Zavrieť

Porady

Rezerva na uctovnictvo 2004

Pytam sa sikovnej odbornej verejnosti co si mysli o rezerve na uctovnictvo za r. 2004, ktore sa vykona v 1-3/05? Patri to do § 20 ods. 9 pism. a) - rezerva na zostavenie uctovnej zavierky alebo nie? Prosim rozoberme aj situaciu, ze je v zmluve o uctovnych sluzbach rozdelena suma na sumu za uctovnictvo a za uctovnu zavierku! Dak.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    esprit je offline (nepripojený) esprit

    esprit
    V PU by som na účtovníctvo za rok 2004 netvorila rezervu, ale by som to účtovala ako nevyfakturovanú dodávku, a pokiaľ ide o zostavenie RUZ a DP za rok 2004 vytvorila by som rezervu.

    saman je offline (nepripojený) saman

    saman
    Hm,
    1. podla mna nemozes uctovat o nevyfakturovanej dodavke pokial sa sluzba neposkytla (som tam vyssie pisala, ze sluzba sa poskytne v 1-3/05)
    2. nechapem tomu, ze najprv by si netvoril/a rezervu ale nevyfakturovanu dodavku a potom pre zostavenie RUZ a DP by si vytvoril/a rezervu!!!??? Bud jedno alebo druhe nie?

    esprit je offline (nepripojený) esprit

    esprit
    1. Podľa mňa je podľa zákona povinnosť viesť učtovnictvo priebežne. Tiež je spracovanie účtovníctva za rok 2004 podľa mňa výdavkom súvisiacim s rokom 2004, kedže poznám obdobie aj presnú výšku (zmluva) účtovala by som to ako nevyfakturovanú dodávku.
    2. RUZ a DP za rok 2004 posudzujem samostatne a podľa zákona o DzP a zákona o účtovníctve tvorím na ne rezervu.

    Teda: spracovanie bežného účtovníctva - nevyfakturovaná dodávka
    RUZ a DP - rezerva
    Takto by som postupovala ja, možno má niekto iný názor a vyjadrí sa k tejto téme.
    Naposledy upravil esprit : 16.01.05 at 06:57

    syamlee je offline (nepripojený) syamlee

    syamlee
    V podstate po 25.januari, po DPH by si uz akosi nemal spracovavat uctovnictvo, ani DPH, ak sa to robi priebezne. Inventarizacie majetku, pokladne, pohladavok a zaväzkov, odpis, to vsetko by si uz mal mat. Vsetko ostatne by som uz zahrnul do uzavierkovych operacii a preto by som na to jednoznacne tvoril rezervu. Uctovnictvo za 12/04 vyfakturovane v januari - ako naklad 12/04.

    Rezerva na uctovnictvo 2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.