neurobí.

Ale v slovenskej nemáš mať prečo kurzový rozdiel.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Dala som kurzovú stratu - výdaj réžia - zadala som pokladňu eur, ale tam mi to stále prerátava ked dám cudzie meny, mám tam nahodený kurz a neviem si s tým poradiť. Akonáhle dám pokladnu eur tak mi to ponúka kurz a prerátava.

0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Pokladničné doklady -> kurz. rozdiely -> kurz. strata -> potom sa opýta na pokladňu, ktorú máš zadanú v CM -> vyberieš a zobrazí sa výdavkový pokl. doklad, v ňom už máš nastavenú pokladnicu, cudzie meny sú neprístupné. Zadáš predkontáciu a sumu v Sk.
Ak Ti to nepôjde podľa tohto, tak už Ti inak neviem poradiť.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Hurá, konečne sa mi to podarilo, aj pokladne sa mi vynulovali, super. Musím povedať aby zabezpečili novú verziu. Ľubi veľmi pekne ti ďakujem. Tak dlho som sa s tým trápila, ale každý sa učí na svojich chybách, ešte raz díky. Som veľmi rada, že existuje táto fantastická porada.

0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať